Skocz do zawartości
eReS

Plazma na ścianie... a co z kablami?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nurtuje mnie bardzo temat wspomniany w tytule.
Świetnie jest mieć plazmę zawieszoną na ścianie, ale co robicie z kablami? Wiszą luzem? Macie wykutą w ścianie "rynienkę" tak że nie widać kabli?
Chciałbym właśnie uniknąć kucia (choć takie rozwiązanie byłoby najestetyczniejsze) - ma ktoś gotowe rozwiązania?

z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='eReS' post='49346' date='03.06.2007, 18:17 ']Witam

Nurtuje mnie bardzo temat wspomniany w tytule.
Świetnie jest mieć plazmę zawieszoną na ścianie, ale co robicie z kablami? Wiszą luzem? Macie wykutą w ścianie "rynienkę" tak że nie widać kabli?
Chciałbym właśnie uniknąć kucia (choć takie rozwiązanie byłoby najestetyczniejsze) - ma ktoś gotowe rozwiązania?

z góry dziękuję za odpowiedzi[/quote]

korytko płaskie i szerokie pomalowane na kolor sciany.
ale lepiej takie korytko zamurować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hiszpan' post='49348' date='03.06.2007, 18:24 ']korytko płaskie i szerokie pomalowane na kolor sciany.
ale lepiej takie korytko zamurować.[/quote]
a może zamiast takiego standardowego prostokątnego korytka to coś w rodzaju połowy rurki/rury - taka jakby rynna? (mam nadzieję że jasno się wyraziłem) i to na kolor ściany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='eReS' post='49423' date='04.06.2007, 14:31 ']a może zamiast takiego standardowego prostokątnego korytka to coś w rodzaju połowy rurki/rury - taka jakby rynna? (mam nadzieję że jasno się wyraziłem) i to na kolor ściany?[/quote]
tutaj masz akurat dodwolność wykonania, jest tyle pomysłów ilu chetnych,
osobiście nie widzałem takiej połowy "rury" połowa korytka już tak.
ja jednak nastawiałbym sie na zamurowanie, tyle samo pracy a efekt zgoła inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla leniwych - Vogel ma maskownice do kabli - zreszta bardzo gustowne :-)

[url="http://www.vogels.com/result.asp?ParentID=25&ChildID=83&searchaction=catalog"]http://www.vogels.com/result.asp?ParentID=...haction=catalog[/url]

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem najlepsza będzie szafka pod sam telewizor. Kable i tak będą zasłonięte a dużo mniej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='d3v1l' post='49436' date='04.06.2007, 16:24 ']Moim zdaniem najlepsza będzie szafka pod sam telewizor. Kable i tak będą zasłonięte a dużo mniej roboty.[/quote]
przeciez przedpiszca wyraznie zaznaczyl ze plazma ma wisiec na scianie a nie stac na stoliku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem ale jakaś półka na sprzęt musi być chyba. No to półkę podciągnąć pod TV a TV na ścianę. Ja teraz czekam na półkę i sam tak będę mieć.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='d3v1l' post='49446' date='04.06.2007, 18:44 ']Wiem ale jakaś półka na sprzęt musi być chyba. No to półkę podciągnąć pod TV a TV na ścianę. Ja teraz czekam na półkę i sam tak będę mieć.
Pozdrawiam[/quote]

ja sam zrobiłem tak: na zamówienie szafka na sprzęt długa na 1,80; wysoka na 39cm, ale jedna część ma trzy półki i ma wysokość 56 cm.
TV 42 cale wisi na ścianie, gdzie środek ekranu jest na wysokości 1,05 bo taką mam kanape.
między tv a górą półki jest około 20 cm i tyle wykułem na korytko, troche pracy a efekt niesamowity.
muszę poszukać dobrego aparatu i podesłać wam zdięcia, tymbardziej, że macie też obiecany test mojej toshiby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam
wiem, żę Legrand robi specjalne, zaokrąglone listwy podłogowe, pod którymi mozna ukryc kable. są robione w 3 szerokościach i długości 2 metrów. bardzo dobrze spisują sie tez na ścianie. istnieje tez mozliwość pomalawania ich na kolor ściny, bardzo estetycznie to wygląda i nie rzuca sie w oczy jak zwykłe listwy prostokątne. kupic to mozna w hurtowi elektrycznej.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='paradygma' post='49518' date='05.06.2007, 13:25 ']witam
wiem, żę Legrand robi specjalne, zaokrąglone listwy podłogowe, pod którymi mozna ukryc kable. są robione w 3 szerokościach i długości 2 metrów. bardzo dobrze spisują sie tez na ścianie. istnieje tez mozliwość pomalawania ich na kolor ściny, bardzo estetycznie to wygląda i nie rzuca sie w oczy jak zwykłe listwy prostokątne. kupic to mozna w hurtowi elektrycznej.
pozdrawiam[/quote]

tak to wyglada

[img]http://img355.imageshack.us/img355/9963/040010500000qr3.jpg[/img]

rozmiary: 41x10x2000, 75x18x2000, 92x20x2000 mm

zle to nie wyglada ale jednak zamurowany kanal chyba najbardziej przypada mi do gustu :(

Edytowane przez byczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ostatnie listwy wyglądają naprawdę nieźle szczególnie dobrze będzie to wyglądało pomalowane w kolorze ściany. myslę jednak że małe kucie nie sprawi większej roboty niż zabawa z listwą a efekt będzie kolosalnie lepszy... a jak juz kuć to może warto więcej tak żeby sie tunel jakiś mały zmieścił :( pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla zainteresowanych tym tematem:
znalazłem jeszcze fajny system firmy Meliconi zarówno osłaniający kable jak i dający możliwość zainstalowania półek na sprzęt.
[url="http://www.meliconi.com/Space-System-accessories__2_42.asp"]http://www.meliconi.com/Space-System-accessories__2_42.asp[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='byczy' post='49522' date='05.06.2007, 14:03 ']tak to wyglada

[img]http://img355.imageshack.us/img355/9963/040010500000qr3.jpg[/img]

rozmiary: 41x10x2000, 75x18x2000, 92x20x2000 mm

zle to nie wyglada ale jednak zamurowany kanal chyba najbardziej przypada mi do gustu :)[/quote]

Ja mam coś podobnego i spradza sie bardzo dobrze. Ładnie i schludnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej wmurować dość solidne korytko w ścianę. Nie bedzie go widać w ogóle. Pamiętaj aby było w nim możliwie dużo miejsca. Jesli przyjdzie Ci ochota pociągnąć do telewizora kilka przewodów to naprawdę musi być miejsce aby się tam zmieściły. Zadne tam peszle, które łatwo zagnieść i przekreślić tym samym ich użyteczność. Sztywne plastikowe korytko sprawdza się idealnie. Pokazane korytka też są fajne, tylko na moje oko mało w nich miejsca (ale wszystko zależy od instalacji i potrzeb). Ja pod podłogą mam przez cały pokoj korytko o wielkości ok 12x6, a w nim - przewody - DVI, HDMI, komponent (naprawdę gruby XLO), kompozyt (na wszelki wypadek), dwa głośnikowe dla kanałów tylnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja sie powoli szykuje do wieszania plazmy na sciane i jednak bede kul sciane tak zeby wmurowac tam plastikowe korytka takie jak sie stosuje w okablowaniu sieciowym. tylko sie zastanawiam czy kuc wielka dziure na wielkie koryto czy np. zrobic tak ze zamurowac kilka korytek np. 2x na hdmi plus jedno na komponent...
myslalem tez zeby zastosowac jakies maskownice natynkowe ale takiego efektu fajnego nie bedzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ktos mieszka w bloku z cegly to kucie nie jest zadnym problemem , a co maja zrobic ludzie tacy jak ja ktorzy mieszkaja w bloku z wilkeij plyty ? wykucie korytka o dlugosci 50cm to ogrom pracy przy zelbetowych scianach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='martinezz' post='52806' date='07.07.2007, 00:20 ']jak ktos mieszka w bloku z cegly to kucie nie jest zadnym problemem , a co maja zrobic ludzie tacy jak ja ktorzy mieszkaja w bloku z wilkeij plyty ? wykucie korytka o dlugosci 50cm to ogrom pracy przy zelbetowych scianach[/quote]
nie taki znów straszny jeżeli masz remont, bo trochę się zakurzy pokój w trakcie kucia.

poprostu bierzesz szlifierkę kątową i tarczę do betonu i nacinasz dwie linie o szerokości tobie odpowiadającej. W zależności od ściany, czy to jest nośna czy działowa musisz wybrać głębokość. nośna ma grubość conajmniej 10-16 cm a działowa około 6 cm.
resztę skuwasz przecinakiem od góry, i montujesz korytko. TROCHĘ PRACY ale efekt wart nakładów!!!

ale to już wasza decyzja. POZDRAWIAM Edytowane przez hiszpan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem maskownice tej firmy i niestety totalna porażka, badziewny plastik za dziwne pieniądze. Dałem sie wrobić i tyle, za wieszak do plasmy sprzedawca dostał negatywa. Niedopracowany totalnie, pośróby musiałem jechać do castoramy bo nie było.


Autorus

[quote name='eReS' post='52754' date='06.07.2007, 12:01 ']dla zainteresowanych tym tematem:
znalazłem jeszcze fajny system firmy Meliconi zarówno osłaniający kable jak i dający możliwość zainstalowania półek na sprzęt.
[url="http://www.meliconi.com/Space-System-accessories__2_42.asp"]http://www.meliconi.com/Space-System-accessories__2_42.asp[/url][/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='52817' date='07.07.2007, 10:55 ']Kupiłem maskownice tej firmy i niestety totalna porażka, badziewny plastik za dziwne pieniądze. Dałem sie wrobić i tyle, za wieszak do plasmy sprzedawca dostał negatywa. Niedopracowany totalnie, pośróby musiałem jechać do castoramy bo nie było.
Autorus[/quote]

a wieszak miales tez meleconi? bo sie zastanawialem czy kupic tej firmy bo w dobrej cenie jest, ale jak mam tez miec takie problemy to ja dziekuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nurtuje mnie bardzo temat wspomniany w tytule.

Świetnie jest mieć plazmę zawieszoną na ścianie, ale co robicie z kablami? Wiszą luzem? Macie wykutą w ścianie "rynienkę" tak że nie widać kabli?

Chciałbym właśnie uniknąć kucia (choć takie rozwiązanie byłoby najestetyczniejsze) - ma ktoś gotowe rozwiązania?

z góry dziękuję za odpowiedzi

najlepiej to je uciąć :lol:

a tak na poważnie to Gmeru dobrze radzi,sam mam taką listwę prysnąłem ją na czarno sprayem matowym

efekt super no i cena 2 dychy za dwa metry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem najtańszą alu maskownicę na alledrogo i pomalowałem tą samą emulsją co ściany...

Edytowane przez tomalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ledwo się pojawił już odleciał. A szkoda bo fajna sprawa ale jak ktoś nie umie się zareklamować (czyli mówiąc dosadnie jest matołem a nie sprzedawcą z głową : / ) to tak się kończy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem trochę w inną stronę. Mianowicie postawiłem na bardzo solidnym drewnianym stelażu zabudowę z płyt kartonowo-gipsowych.Od środka ściankę frontową wzmocniłem płytą ( blat kuchenny, pozostałość po małym remoncie ), co by wieszak na TV się miał do czego trzymać. Jako że zabudowa wystaje za obrys ściany, miałem możliwość od tyłu zamontować drzwiczki i mam dostęp do wnętrza zabudowy. Jest ona na tyle duża, iż mieszczą się tam wszystkie kable z zasilaczami, listwa Monstera i router. Za TV jest otwór na odprowadzenie kabli ( taki biurkowy ), a przy podłodze jeszcze trzy, do reszty sprzętu, no i doprowadzenie i rozprowadzenie ( antenowe, głośnikowe, skrętka ) za listwami przypodłogowymi. Zabudowa ma wysokość ok 1.8 metra, więc od góry jest jeszcze krateczka do odprowadzenia ew. ciepła zasilaczy ( niewidoczna, bo w "dachu" ścianki ). Wisi na tym 46 calowa plazma Panasa już 1,5 roku, wszystko się trzyma należycie i żadne kabelki nie dyndają, wszystkie schowane, a jest ich naprawdę sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...