Skocz do zawartości
Damianno

Wybór TV 55"-65" - na jaki się zdecydować..

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Mniej istotne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Mniej istotne
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Średnio, pokój od północy
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LCD LED 40" Sony seria HX750
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? tryb 24p, jak najmniejsze upłynnianie obrazu
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? antena naziemna + dekoder HD z Orange
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? amplituner, chromecast (jeśli w ogóle będzie potrzebny)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? min. 5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową, ale to mniej istotne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy (z laptopa przez HDMI, materiały w wysokiej rozdzielczości). Nie oglądam sportu, nie gram w gry
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Jeśli to będzie wygodne, to sporadycznie tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zależnie od rodzaju treści - filmy wieczorem, pozostałe w innych porach
17. Preferencje co do wielkości? 55"-65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? kiepski dźwięk, sposób wpisywania tekstu przez klawiaturę ekranową, refleksy na matrycy
19. Preferencje co do marki ? Sony, Philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Żadne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5-5,5

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Być może

 

Z racji że obecny TV Sony dokonuje właśnie żywota po 11 latach eksploatacji, zacząłem rozglądać się za następcą. 

Przy wyborze obecnego TV najpierw zakupiłem 42-calowy LG, ale okazało się że nie posiadał tryby 24p i wyświetlane filmy odbiegały od oczekiwań, zakupiłem Sony HX750 z trybem 24p (TrueCinema). Nie mam wiedzy jak to wygląda obecnie, czy każdy TV posiada taki tryb, czy znów jest tak że jeden model tak a inne już nie. 

Telewizora używam, w przeciwieństwie do pozostałych domowników, głównie do oglądania filmów. Źródłem jest materiał HD zgromadzony na dysku laptopa, kanały filmowe z oferty OrangeTV oraz tv naziemna. Ostatnio do tego doszedł Netflix, niestety w obecnym TV wraz z aktualizacją odcięto wsparcie, a podpięcie Chromecasta wniosło więcej szkody niż pożytku - obraz jest nienaturalnie upłynniony, przez co odpuszczam oglądanie filmów na rzecz seriali. 

 

Obecnie na oku mam modele Sony o przekątnej 55-65" i jeden model Philipsa - 55PUS9435. Obecność soundbaru w Philipsie też jest istotna, mimo iż posiadam zestaw kina domowego. Po prostu poza mną nikt tego zestawu nie uruchamia, a przydałby się lepszy dźwięk przy oglądaniu innych programów.

 

Tylko nie wiem na co się zdecydować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...