Skocz do zawartości
pmcomp

Pierwszy odtwarzacz formatu HD VMD !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem cały mega test - i tak jak bym się zapomniał czy ja śnię czy jestem na jawie, a może forum pomyliłem bo swego czasu czytałem na forum Manty i oczą nie wierzę czyżby nowa manta kolejne wcielenie emperrora czy znów ktoś wpadł na pomysł nabicia ludzi w butelkę i sprzedawania miodu pod postacią cukru lub słodzika .
Piękne cacko - ale to tak jak z panną piękną i młodą - a gdy stanie się kobietą uciekaj z domu ile tchu, bo babsko żyć nie daje, i z tym odtwarzaczem będzie podobnie - póty piękny i młody to chwalony a jak go kupisz to ci bokiem wyjdzie.
Ale dość próżnego pisania - uważam, że jak się niema miedzi to się na d....e siedzi.
I nie kupuje plastikowego Hitu ( czytaj K..u ) jak ktoś chce zobaczyć sobowtóra lub protoplastę tego sprzętu to odsyłam na forum manty do odtwarzacza Prinsa - lub Emperrora i.t.d. Jak ktoś nie wdział plastikowej przezroczystej szuflady to tam zobaczy protoplastę - i porówna puste pudełka z inpulsowym zasilaniem i z niebieskimi diodami podświetlającymi tackę i czerwoną jako stanbaj - ale myślę że w tym odtwarzaczu to już jest sukces bo czerwona jest, bo w mancie trzeba było czekać do Emperrora 2 , aby zamiast niebieskiej zaświeciła czerwona w stanbaju - to tak jakby ktoś wyjął mantę i do nowego pudełka wsadził?. A może się przebrali i nową nazwę nadali odtwarzaczowi i Firmie by ich nie kojarzono z tym, co do tej pory sprzedawali.
A może się mylę i dalej śnie.
Obudzicie mnie jak Odtwarzacze HD VMD – będą mieć w ofercie 1000 filmów z lektorem i będą w cenach płyt DVD.

P.S. Jeśli płyty wielowarstwowe są na dzisiaj drogie to może powrócimy do starego pomysłu i do Odtwarzacze HD VMD dodamy zmieniarkę płyt - To wchodzące nowe Filmy w BD czy HD DVD o coraz większych pojemnościach będziemy dzielić i oglądać na Odtwarzacze HD VMD a jak by to jeszcze potraktować jakimś kodekiem to może byli byśmy o Krok za idącym postępem i nie musieli tej zmieniarki montować .

A postęp ile ma kroków - naszych czy Chińskich – i za czyim postępem byli byśmy ten krok.

Pozdrawiam.

Klikasz na - MEGA Test: HD-DVD Player Toshiba HD-EP10 - a co się otwiera Zoonk czyli Toshiba w owczej skórze oby ją wilk nie pożarł pod postacią nowego otwarzacza z czerwonym laserem.


P.S. Czy Toshiba się nie obrazi za taki Link ........................

Klikasz na Link - MEGA Test: Nowy format HD VMD: HD VMD PLAYER i tu też dobrze trafiliśmy a gdzie jest super test Toshiby .


P.s. Firma która chce sprzedawać te odtwarzacze w Polsce brała lekcje w Firmie Manta albo mają jeszcze lepszych nauczyciel .
Bo Manta odtwarzacz z czerwonym laserem sprzedawała za 300zł. i był w metalowej obudowie .
A obecny tutaj sprzęcik jest już w plastikowej obudowie i za jakieś 800 złociszy też z laserkirm czerwonym tylko jakby ktoś lepszy sofcik napisał a jak dobrze pamiętam to na forum manty w pewnym czasie zbierali opinie co ma odtwarzać jakie formaty i tak dalej.
A może by tak od razu recykling. Klient zapłaci 500 zł i gratis firma dokona utylizacji, bo to przecież plastik i może by go tak oddać na przemiał.

Nie pierwsza i nie ostatnia to krytyczna opinia - ale wszystko w bólach się rodzi - przemielcie to wszystko i spalcie a może jak Fenix z popiołów powstaniecie.

Pozdrawiam.

To tania Chinka Ktoś pisze
O taniej Ruskiej to słyszałem ale o Taniej Chince to nie .

Czy Firma Manta tak nisko upadła że można ją porównać do Taniej K... - i.t.d. Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cuba,
Jak masz roztrojenie jaźni to załóż sobie trzy konta i wtedy bedziesz mógł sobie ze sobą dyskutować do woli.

Z tego c owidzę to czepiasz się do pudełka. MAsz jeszcze jakieś inne uwagi do tego odtwarzacza? Pudełko to tylko pudełko, dobrze dla nas klientów, że jest różnorodność i zagrożenie dla monopolistów. Jest to znak dla tych co chcieliby się dogadać, ze sobą, że i tak ktoś może zaraz im zagrozić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cuba' post='54134' date='24.07.2007, 02:45 ']To tania Chinka Ktoś pisze
O taniej Ruskiej to słyszałem ale o Taniej Chince to nie .

Czy Firma Manta tak nisko upadła że można ją porównać do Taniej K... - i.t.d.[/quote]


Nie wiem czy to wpływ temperatur za oknem, czy coś innego. Ale coraz więcej dziwnych postów się pojawia na forum. Przypomina mi się jeden film w którym gość miał rozdwojenie jaźni, pracował na dwóch etatach, był zawiadowcą stacji, a drugi raz kimś innym i sam na siebie jako zawiadowcę donosy pisał :). Ale nie przejmuj się, to się da leczyć.

Najpierw nadajesz na urządzenie, porównujesz go do Manty, a później piszesz coś takiego jak wyżej i to w odstępie kilku minut :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MMP' post='50149' date='13.06.2007, 16:52 '].....[/quote]


MMP, jak możesz.... Ale masz wkurzający avatar. Już 2 razy prawie rozdrapałem matrycę w moim notebooku :):):P .

Żartuję oczywiście :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b][color="#FF0000"]WYMODEROWANO[/color][/b]

Na przyszłość jak zabierasz udział w dyskusji to staraj się [b]nie obrażać innych[/b], bo to do niczego pozytywnego nie prowadzi. I staraj się pisać na temat. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cuba' post='54208' date='24.07.2007, 20:04 ']Panowie sprawiający wrażenie na tym forum że wszystko jest naj w tym sprzęcie , już otrzymali propozycje pracy . Czy jeszcze się zastanawiają i próbują pisać superlatywy a może większa gaża będzie za pochlebstwa?
P.s. Jak zaczniecie pisać konkrety a nie bajki. to się włączę do dyskusji . a na razie Pa pa pa pa .[/quote]

Gościu, teraz mnie wkur....ś.
Wyp....j stąd i pisz sobie na ścianie w kibelku a jak nie to przytocz fakty, a nie gówniane oskarżenia.

:):angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

PS. nawet mi się ciebie kasować nie chce, niech wszyscy forumowicze przeczytają jaki to mundry jesteś.
Brawo. Na pewno w swojej piaskownicy.

Nie pozdrawiam (i zabraniam czytania więcej moich testów :lol::P:P ).

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='54212' date='24.07.2007, 20:26 ']Gościu, teraz mnie wkur....ś.
Wyp....j stąd i pisz sobie na ścianie w kibelku a jak nie to przytocz fakty, a nie gówniane oskarżenia.

:):angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

PS. nawet mi się ciebie kasować nie chce, niech wszyscy forumowicze przeczytają jaki to mundry jesteś.
Brawo. Na pewno w swojej piaskownicy.

Nie pozdrawiam (i zabraniam czytania więcej moich testów :lol::P:P ).[/quote]

Usuwam jego post, bo ma on charakter czysto obraźliwy i absolutnie nic nie wnosi do rzeczowej dyskusji. Nawet pmcompowi ciśnienie podniósł :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='54248' date='24.07.2007, 23:17 ']Nawet pmcompowi ciśnienie podniósł :).[/quote]

:rolleyes::P:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Żebym tylko od tego nadciśnienia nie wykitował bo w moim wieku ...
:P

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zachowujecie się jak dzieci, którym odebrano zabawkę w piaskownicy.

Nikogo nie obrażam korzystam tylko z Panów wypowiedzi , może ich nie cytuję ale na nie odpowiadam.

Cytat
"" A Manta to tania chinka ^^ 14.06.2007, 14:14 naoisał _ lesiu adi - jeśli cytowanie czyjejś wypowiedzi lub słów was obraża. to może gdzie indziej pretensje ...""

Cytat "" PS. nawet mi się ciebie kasować nie chce, "" Kasować możesz na co masz ochotę i uprawnienia na tym forum ,
A uważam że nie sposób skasować ale napisać dlaczego tak się postępuje - jest większym wzuwaniem.
Najłatwiej zamknąć komuś usta lub dostęp do informacji aby nie stracić własnych - {…………………….} nazwijcie to jak chcecie }.

Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam .

P.S. Prawda boli nie tego, co ją pisze, ale tego, kogo dotyczy.

Po przeczytaniu Można Skasować --- bo nie jest to na temat lub przenieś do kosza.

Podrawiam .
Lub
Nara............................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='cuba' post='54348' date='25.07.2007, 21:22 ']Zachowujecie się jak dzieci, którym odebrano zabawkę w piaskownicy.

Nikogo nie obrażam korzystam tylko z Panów wypowiedzi , może ich nie cytuję ale na nie odpowiadam.

Cytat
"" A Manta to tania chinka ^^ 14.06.2007, 14:14 naoisał _ lesiu adi - jeśli cytowanie czyjejś wypowiedzi lub słów was obraża. to może gdzie indziej pretensje ...""

Cytat "" PS. nawet mi się ciebie kasować nie chce, "" Kasować możesz na co masz ochotę i uprawnienia na tym forum ,
A uważam że nie sposób skasować ale napisać dlaczego tak się postępuje - jest większym wzuwaniem.
Najłatwiej zamknąć komuś usta lub dostęp do informacji aby nie stracić własnych - {…………………….} nazwijcie to jak chcecie }.

Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam .

P.S. Prawda boli nie tego, co ją pisze, ale tego, kogo dotyczy.

Po przeczytaniu Można Skasować --- bo nie jest to na temat lub przenieś do kosza.
Podrawiam .

Lub
Nara............................[/quote]


Grubo się mylisz sądząc iż Twój post wymoderowałem z powodu "prawd objawionych" które tam zawarłeś. Pisz sobie co chcesz, wyrażaj swoje poglądy, bo od tego jest to forum.

[color="#FF0000"][b]Ale rób to zgodnie z przyjętymi zasadami panującymi na forum dyskusyjnym[/b][/color].

[b]Nie pisz 4 postów jeden pod drugim[/b]. masz od tego przycisk EDIT, aby móc zawrzeć swoje myśli w jednym poście i nie robić bałaganu. Za to dostałeś warna od Gmera i musiał później sprzątać łącząc posty.

Ode mnie dostałeś warna za [b]obraźliwy ton wypowiedzi[/b] i dlatego Twój post został usunięty. Nie byłem autorem wątku, więc treści, które zawarłeś w komentarzu obchodzą mnie tyle co zeszłoroczny śnieg. Więc nie zarzucaj mi proszę, że wykasowałem posta bo treść była dla mnie niewygodna. Poczułem się dotknięty czytając taką obraźliwą i ofensywną wypowiedź i tyle.

Akurat Pmcomp powstrzymał się od skasowania postu, a co najwyżej On mógł być zainteresowany bezpośrednio. Krew go zalała na taką formę wypowiedzi, a posta nie skasował, więc twierdzenie o "niewygodnych treściach" jest z gruntu nieprawdziwe.

W kwestii cytatów: od tego są odpowiednie tagi i opcja cytuj, aby można było wyróżnić, że cytuje się czyjąś wypowiedź. Bo skąd niby czytający ma wiedzieć iż to jest cytat, a nie własna wypowiedź piszącego post. Więc znowu szukasz teorii spiskowej tam gdzie jej nie ma.

[quote name='cuba' post='54348' date='25.07.2007, 21:22 ']...jeśli cytowanie czyjejś wypowiedzi lub słów was obraża. to może gdzie indziej pretensje....[/quote]
Wiesz już jak wygląda cytat? Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że temat sporów słownych skoczony - wywalcie to co nie jest na temat.

Nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szakunek dla pmcompa, musiał się napracować, solidna robota - brawo!
I na dodatek najadł się nerwów, ech... :P

Co do HD VMD...
Szmelc na siłę, piąte koło u wozu.
Po co to? :P

IMHO zginie tak szybko, jak się tylko pojawiło... :)

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ethan' post='56885' date='22.08.2007, 00:37 ']Respect dla pmcompa, musiał się napracować, solidna robota - brawo! I na dodatek najadł się nerwów, ech... :P

Co do HD VMD... szmelc na siłę, piąte koło u wozu. Po co to? :P

Imho zginie tak szybko, jak się tylko pojawiło... :)

Pozdro![/quote]

Ma szanse na rynkach mniej zasobnych (przede wszystkim w Chinach gdzie przy okazji zaczeto walczyc z piractwem, stad taki legalny tani format ma chyba sens). To raz. Dwa - ja tam mam nadzieje ze bedzie rozpowszechniony w zakresie nagrywarek do PCtow. Tu widze naprawde spora szanse, przy duzo nizszych cenach (w porowaniu do napedow BD/HDDVD oraz samych plyt) to moze byc hit. Robimy sobie dowolny kontent HD na takiej plycie i wio z jakiegos MC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='56892' date='22.08.2007, 00:51 ']Ma szanse na rynkach mniej zasobnych (przede wszystkim w Chinach gdzie przy okazji zaczeto walczyc z piractwem, stad taki legalny tani format ma chyba sens). To raz.[/quote]
Może i ma sens, ale jeszcze brakuje poparcia wytwórni filmowych, które jest fundamentem sukcesu - i taki stan chyba pozostanie niezmienny (komu zależy na dawaniu możliwości klientowi obejrzenia filmu taniej i z takimi możliwościami?).

Na dodatek trzeba kupić kolejny odtwarzacz, który jako jedyny ukaże nam obraz HD.

Tak więc na rynku filmowym niewypał.

[quote name='ein' post='56892' date='22.08.2007, 00:51 ']Dwa - ja tam mam nadzieje ze bedzie rozpowszechniony w zakresie nagrywarek do PCtow. Tu widze naprawde spora szanse, przy duzo nizszych cenach (w porowaniu do napedow BD/HDDVD oraz samych plyt) to moze byc hit. Robimy sobie dowolny kontent HD na takiej plycie i wio z jakiegos MC...[/quote]
O tak, z tym się zgodzę - to może być rewelacja.

Ale też jest jeden problem - do takiego napędu nie wrzucimy płytek BD i HD-DVD.

Ciekaw jestem jak nisko spadną wówczas ceny BD i HD-DVD w tej dziedzinie. :P

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Die HD-VMD-Spezifikation erlaubt die Kompressionsformate MPEG1, MPEG2, XviD (MPEG4), DivX (MPEG4), H.264 (MPEG4), WMV9 und VC-1 (Microsoft) sowie Auflösungen bis 1080i bzw. 1080p - 1080p

Tytuly filmow kture ukarza sie na HD VMD



* Hostage
* We Were Soldiers
* Apocalypto
* Lucky Number Slevin
* Valiant
* Saw II
* Saw III
* Lord of War
* Fireplace & Aquarium
* The Ark
* Help I'm A Fish
* El Cid
* Mid Summer Dream
* Passion of The Christ
* Angeles Ashes
* Babel
* 16 Blocks
* Set up
* Hoodwinked
* Oliver Twist
* Princesse
* La Planete Blanche
* Pulp Fiction
* Sahara
* Demande A La Poussiere
* Gosford Park
* The Descent
* Miss Potter
* The Queen
* Butterfly Effect 1
* Butterfly Effect 2
* Hitcher
* Black Sheep
* Lord of the Rings
* Diario De Um Novo Mundo
* Inside Out
* Avion
* Welcome to LazyTown
* Dr. Rottenstein
* Hero for a Day
* Defeated
* Rottenbeard
* Cry Dinosaur
* Secret Agent Zero
* Sleepless in LazyTown
* Happy Brush Day
* Pixelspix
* LazyTown?s New Super Hero
* Sports Day
* Crystal Caper
* Lazy Scouts
* My Treehouse
* Swiped Sweets
* Sportafake
* The Laziest Town
* Soccer Sucker
* Dear Diary
* Miss Roberta
* Sports Candy Festival
* Remote Control
* Sportacus Who?
* Zap it
* Records Day
* Ziggy?s Alien
* Play Day
* Prince Stingy
* Robbie?s Greatest Misses
* Dancing Duel
* LazyTown?s Greatest Hits
* Sportacus on the Move!
* LazyTown?s Surprise Santa
* Sailor et lula
* Scorpion
* Le ca?man
* Spy kids
* Scarie movie 2
* Les chansons d'amour
* Khakar Khakar
* Alaipayuthey
* Pammal K Sambantham
* Panchathanthiram
* Ghilli
* Boys
* Kandukondain Kandukondain
* Water
* Bheja Fry
* Bridge to Tarabitha
* Hanuman
* Malamal Weekly
* Constant Gardner
* Jo Jeeta Wohli Sikander
* Page 3
* Parzania
* Iqbal
* China Town
* Sholay
* Andaz Apana Apna
* Hum Aapke Hai Kaun
* Padosan
* Maine Pyaar Kiya
* Kashmir Ki Kali
* Pyaasa
* Sapoot
* International only
* Khanna & Iyer
* Inquilab
* Namak Haram
* Dil Ek Mandir Edytowane przez BitTornado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za test.

Jeżeli chodzi o elektronikę to lamer jestem ( chociaż inżynier) i dlatego czytam to forum ;) aby skondensowanej wiedzy łyknąć.
Jeżeli chodzi o "rynek" to znam się trochę na tym. Koledzy maniacy :rolleyes: zapominają że zwykli klienci to 99 procent populacji w każdej grupie docelowej. Ich spojrzenie jest nieco inne. I producenci sprzętu i filmów też to wiedzą. Wraz z rozwojem technologicznym będą istniały grupy sprzętów TOP, byłe TOP-y gdzie ceny zejdą poniżej 50% TOPU i będzie masówka dla klienta masowego na średnim poziomie ( im to wystarczy).
Swoją drogą to chyba na tym forum była informacja, że odtwarzacze BD i HD zastopowały ze wzrostem ( nb. słabej) sprzedaży, że klienci na coś czekają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HD VMD Player juz jest na Amazon.com

[url="http://www.amazon.com/s/ref=sr_kk_3?ie=UTF8&search-alias=aps&field-keywords=vmd"]http://www.amazon.com/s/ref=sr_kk_3?ie=UTF...ld-keywords=vmd[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i format umarł, zanim się narodzil ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale trupa wykopałeś ! :)

Kogo dziś obchodzi ten format ? Ten kogo stać kupuje BD ten kto ma mniej kasy biega do wypozyczalni, kupuje -R i sobie sam robi "dobrze" a reszta..... ma MKV

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale trupa wykopałeś ! :D

To się nazywa "upiór z szafy" :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba do końca świata jesteśmy skazani na to co Sony wymyśli, nawet przecież HDDVD padło,

choć chyba krytyka tej firmy na tym forum jest nie na miejscu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już chyba do końca świata jesteśmy skazani na to co Sony wymyśli, nawet przecież HDDVD padło,

choć chyba krytyka tej firmy na tym forum jest nie na miejscu:)

A co ty się chłopie łudziłeś, że prawo o wypieraniu lepszego pieniądza przez gorszy przestało obowiązywać? Ale powiem szczerze, że jestem w szoku - chodzi o nowe BD SONY i MKV! Jeszcze do mnie nie dotarło!

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już chyba do końca świata jesteśmy skazani na to co Sony wymyśli, nawet przecież HDDVD padło,

choć chyba krytyka tej firmy na tym forum jest nie na miejscu:)

Trafiłeś kulą w płot.

Niestety ubolewam, że z braku konkurencji płacimy za płytki BD tyle ile płacimy.

A mogło być tak pięknie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trafiłeś kulą w płot.

Zgadza się, bo na tym forum jest tylko jedna święta zasada: Gmeru jak nikt inny widzi judder. Zawsze. Nawet jak telewizor jest wyłączony. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca. Nie zapominaj że rynek początkowo był silnie spolaryzowany tzn wywórnie jasno określały który format wspierają. Wypadało zwykle 50/50. Czy taki podział rynku skutkowałby drakonskimi obniżkami cen ? Wątpię. 2 obozy zawsze się w takiej kwestii dogadają - oczywiscie, zakulisowo. Ewentualne różnice w cenie i tak nie miałyby wiekszego znaczenia wziawszy pod uwagę fakt że szary Kowalski musiałby mieć miast 1 - 2 odtwarzacze /albo 1 ale multi- czyli na pewno sporo droższy/ wiec uzysk finansowy wziawszy pdo uwagę powyższe byłby mizerny

Ceny BD nie są już bandyckie - oczywiscie nie mówimy tu o polsce. Gdzieś czytałem że w tym roku 1 wytwórnia chce zejsć z poziomem cen BD do poziomu DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...