Skocz do zawartości
pawel_71

Napisy do materialow w ts/mpeg2

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu wystartowal projekt softu do ripowania napisow
typu [b]closed captioning[/b] powszechnie uzywanych w telewizji w USA.

Idea jest genialna, bo niemal kazdy program nadawany w USA takie
napisy musi posiadac, problem tylko jak je wydlubac ze strumienia
mpeg2. Wreszcie powstal program [b]ccextractor[/b], ktory skanuje
calego ts-a lub mpeg2 i wyciaga z niego napisy przy okazji
moze od razu konwertowac je do formatu srt lub smi.

Ja osobiscie preferuje nastepujace argumenty:
[i][b]ccextractorwin.exe -srt -sc -nofc -12 mpeg2file.ts[/i][/b]

Powoduje to powstanie 2 plikow *_1.srt i *_2.srt z dwoma
roznymi sciezkami napisow (o ile sa nadawane, zwykle 2 to
hiszpanskie). Takie napisy mozna od razu podpiac do filmu
czasami tylko jest wymagana drobna korekta offsetu czasu.
Mozna ja wykonac juz nawet przy pomocy odpowiednich
parametrow programu, choc ja wole uzywac do tego celu
programow do edycji napisow.

Program dostepny jest na wszystkie platformy, mozna tez sciagnac
sobie zrodla. Do sciagniecia ze strony projektu:
[url="http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=190832"]http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=190832[/url] Edytowane przez pawel_71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy program słyszałem o nim już jakiś czas temu, a dziś sprawdziłem na żywca.
Wiadomo by wyciągnąć napisy ze strumienia muszą być one przesłane w strumieniu przez nadawcę.
Niestety ze strumieni Premiere nie wyciągnął nic, albo nic nie nadają albo ma problem z H264, ale z Alien4 z SM10HD też sobie nie poradził.

Wiem że to dopiero wersja Alpha dlatego trzymam kciuki i liczę na dalszy rozwój programu.

Pozdrawiam

edyta: sprawdziłem kilkanaście sampli w plikach ts, program wypruł napisy tylko z Ring2, SW3 i Black Hawk Down, wszystko w mpeg2 z h264 nie udało się.
Radzi sobie za to z uszkodzonymi strumieniami co cholernie ułatwia dopasowanie napisów do plików ts, zorientowani w temacie wiedzą że jest to czasem cholernie trudne. Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apatch' post='49765' date='08.06.2007, 11:09 ']Ciekawy program słyszałem o nim już jakiś czas temu, a dziś sprawdziłem na żywca.
Wiadomo by wyciągnąć napisy ze strumienia muszą być one przesłane w strumieniu przez nadawcę.
Niestety ze strumieni Premiere nie wyciągnął nic, albo nic nie nadają albo ma problem z H264, ale z Alien4 z SM10HD też sobie nie poradził.

Wiem że to dopiero wersja Alpha dlatego trzymam kciuki i liczę na dalszy rozwój programu.

Pozdrawiam[/quote]

Tak jak pisalem dziala to tylko na materialach z USA i moze tez z Kanady, bo tylko tam
nadaja CC. Od jakichs 2 tygodni przyjrzalem sporo swoich materialow HD i z wiekszosci udaje
sie uzyskac dobrze dzialajace napisy. Oczywiscie przydaje sie je nieco podrasowac
w edytorze, bo jak wiadomo CC to glownie duze litery. A uzywanie opcji [i][b]-sc[/i][/b]
powoduje efekty uboczne w postaci utraty duzych liter w nazwach, nazwiskach itp.
Ale i tak sie oplaca! A z tego juz duzo latwiej przetlumaczyc na polski.
Sam projekt rozpoczal sie w marcu '07 ale dopiero niedawno pojawila sie wersja
(0.3, a obecnie najnowsza to 0.34), ktora radzi sobie ze wszystkimi strumieniami dosc dobrze.
[b]Uwaga - wazne tez jest zeby nie remuxowac niczym originalu, bo wtedy napisy
moga zostac utracone. Nie kazdy program zachowuje pelna informacje po ponownym
multiplexowaniu.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...