Skocz do zawartości
  • 0
egon446

Ambient light do kontantu HDR/dolby vision

Pytanie

Witam,

zakupiłem ostatnio Oleda od LG i grając nawet w ciemnym pokoju mam problemy z tym, że czernie są zbyt czarne i nie widać w nich dokładnie detali.

Podobno (jeśli dobrze zrozumiałem Vincenta Teoh) jeśli taki problem występuje to powinno się oglądać/grać z podświetleniem ambient- czy to się zgadza? Czy tylne podświetlenie pomoże w wyciągnięciu detali z zacienionych miejsc przy kontencie HDR?

 

A także czy możecie polecić jakieś sprawdzone podświetlenie do 65 calowca? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Odwrotnie, oświetlenie dodatkowe pozwala maskować braki czerni a nie wyciągać skale szarości z obszarów leżących blisko pełnej czerni. Na opisana przez Ciebie przypadłość pomaga kalibracja (profesjonalna tylko).

Ewentualnie regulacja własna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 19.02.2021 o 17:51, Xisiek napisał:

Odwrotnie, oświetlenie dodatkowe pozwala maskować braki czerni a nie wyciągać skale szarości z obszarów leżących blisko pełnej czerni. Na opisana przez Ciebie przypadłość pomaga kalibracja (profesjonalna tylko).

Ewentualnie regulacja własna.

Dzięki za wyjaśnienie. Kalibracja? Jakieś konkretne, sprawdzone firmy które mogą to zrobić? Nie chce wrąbać kasy i mieć tego samego co teraz.....niby w markecie mi coś takiego przy zakupie proponowali Ale podejrzewam, że tam jadą wg. jakiegoś schematu a nie dobierają ustawień do każdego przypadku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 19.02.2021 o 11:45, egon446 napisał:

Witam,

zakupiłem ostatnio Oleda od LG i grając nawet w ciemnym pokoju mam problemy z tym, że czernie są zbyt czarne i nie widać w nich dokładnie detali.

Podobno (jeśli dobrze zrozumiałem Vincenta Teoh) jeśli taki problem występuje to powinno się oglądać/grać z podświetleniem ambient- czy to się zgadza? Czy tylne podświetlenie pomoże w wyciągnięciu detali z zacienionych miejsc przy kontencie HDR?

 

A także czy możecie polecić jakieś sprawdzone podświetlenie do 65 calowca? 

Serio Vincent T . zaleca kupowanie Ambilight by poprawia odbiór szczegółów w czerniach na OLED..., gdzie to napisali bo serio aż mi się nie chce wierzyc ze z jego ust takie słowa mogły paść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Godzinę temu, ma_ko napisał:

Serio Vincent T . zaleca kupowanie Ambilight by poprawia odbiór szczegółów w czerniach na OLED..., gdzie to napisali bo serio aż mi się nie chce wierzyc ze z jego ust takie słowa mogły paść...

 

 

Tu mówi, że HDR kontent powinien być oglądany w ciemności z ambientem. Ale faktycznie ja go źle zrozumiałem,  nie mówi nic o tym, że to poprawi to czernie tylko, że ludzie narzekają, że HDR jest zbyt ciemny gdy oglądają w jasnym otoczeniu (chyba sobie sam w głowie dorobiłem tezę o tym, że ambient poprawi mi szczegóły w czerniach).

 

A jakieś rekomendacje odnośnie firmy do kalibracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
6 minut temu, egon446 napisał:

 

 

Tu mówi, że HDR kontent powinien być oglądany w ciemności z ambientem. Ale faktycznie ja go źle zrozumiałem,  nie mówi nic o tym, że to poprawi to czernie tylko, że ludzie narzekają, że HDR jest zbyt ciemny gdy oglądają w jasnym otoczeniu (chyba sobie sam w głowie dorobiłem tezę o tym, że ambient poprawi mi szczegóły w czerniach).

 

A jakieś rekomendacje odnośnie firmy do kalibracji?

Jak bys nie zauważył to jesteś na portalu gdzie działa najlepsza firma w PL... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jakbym zauważył to bym nie pytał...głównie używałem forum tutaj. 

Sprawdzę na stronie w takim tazie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...