Skocz do zawartości
amstrad

lcd a wejście vga

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki mały dylemat.
Czy lepiej filmy divx,rmvb oglądać za pomocą odtwarzacza manty podłączonym pod wejście euro czy może kupić kabel vga i podłączyć pod lcd laptopa ? gdzie uzyskam lepszą jakość ?

wydaje mi się że manta ma sprzętowe dekodowanie i uzyskam lepszy obraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='amstrad' post='49903' date='10.06.2007, 11:43 ']Mam taki mały dylemat.
Czy lepiej filmy divx,rmvb oglądać za pomocą odtwarzacza manty podłączonym pod wejście euro czy może kupić kabel vga i podłączyć pod lcd laptopa ? gdzie uzyskam lepszą jakość ?

wydaje mi się że manta ma sprzętowe dekodowanie i uzyskam lepszy obraz ?[/quote]


Z komputera można uzyskać obraz lepszy. W komputerze mamy dowolny wybór pluginów i filtrów wpływających na jakość obrazu. Także można zastosować zdecydowanie lepszy algorytm upscalujący obraz niskiej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale na laptopie filmy są jakby "zamglone".Na mancie tego nie ma.kolory są żywe. Edytowane przez amstrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='amstrad' post='49911' date='10.06.2007, 15:22 ']ale na laptopie filmy są jakby "zamglone".Na mancie tego nie ma.kolory są żywe.[/quote]

A myślałem że rozmawiamy o podłączeniu Manty i laptopa do tego samego odbiornika TV? A Ty jako przykład dajesz porównanie obrazu na panelu notebooka i tym na telewizorze LCD :rolleyes:.

Zapewniam że z komputera [b]na tym samym[/b] telewizorze do którego podłączasz Mantę, da się uzyskać lepszy efekt końcowy, przy założeniu że podłączasz się przez D-Dsub i pracujesz w natywnej rozdzielczości panela.

Wystarczy że użyjesz Kmplayera z jego mnóstwem możliwości. Choćby najprostszy filtr wyostrzający da przy słabym materiale niezły efekt. Manta nie da nam takich możliwości, nie jest na tyle elastyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podłączasz lapa do lcd , poczytaj jeszcze genialny przewodnik odnośnie ffdshow+avisynth [url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=719041&page=1&pp=30"]tutaj[/url] i gwarantuje ci , że po zastosowaniu się do porad tam przedstawionych uzyskasz naprawde dalece zadawalające cię efekty o jakich z mantą można jedynie pomarzyć

edit: paka porównawczych screenów [url="http://rapidshare.com/files/27591954/Pictures.zip.html"]tu[/url] Edytowane przez Cassius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak jest z obrazem video - czy jest można go rozciągnąć na cały ekran ? żeby nie było czarnych pasów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...