Skocz do zawartości
lukasztm

tv 65cal 4000 - 4500 do salonu z aneksem

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Proszę o pomoc w wyborze TV  do nowego mieszkania :) - poniżej opis wg harmonogramu. Interesuje mnie 65 cali - coś może od Samsunga? Panasonic? Philiphs? wstępny rekonesans  wyłonił typ: 

  • SAMSUNG QLED QE65Q77TAT
 
ale chętnie poznam wasze typy oraz opinie o powyższym modelu. Napiszę szczerze. Obecnie mam Panasonic tx42g30e (notabene dzięki użytkownikom tego forum!) i od tego czasu zatrzymałem się na technologii stosowanych w tv a wiem, że sporo rzeczy się zmieniło. Z góry dziękuję za każdy wpis i pomoc./sugestie!  :)

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 26m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 6-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne tak)  na wprost ale salon jest otwarty i również z jadalni  będzie oglądane 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? / będzie postawiony na komodzie 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? - okna wychodzą na południe oraz zachód -tv będzie na ścianie północnej, światło słoneczne na tv będzie padać od strony południowej/ 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? : Panasonic tx42g30e -ale obecny zakup jest przeznaczony do nowego mieszkania 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? : tv będzie wykorzystywany do oglądania telewizji  satelitarnej + VOD także opcja smar/andorid tv konieczna + w przyszłości będzie podłączona konsola PS5 :) 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? telewizja satelitarna /IPTV
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? soundbaar, w przyszłości możliwe, że PS5 oraz dekoder satelitarny 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? +/- 5h w weekendy może trochę dłużej 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania na ten temat :( ale idę w kierunku matu abym w słoneczne dni mógł oglądać tv a nie swoje odbicie/ 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wg kolejności: filmy, seriale, telewizja informacyjna, sport - skoki/piłka/tenis/ siatkówka 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  tak/ aplikacje do  VOD: netflix ,hbo, ipla, itp.. 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? /  w przyszłości PS5 -rozrywkowo przy piątkowych wieczorach o ile będzie chwila czasu.  1-2h przy piwku ze znajomymi :) 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - głównie popołudnie/wieczór - w weekend może być od rana ;)  
17. Preferencje co do wielkości?  65 Cali 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - pixeloza z bliskiej odległości (ale oczywiście nie zawsze może to być wina matrycy ale również przesyłanego sygnału 
19. Preferencje co do marki ? Samsung, Sony, Panasonic, Philips,  
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - 3d to tylko marketingowy chwyt nikt z tego nie korzysta bo brak treści :) nie potrzebne 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000-4500  (chce zostawić coś jeszcze na soudnbaar) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...