Skocz do zawartości
rafi85

Sony 65' XH9096 vc Samsung 65' Q77

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

przymierzam się do zakupu tv do salonu, ostatecznie po lekturze wielu testów i analiz waham się między dwoma modelami: Samsung 65 cali Q77 (za około 4500 zł) i Sony 65 cali XH 9096 (około 5300 zł).

Od razu powiem, że tv potrzebny mi do oglądania filmów, seriali i sportu w dobrej jakości, w ogóle nie będę używał go do grania. Wiem, że Sony wydaje się wyborem lepszym, pytanie - czy do moich potrzeb akurat te kilkaset złotych różnicy (którą mogę przeboleć) warto ponieść na rzecz Sony.

I tu parę wątpliwości co do Samsunga: ma eARC - a ja będę chciał podpiąć kino domowe Yamahy z 2014 r. oparte na starym ARC - różne są głosy i nie mam pewności czy to zadziała razem? eARC zadziała "wstecznie"? Ktoś na forum pisał, że mu starsze kino domowe w ogóle nie działa z tym Q77 oprócz dźwięku Stereo....

Druga sprawa: brak w Q77 Dolby Vision - oglądam netflixa, czy ja to odczuję że nie mam DV? Czy to jest zagrożenie na przyszłość?

Z kolei jeśli idzie o Sony - czytałem, że kilka osób kupiło ten model i się im często zawiesza, muszą resetować itd. - czy to częsta wada tego modelu?

 

Wszelka pomoc mile widziana ;)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? - Na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - Wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju ? - Pokój średnio nasłoneczniony

7. Jaki masz obecnie telewizor ? - Samsung LCD 40 cali F6400

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? - Dobrą jakość obrazu, współpraca z kinem domowym sprzed eARC, pewność działania, dobra obsługa aplikacji, netflix

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, źródło Blu-ray, DVD

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder, zestaw kina domowego Yamaha z 2014 r.

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3/4h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam zdania

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, informacje, Kanały sportowe

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tylko netflix i czasem Youtube

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile - W ogóle nie będę grał

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? 65 cali

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - brak kompatybilności z innym sprzętem (kino domowe), zawieszanie się

19. Preferencje co do marki ? - Sony, Samsung

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - nie mam zdania

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest q80t za 5000. Będzie nieco lepszy od soniaka. Przy jasności tego modelu i strefowym wygaszaniu obędzie się bez DV .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pawelkon4 napisał:

Jest q80t za 5000. Będzie nieco lepszy od soniaka. Przy jasności tego modelu i strefowym wygaszaniu obędzie się bez DV .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ok, dzięki, to jakaś opcja. Ale gdyby wybierać z tych 2 przeze mnie wskazanych: rozumiem, że Sony?

I cały czas mam tę wątpliwość dot. eARC w Samsungu....czyli kompatybilność wsteczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn 65q7x można kupić za 4200. To tez dobry tv bez fald. Ja bym przeglądał peppera trafiają się dobre promocje na te tv . Względnie ma być ten xiaomi 75 cali za 2 tyg za 5000 zawsze można zwrócić .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...