Skocz do zawartości
bluray

SONY HDR-SR7E

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='mobor' post='51396' date='24.06.2007, 19:14 ']smiech na sali
Juz mi sie nie chce odpisywać na brednie.......

wg EIN"a REFORMOWALNOŚĆ poelga na tym ze kazdy bedzie sobie sam grzebał w bebechach kamery na urlopie...

Mylisz reformowalność z głupotą[/quote]

Jak napisalem wczesniej moim zamiarem jest wymiana dysku na wiekszy a nie grzebanie w kamerce kazdy dzien :)
Inna sprawa jest to ze dla jednych taka podmianka to prosta sprawa a dla drugich to czarna magia :)
Znam takich co to nawet kasety nie potrafia wsadzic do kamerki :D

A wiec powiem tak: kazdy sie zdecydowal na taki system jaki mu odpowiada, ani jeden nie jest gorszy ani drugi, poprostu sa rozne wymagania dla roznych ludzi :)
Np. nowy model kamerki Sony na MS napewno znajdzie swojego nabywce mimo to ze MS 8GB jest drogi i tylko to biedne 8GB
Nie ma co sie przekamazac kto ma co leprzego i jaki system zapisu jest leprzy, najwazniesze ze my osobiscie jestesmy zadowoleni :P

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='51368' date='24.06.2007, 11:06 ']Gratuluję- bedąc na wakacjach- skonczy ci sie dysk i bedziesz np na targu w Kairze szarpać sie z 4 mikrośrubkami zeby zmienic dysk :D
Ja dziękuję- postoję :)

Wolę jednak kasetki miniDV po 7 zl/sztuka :)[/quote]

Kasetki miniDV to nadal najbezpieczniejszy system przechowywania danych cyfrowych video w kamerce, gdzie brak elektroniki wyklucza niemal do zera utrate danych...nie biorac pod uwage uszkodzen fizycznych lub magnetycznych :)

Apropo Kairu, jest to miejsce gdzie mnie nawet wolami nie zaciagna :D uwiez mi szkoda pieniedzy, a piramidy dokladniej ogladniesz na HD Discovery... cos o tym wiem :P
Moim celem jest zwiedzenie Japoni i Malezji :P Jesli chodzi o zapasowy dysk to dobrze go miec pod reka w razie braku notebooka itp.

POZDROWIENIA

PS
dobra cecha czlowieka jest uszanowanie innych pomyslow i ich opini :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mariupa' post='51431' date='25.06.2007, 05:30 ']Kasetki miniDV to nadal najbezpieczniejszy system przechowywania danych cyfrowych video w kamerce, gdzie brak elektroniki wyklucza niemal do zera utrate danych...nie biorac pod uwage uszkodzen fizycznych lub magnetycznych :)

Apropo Kairu, jest to miejsce gdzie mnie nawet wolami nie zaciagna :P uwiez mi szkoda pieniedzy, a piramidy dokladniej ogladniesz na HD Discovery... cos o tym wiem :)
Moim celem jest zwiedzenie Japoni i Malezji :D Jesli chodzi o zapasowy dysk to dobrze go miec pod reka w razie braku notebooka itp.

POZDROWIENIA

PS
dobra cecha czlowieka jest uszanowanie innych pomyslow i ich opini :P[/quote]
W kwestii kamer jestem kompletnie zielony ale nosze sie z zamiarem kupna. Oczywiscie w jedynie slusznej rozdzielczosci :)  Jak wyglada kwestia archiwizacji nagran na plytach np DVD9 lub w przyszlosci BR czy HD DVD. Czy przy pomocy kamery i komputera bede w stanie zgrac nagrania z kaset mini DV na plyty?

Pozdrowienia
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Kairze już byłem- nie tylko tam :) Wg mnie miasto warto obejrzec- chocby dla ostatniego istniejącego cudu swiata. Do tego mam satysfakcję ze zwiedziłem piramidę od wewnątrz, dotykałem sarkofagu faraona itp Żadne tam Discovery mi tego nie da ALE może doskonale uzupełnić wiedzę o miejscu które zwiedziłem...

Wracając do kamer. Nie miałbym nic przeciwko kamerze HDD w której przewidziano z urzędu mozliwosc wymiany HDD tak jak ma to miejsce w wypadku większosci notebooków. Nie od dzis wiadomo ze twardziel nie jest zbyt pewnym/trwałym nośnikiem informacji. Szczegolnie ejsli przyjdzie mu pracowac w ekstremalnych warunkach (temperatura, wstrząsy). Z tego powodu (jak i z tego ze nie cierpię AVCHD) preferuję kamery na kasetki miniDV
Są tanie jak barszcz, mozna je sobie kupic wszedzie-nawet w kiosku a do tego sam format HDV jest bardziej zjadliwy przy edycji

Przyszłość nalezy jednak do nosników krzemowych. Dopóki ich ceny bedą zaporowe - mozna o tym zapomnieć. Dla mnie bedzie miało to sens dopiero przy cenie 64 gigabajtów za 30-40zł

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' post='51432' date='25.06.2007, 07:21 ']W kwestii kamer jestem kompletnie zielony ale nosze sie z zamiarem kupna. Oczywiscie w jedynie slusznej rozdzielczosci ;)  Jak wyglada kwestia archiwizacji nagran na plytach np DVD9 lub w przyszlosci BR czy HD DVD. Czy przy pomocy kamery i komputera bede w stanie zgrac nagrania z kaset mini DV na plyty?

Pozdrowienia
Tomek[/quote]

Mozliwosc zgrania na plyte DVD (najlepiej podwojnej objetosci) jest zarowno z tasm, plyt mini DVD, twardego dysku i pamieci, czyli kazdego nosnika. Wszystko idzie przez Firewire, ewentualnie karty pamieci i plyty od razu do komputera. Jesli masz nagrywarke BR to jeszcze lepiej. Zwroc uwage, ze do Canonow nie jest dolaczony program do zrzucania filmow na komputery, ale sa latwo dostepne w sieci programy bezplatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='51436' date='25.06.2007, 08:41 ']W Kairze już byłem- nie tylko tam :lol: Wg mnie miasto warto obejrzec- chocby dla ostatniego istniejącego cudu swiata. Do tego mam satysfakcję ze zwiedziłem piramidę od wewnątrz, dotykałem sarkofagu faraona itp Żadne tam Discovery mi tego nie da ALE może doskonale uzupełnić wiedzę o miejscu które zwiedziłem...

Wracając do kamer. Nie miałbym nic przeciwko kamerze HDD w której przewidziano z urzędu mozliwosc wymiany HDD tak jak ma to miejsce w wypadku większosci notebooków. Nie od dzis wiadomo ze twardziel nie jest zbyt pewnym/trwałym nośnikiem informacji. Szczegolnie ejsli przyjdzie mu pracowac w ekstremalnych warunkach (temperatura, wstrząsy). Z tego powodu (jak i z tego ze nie cierpię AVCHD) preferuję kamery na kasetki miniDV
Są tanie jak barszcz, mozna je sobie kupic wszedzie-nawet w kiosku a do tego sam format HDV jest bardziej zjadliwy przy edycji

Przyszłość nalezy jednak do nosników krzemowych. Dopóki ich ceny bedą zaporowe - mozna o tym zapomnieć. Dla mnie bedzie miało to sens dopiero przy cenie 64 gigabajtów za 30-40zł[/quote]

Ok! Uszanuje twoje przekonanie do formatu miniDV ale w zupelnosci nie rozumiem wstretu do AVCHD :o
Format HD niczego sobie, po obrobce jakim kolwiek programem efekt koncowy jest taki sam.
Uzywalem poprzednio kasetek miniDV, nawet mam niezle archiwom, ale teraz to jestem w raju, naprawde po obrobce nie widze zadnej roznicy na moim LCD, nie wspomne o innych dobrodziejstwach :D
Wszystkie filmy archiwuje w NAS-ie 2TB-owym, a jak nosniki HD spadna do rossadnych cen to sobie zrobie male kopiowanko i po zawodach ;)

A jesli chodzi o Kair to najbardziej to pamietam rozwolnienie ktore mialem ja i wszyscy inni :D , ale to normalne ponoc w tamtym klimacie ;)

Pozdrowienia

PS Jeszcze zapomnialem o nosnikach SSD (Solid State Disk), balbym sie tam archiwowac cokolwiek, pamietaj ze dysk twardy jest zapisywany magnetycznie i w razie awari elektroniki poprostu ja podmieniaz i po zawodach ;)
Nie chcialbym polegac na kosciach pamieci praktycznie nie do odzyskania w razie czego :P a ceny no to sobie poczekamy jeszcze pare latek na te twoje 30-40 zl za 64GB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zemsty faraona uniknąłem w ten sposob ze zapobiegawczo łykałem pewien tamtejszy specyfik po 10 Efuntów (do kupienia w kazdej ichniej aptece). Nie było mi kompletnie nic. Inni chronią się popijając..spirytus /Oczywiscie w umiarkowanej ilości :lol: / przy kazdym posiłku (zabija bakterie)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich HaDeTeFałForumowiczów! Sazan jestem. B)
Czytam, czytam i konotuję, jak to łatwo zboczyć z wątku o HDR-SR7E na mikstury egipskich konowałów, mające być remedium na zemstę Amenothepa IV... :_bezradny:
Chłopy! Brechy do ręki! Iii raaaz! Iii raaaz! Wykolejony pojazd na szyny! Niech zaliczy jeszcze parę przystanków zanim stoczy się w przepaść! :D Jako od niedawna posiadacz tego cacka, mam swój w tym partykularny interes. :P Kiedy dawno, dawno temu kupowałem swój pierwszy pojazd benzynowy z silnikiem gaźnikowym, pojazd zwany samochodem (126p), [b]widziałem[/b] w nim same zalety. Kiedy go sprzedawałem, [b]znałem[/b] wszystkie jego wady. Beczką soli naszej dobrej znajomości było przejechane na nim ponad 100 000 km.
I tak zapewne jest z każdym naszym nowym zakupem! Cieszę się ze swojego nowego, błyszczącego, jeszcze pachnącego pyłkiem kwiatowym skośnookiej wiśni - HDR-SR7E. :lol: Uczę się operowania niezliczonymi przyciskami, funkcjami, nastawami i na ekranie ćwiczę dotyk paluszkami. Przecie ma ekran dotykowy... :hura: Jeszcze nie wiem czy to był najlepszy wybór. Ale łudzę się nadzieją... :D Już widzę, że są tu [b]tylko[/b] tacy, którzy będą utwierdzać mnie jedynie w (nie)pewności! :P Tak czy inaczej, jeszcze dłuuugo będę pokorny wobec wiedzy i profesjonalizmu inżynierów firmy SONY. Jeśli nie zawsze...
Pozdrawiam wszystkich najserdeczniej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sazan' post='51750' date='27.06.2007, 19:52 ']Witam wszystkich HaDeTeFałForumowiczów! Sazan jestem. :hura:[/quote]

Witam :lol:
Mam nadzieje, ze przylaczysz sie do merytorycznych dyskusji :P
Dla mnie sprawa na dzisiaj: jakie ustawienia kontrastu, jasnosci, ostrosci itd. preferujecie ? Idziemy w strone "nowej fali" w filmach i jedziemy we wszystkim na minusach ? Czy tez kontrast do gory, slodko i kolorowo ? Jest jakis zloty srodek ? :_bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam mam kama ustawionego na NEUTRAL z jednym wszakze ale - kolorki mam na VIVID czy deczko podkręcone. Lubie jak kłują w oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawa naprawdę zupełnie indywidualna, lecz wśród znajomych zauważyłem pewną prawidłowość. Początkowo, tuż po zakupie sprzętu, większość posiadaczy (szczególnie ci młodsi) lubi "wyciągnąć" ze sprzętu "ile fabryka dała". Jest kolor? Jest! No to saturation na full!. Jest ostrość? Jest! No to sharpness na full! A co mi tam!? :) Opamiętanie przychodzi z czasem, kiedy odtworzymy to na ekranie innego telewizora lub, gdy zobaczymy u kumpla piękny, naturalny, pastelowy, miękki, cudowny, nie męczący oczu obraz z... gorszej jakości sprzętu! :o Sam się na tym złapałem, kiedy jeszcze zaczynałem swoją przygodę z fotografią... ;) Dzisiaj zawsze wybiorę stonowaną opcję. Ale na pewno nie bliżej "minusa"! Trzeba się zastanowić jeszcze [b]PRZED[/b] naciśnięciem start/stop [b]CO[/b] ma się zamiar kręcić. Scenki typu: narciarze na białośnieżnym stoku w jaskrawych strojach (nie w szarych!), żona w żółtym stroju kąpielowym (bo zielony to błąd!) koło czerwonego leżaka [b]na tle zieleni lasu [/b]itp. są później w dużej mierze gwarantem współgrania barw w odbiorze. Zasada kontrastu... Nie zawsze się o tym pamięta w trakcie kręcenia, ale to przychodzi z czasem. Rzecz w tym aby oglądać prace innych i zastanowić się dlaczego nas one intrygują lub nie.

Czytałem wyżej wątki o zamianie 60 GB na 100 GB. Dla mnie np. nie tu tkwi problem. :) 60 GB to miejsce na wiele godzin materiału w HD! Ale niech ten materiał HD będzie naprawdę najwyższej jakości! Niech focus nie lata tam i z powrotem jak głupi, niech panoramiczne ujęcia nie przenoszą nas z miejsca na miejsce z szybkością bolida Kubicy... Wolałbym te pieniądze wydać na porządny statyw zapewniający płynność zmieniającego się kadru, zewnętrzny mikrofon (te wbudowane zawsze pracują do kitu!), pojemniejszy akumulator (jakie to ważne!), dobre szkiełko polaryzacyjne... :P Na szczęście, każdy ma prawo swobodnego wyboru.

Buźka! :)

PS. Crazy-j, sorry, ale na merytorykę z mojej strony w tej materii nie licz. Znam swoje miejsce w szeregu! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wlasnie zniszczylem pierwszy film na kamerze, podnioslem ostrosc na +1 i obraz zaczal przypominac upskalowane SD. Drugim bledem byl tryb automatyczny - zupelnie nieporozumienie ! Teraz ogladam rozne filmy od fabularnych po przyrodnicze i sie zastanawiam: jak oni to robia ? ile czasu mi zajmie chociaz poprawne sfilmowanie czegos ?

Czy uzywacie jeszcze czegos w trybie automatycznym w waszych kamerach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='51839' date='28.06.2007, 15:29 ']...Teraz ogladam rozne filmy od fabularnych po przyrodnicze i sie zastanawiam: jak oni to robia ?...[/quote]

Pisząc "oni" kogo masz na myśli, amatorów czy profesjonalistów? :) Przecież to dwa inne światy, przede wszystkim pod względem sprzętowym... :)

Odpowiem inaczej. Kupując kamerę, często nam się wydaje, że teraz pokażemy światu JAK należy kręcić! :P Szybko pierwsze próby rozwiewają nasze boskie samopoczucie. :P Widzimy, że: a to zoom daliśmy za szybko, a to twarz pierwszego planu niewyraźna ze znakomicie ostrym tłem, a to horyzont raz w jedną raz w drugą itd. Poniewczasie dochodzimy do wniosku, że nasze filmowanie urlopu nad Morzem Śródziemnym "z ręki" nie miało sensu, bo... wstyd pokazać to badziewie kolegom. Trzeba tam pojechać po raz drugi! :) Mieliście takie doświadczenia?

Ale jak temu zaradzić? Sądzę, że w wielu przypadkach może pomóc choćby... statyw. Kadry kręcone ze statywu, nawet przy pomocy funkcji AUTO, charakteryzują się dużo lepszą stabilnością obrazu, mają lepszą jakość, są przyjemniejsze w odbiorze. Zatem - sprzęt! I już jesteśmy bliżej profesjonalizmu... :) Choćby każdy z nas nie wiem jak potrafił ustawić ręcznie wszelkie dostępne parametry, to jeśli nagrywamy coś nad wodą bez filtra kołowego, połowa naszych umiejętności marnuje się. Zatem - sprzęt! Tego typu przykłady można mnożyć, ale po co? :P Nie jestem maniakiem sprzętowym, ale doceniam jego dobrą stronę! Nie można zatem dziwić się filmowi nakręconemu profesjonalnie. Punktem wyjścia dla nas są możliwości posiadanego przez nas sprzętu (głównie kamery!), zaś celem - wykorzystanie tych możliwości w maksymalnym stopniu. Ani funkcja AUTO, ani jeden głębszy dla "uspokojenia pracy rąk" nam tego nie zapewni... Howgh! :P:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli profesjonalistow i profesjonalnych amatorow :)
Ja po 1 miesiacu dokupilem: jednonozny statyw (bo nawet 1 glebszy i stabilizator nie pomagaly) i zewnetrzny mikrofon (bo tesciowa nie pamietala co mowila :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bluray' post='50108' date='13.06.2007, 08:28 ']Nowa seria kamer HDD SONY już w sklepach i to w trzech wersjach; 40 / 60 / 100 GB.
Mój wybór padł na wersję z 60 GB.
Oczywiście jak każdy nowy posiadacz nagrałem na próbę 13 minut jak popadło. Wszystko w trybie auto.
Zainstalowałem soft i wypaliłem dysk AVCHD.
PS3 łyka ten format i na ekranie ukazała się STRASZNA amatorka.
Nieustające zoomowanie, obroty i dwusekundowe ujęcia.
Ale to już sprawa "reżyserii" z którą nigdy nie miałem do czynienia.

Pierwsze uwagi na podstawie 13 min:
- kamera ma ogromną potencję, niektóre ujęcia nie odbigaja od słabych ale profesjonalnych dem.
- już wiem, że dla maxa HD należy przejśc w tryb HD XT ( 15 Mbps video + DD 5.1 w h.264) i wyłączyc stabilizator obrazu.
- mała i niesamowicie lekka.
- super wygodny Handycam Station ( taki port do którego wszyskie kable przyłączamu ).
Działa przycisk na stacji DISC BURN. Kamera i komp sie widzą przez USB i wypala się płytka AVCHD z DD 5.1
- brak w wyposażeniu kabla HDMI - małe HDMI. Dziś to dokupię. W zestawie jest komponent.

Jutro dodam bardziej poważne spostrzeżenia.[/quote]

Witam.
mam (może naiwne) pytania.
Jak czytam Wasze wypowiedzi, to potwierdza sie to, co mówi reklama, że kamerka jest super. Ja nabyłem ową (Sony SR7e) tydzień temu i doznałem rozczarowania. Filmy, które nakręciłem są jakości mniej więcej takiej jak kręcone aparacikiem cyfrowym typu IXUS 30 Canon. Przy odtwarzaniu obraz przeskakuje (nie jest stabilny), jakby nagrywany był poklatkowo. Poza tym jakość kolorów jest katastrofalna, jakieś brudne czerwienie, zielanie i brązy, nie mówię już o jakości robionych zdjęć, które przypominaja mi te robione aparatami sprzed 6 laty z rozdzielczością 800mega ( chyba), albo marnej jakości telefonami. Pewnie coś robię nie tak (podejrzewam, ze nagrywam i robie zdjęcia w trybie największej kompresji), ale nijak nie potrafie doczytać sie w instrukcji, jak przejść na nagrywanie bardziej dokładne (lepsze).
mam jeszcze jeden problem: próbowałem zgrać to, co nagrałem na twardy dysk mojego laptopa i nagrało sie to wszystko na partycji (dysku) C:, który służy jako dysk dla różnych programów i wolnej przestrzeni ma tylko 2 G. Chciałem przegrać wszystko na dysk E:, który jest dyskiem do zapisywania plików i materiałów właśnie takich jak filmy i zdjęcia (posiada 15G wolnej pamięci),to nie potrafiłem w oknie do wpisywania adresów zmienic (właśnie) tego adresu.
Nagrałem już 25% pojemności twardziela Sony sr7e i boję się, ze już z tym pozostanę na zawsze, chyba że skasuję i będe sie bawił tylko w nagrywanie . A chciałbym zgrać to wszystko na płytke DVD.
To moje pierwsze w życiu doswiadczenie z tego rodzaju sprzętem i nie potrafie sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie mogę się zdecydować. Czy 7 od 8 rożni się tylko dyskiem? Rozważam jeszcze 5. Oczywiście wszystkie z dyskiem <_<

Mam pytanko, jak zgram plik z kamery przez usb to czym go na kompie będę mógł odtworzyć? Nie chodzi mi o edycję ale pleyera.

Autorus

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat odświeżam, bo właśnie sobie w prezencie na Gwiazdkę sprawiłem nowiutką kamerkie Sony HDR-SR8E.
Zostałem SKNERĄ i kupiłem w Saturnie we Wrocławiu na promocji, za ......3990 zł, nówka...

Teraz, po 7,5 roku obcowania z kamerą Sony Digital 8 (za którą zapłaciłem w 2000 aż 4600 zł), ważącą 1000 kg, i wciągającą taśmy z kaset (nigdy więcej kaset), będę się uczył obsługi tego bolidku HD.
W skórcie:
100 GB twardy,
matryca CMOS 3,2 MP,
zdjęcia 6,1 MP w trybie 4:3,
dźwięk 5.1,
wyświetlacz LCD dotykowy 2,7 cala,
wbudowana lampa błyskowa
i to wszystko waży 0,5 kg.

HD zabawka dla HD Maniaków. Czuję się prawie jak George Lucas przed Mrocznym Widmem... :);)

Pozdrawiam, a po Nowym Roku potestujemy klocuszka.

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='75309' date='21.12.2007, 20:26 ']i wciągającą taśmy z kaset (nigdy więcej kaset[/quote]
tylko kasety! Dzięki kasetom masz pewność, że nawet jak Ci płyta na którą zgrałeś film się nie przeczyta, to zawsze masz taśmę matkę.
Długo zastanawiałem się co wybrać. Dysk czy kaseta i kupiłem HC-7 na kasety również dlatego, że wolę HDV zamiast AVCHD. Poza tym jakoś obudów podwodnych do kamer z dyskiem jest jak na lekarstwo, więc to był kolejny element ułatwiający podjęcie decyzji.
Jedyny minus taśmy dla mnie, to że trzeba pamiętać o przewinięciu jej żeby nie zagrać sobie poprzedniej sceny :-)

KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='KrzyHo' post='75328' date='21.12.2007, 23:08 ']tylko kasety![/quote]

Zgadzam sie w pelni ! Sa w tej chwili prawie za darmo ! :lol:
Czy znasz jakis sklep z obudowami podwodnymi do kamer ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Arecki widze bardzo przewrazliwiony na punkcie kaset... Zapomina ze w kamerach Digital8 siedziały mechanizmy sprzed DWUDZIESTU lat standardu Video8 ... Oczywiscie- nieco zmodyfikowane pod kątem zapisu DV ale owa modyfikacja dotyczyła tylko głowicy....
Ciekawe jak kolega zareaguje jak mu padnie twardy dysk (jesli kolega uwaza ze jest to bezawaryjny element to gratuluję dobrego samopoczucia) - dodam, ze podczas awarii wsiąka CALA zawartosc takiego twardziela - żegnamy sie zatem z wieloma godzinami zapisu video... Mój znajomy ma 6 komputerów- rocznie wymienia z powodu awarii srednio dwa twarde dyski.. Jesli wkreci sie tasma- sporo mozemy odzyskac - ACZKOLWIEK - nie słyszalem jeszcze by komus wkreciła się kaseta miniDV...
Sprawa następna-kwestia kompresji. HDV ma o wiele niższy stopien kompresji niz AVCHD (roznica wynosi niebagatelne 60% - w odniesieniu do najlepszej jakosci AVCHD=15 Mbit) co ma rowniez swoje odzwierciedlenie na ekranie TV
No i na koniec- koszt i dostepnosc kasetek miniDV :lol: Za 7zł dostajemy ponad 12 GB pojemnosci. Kupimy kasety wszedzie i zawsze ....
Póki co- tylko kasety ;)
Za jakis czas przyjdzie pora na zmiane ale to bedą pamieci polprzewodnikowe - póki co- zbyt kosztowne

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może nawet AVCHD jest odpowiednio wydajniejszy by zrównoważyć różnicę strumienia danych (15Mb/s vs 25Mb/s), ale w praktyce przy każdym teście amatorskiej kamery AVCHD na [url="http://www.camcorderinfo.com"]http://www.camcorderinfo.com[/url] umieszczają podobne zestawienie zdjęć.

HDV2 Sony HC7
[img]http://images.camcorderinfo.com/images/upload/Image/Sony/Sony%20HDR-CX7/Performance/Sony-HDR-HC7-3000lx-1080i-auto_crop.jpg[/img]


AVCHD Sony CX7
[img]http://images.camcorderinfo.com/images/upload/Image/Sony/Sony%20HDR-CX7/Performance/Sony_HDR-CX7_3000_lux_auto_crop.jpg[/img]

HDV2 Canon HV20
[img]http://images.camcorderinfo.com/images/upload/Image/Canon/Canon%20HG10/Performance/3000lux/Canon_HV20_3000lux_1080_60i_crop.jpg[/img]

AVCHD Canon HG10
[img]http://images.camcorderinfo.com/images/upload/Image/Canon/Canon%20HG10/Performance/3000lux/Canon_HG10_3000lux_1080_60i_crop.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
argumenty przyjmuję, dzięki za info, ja nie jestem znawcą kamer w takim stopniu, jak telewizorów,

to co, że niby lepiej oddać tą kamerkę do sklepu (bo jeszcze mogę) ?
i zamiast wziąć HC7, albo inną, np. Canon HV20 ?
a jak jest z rozdzielczością formatu HDV, nagrywa 1920x1080, no bo AVCHD nagrywa 1440x1080 ?

a jak archiwizować nagrania z kaset, po prostu zbierać kasety ?

dzięki za info

pozdr. Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te zdjęcia to zbliżenia z dużego obrazu kontrolnego, w praktyce jest to trudne do zauważenia i to tylko na specyficznych ujęciach. Kamera powinna być praktyczna, wygodna w użytkowaniu. To czy sr8 jest taką kamerą zależy od twoich preferencji, więc upodobaniami innych się nie kieruj.

AVCHD 1440x1080 i 1920x1080
HDV2 1440x1080
Te rozdzielczości to tylko liczby i nimi w ogóle się nie interesuj.

Tu masz porównanie obrazu ruchomego, decyzja należy do ciebie.

[url="http://www.fxsupport.de/01_Vergleich_Sony_CX6_SR7_und_Canon_HV20.html"]http://www.fxsupport.de/01_Vergleich_Sony_...Canon_HV20.html[/url]
[url="http://www.fxsupport.de/01_Vergleich_Sony_UX7_und_HC7.html"]http://www.fxsupport.de/01_Vergleich_Sony_UX7_und_HC7.html[/url]

[url="http://www.fxsupport.de/01_Vergleich_JVC_GZ-HD7_und_Canon_HV20.html"]http://www.fxsupport.de/01_Vergleich_JVC_G...Canon_HV20.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='75376' date='22.12.2007, 10:10 ']Czy znasz jakis sklep z obudowami podwodnymi do kamer ?[/quote]

[url="http://www.obudowypodwodne.pl/"]http://www.obudowypodwodne.pl/[/url] :rolleyes: ale ceny kosmiczne.
Ja sobie zamawiam w USA razem z konwerterem szerokokątnym. Obudowa do mojej HC-7 Ikelite kosztuje 1170$ czyli jakieś 2900zł. Ta sama obudowa u nas to koszt 5000zł.
Sklep na Florydzie [url="http://reefphotovideo.com/"]http://reefphotovideo.com/[/url]

KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='51368' date='24.06.2007, 11:06 ']Gratuluję- bedąc na wakacjach- skonczy ci sie dysk i bedziesz np na targu w Kairze szarpać sie z 4 mikrośrubkami zeby zmienic dysk :D
Ja dziękuję- postoję :rolleyes:

Wolę jednak kasetki miniDV po 7 zl/sztuka ;)[/quote]

tjaaaa... szczególnie taśmy pożarte przez mechanizm kamery.
Połączenie technologii XXIw. z latami 90-tymi XXw ?
Zajefajnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...