Skocz do zawartości
  • 0
cesioo

Wypalona matryca Oled

Pytanie

Wiem że temat wałkowany nom stop ale chciałbym się dowiedzieć od użytkowników którzy mają telewizor Oled jak im się sprawuje, czy nie posiadają już wypaleń , powidoków itp. Ile czasu użytkujecie taki telewizor lub używaliście ale ze względu na wypaloną matryce już nie użytkujecie. 
 

Tylko proszę o wypowiedź osób które naprawdę mają lub miały telewizor oled. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Sony KD-A1 - po trzech latach jak nowa, a chodzi po 8h dziennie. Użytkuję do streamingu (HBO, Netflix, Player) bez TV (newsy wolę czytać niż oglądać)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
SONY i PANASONIC wyższe modele po 20 lat śmigają bez problemu.
Reszta to marketing i łupienie kasy.
Po roku matryca droższa niż nowy ten sam model TV.


Wysłane z mojego SM-T835 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A co byście wybrali lg g1 czy Sony A90j ???

I jest co się bać przed tym wypaleniem. Trzeba coś ustawić żeby uniknąć wypalenia ???
 

miałem wybrać samsunga mini led ale się waham nadal 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
25 minut temu, cesioo napisał:

A co byście wybrali lg g1 czy Sony A90j ???

I jest co się bać przed tym wypaleniem. Trzeba coś ustawić żeby uniknąć wypalenia ???
 

miałem wybrać samsunga mini led ale się waham nadal 

Wypalenia są i będą  na Oled więc to musisz wiedzieć ... Chyba że kupujesz tv tylko żeby oglądać 3 h dziennie i nie info..  Ja kupiłem 95t 85 cali Qled  i nie żałuję  przynajmniej nie będę się bał że po kilku miesiącach będę miał zrypaną matrycę i nerwy 😊 ale kto co lubi ..

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
7 minut temu, Knap39 napisał:

Wypalenia są i będą  na Oled więc to musisz wiedzieć ... Chyba że kupujesz tv tylko żeby oglądać 3 h dziennie i nie info..  Ja kupiłem 95t 85 cali Qled  i nie żałuję  przynajmniej nie będę się bał że po kilku miesiącach będę miał zrypaną matrycę i nerwy 😊 ale kto co lubi ..

Masakra z tym oled obraz idealny ale trwałość to już drugie dno 

 

a jak obraz w tym qled ?? Porównałeś go z jakimś oledem przed zakupem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wszystko zależy od użytkowania tv oled  ja osobiście jakbym miał kupić Oled i go nie używać jak chcę to bez sensu ...a miałem 65 LG seria C  i 77  seria C i teraz wybrałem Qled za rok zobaczymy co wybiorę😊 na zdjęciu były  OLED 77 

Screenshot_2021-04-05-17-29-02-74.jpg

3 minuty temu, cesioo napisał:

Masakra z tym oled obraz idealny ale trwałość to już drugie dno 

 

a jak obraz w tym qled ?? Porównałeś go z jakimś oledem przed zakupem ?

Czy obraz idealny no nie do końca nie byliśmy z żoną zadowoleni z kolorów dlatego zmieniłem na Samsunga

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
11 minut temu, Knap39 napisał:

Chyba że kupujesz tv tylko żeby oglądać 3 h dziennie

przecież ile h się ogląda nie ma znaczenia - można po 15h na dobę jak ktoś lubi - byle nie prog informacyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 minuty temu, cesioo napisał:

Masakra z tym oled obraz idealny ale trwałość to już drugie dno 

 

a jak obraz w tym qled ?? Porównałeś go z jakimś oledem przed zakupem ?

Wiadomo że Jak postawisz obok siebie dwa telewizory to jest inaczej ale OLED chyba raczej nie jest do wszystkiego

1 minutę temu, klaus71 napisał:

przecież ile h się ogląda nie ma znaczenia - można po 15h na dobę jak ktoś lubi - byle nie prog informacyjne

No ponoć ma znaczenie na forum jest cały czas jazda o to o wypalenia nie wiem czy ktoś ogląda 15 godzin Chyba żebyś tylko oglądał filmy z blu-ray aLoga się wypalają tak czy siak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 minutę temu, Knap39 napisał:

Czy obraz idealny no nie do końca nie byliśmy z żoną zadowoleni z kolorów dlatego zmieniłem na Samsunga

wystarczyło skalibrować i miałbyś dużo lepsze niż na nieskalibrowanym samsungu - akurat seria T trochę odbiega od wzorca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 minuty temu, klaus71 napisał:

przecież ile h się ogląda nie ma znaczenia - można po 15h na dobę jak ktoś lubi - byle nie prog informacyjne

Ja mam 3 m do telewizora na 65 OLED było lepiej widać Niż na 77 dlaczego nie wiem  ale  kolory były kiepskie jakoś itd .. jutro mam kalibrację na 15:00 mojego Q LED 85 Ale i bez kalibracji nam się bardziej podoba jak Oled 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
5 minut temu, Knap39 napisał:

No ponoć ma znaczenie na forum jest cały czas jazda o to o wypalenia nie wiem czy ktoś ogląda 15 godzin Chyba żebyś tylko oglądał filmy z blu-ray aLoga się wypalają tak czy siak 

co ty za bajki piszesz? loga się praktycznie nikomu nie wypaliły - 99% to ramki na kanałach informacyjnych jak ktoś ogląda je w dużej ilości - przynajmniej tu na forum

 

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 minuty temu, klaus71 napisał:

wystarczyło skalibrować i miałbyś dużo lepsze niż na nieskalibrowanym samsungu - akurat seria T trochę odbiega od wzorca

No tak ale ja zmieniam telewizory co roku więc wywalasz kasę dla kogoś chyba żeby musiał kasować za kalibracja to wtedy tak 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 minutę temu, Knap39 napisał:

No tak ale ja zmieniam telewizory

to po co kalibrujesz qled'a za rok też stracona ta kalibracja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
6 minut temu, klaus71 napisał:

co ty za bajki piszesz? loga się praktycznie nikomu nie wypaliły - 99% to ramki na kanałach informacyjnych jak ktoś ogląda je w dużej ilości

 

No spotkałem się z taką sytuacją że jak pooglądasz długo 1 program za długo to wtedy potem są takie duchy Logo na matrycy  no ale mówię To byś musiał popytać ludzi którzy są na forum i piszą o takich przypadkach 😊 

4 minuty temu, cesioo napisał:

A to poprzednie lg oledy wypaliły ci się ?

Nie bo miałem 65  3 mc a 77 2 mc i poszły do żyda 

4 minuty temu, klaus71 napisał:

to po co kalibrujesz qled'a za rok też stracona ta kalibracja

Po prostu gdy będę sprzedawał telewizor osobną wezmę kasę za kalibrację ale co wybiorę za rok nie wiem może projektor już JVC za 20 tys zł  i ekran 150 cali za 8 tys zobaczymy  mam czas 

4 minuty temu, klaus71 napisał:

to po co kalibrujesz qled'a za rok też stracona ta kalibracja

Kalibruje bo nie chce mi się co źródło przełączać na nowe ustawienia bo na NC Plus obraz jest inaczej i inne ustawienia na Disney Netflix jest inaczej na BluRay też jest inaczej i mam już tego dosyć dlatego robię kalibrację żeby na obojętnie jakie tam źródło będzie tak samo pięknie będzie odbierać 

5 minut temu, klaus71 napisał:

to po co kalibrujesz qled'a za rok też stracona ta kalibracja

Mam nadzieję że jutro z kalibracji będę zadowolony zobaczymy

Edytowane przez Knap39
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
5 minut temu, cesioo napisał:

A to poprzednie lg oledy wypaliły ci się ?

E6 - ale ledwo widać wypalenie na normalnych kanałach - zmienił funkcję na monitor do konsoli i od tego czasu ramki powoli znikają - brak zabójczego kanału tv24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...