Skocz do zawartości
Robert D.

Samsung QLED Q80T vs Sony xh9005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jak tytule co wybrać.Każdy z nich ma wady (Samsung brak DV) i zalety ciężko się zdecydować.Głównie oglądam Netlifx , dużo sportu, nie gram na tv.Matryca VA mi odpowiada bo siedzę na wprost .Oba tv mają bardzo podobne parametry więc ciężko podjąć decyzje.Jeśli chodzi o wielkość to 55' i kalibracja obowiązkowa.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oglądasz netfliksa to wziąłbym Sony. Tam dużo materiałów ma jednak DV. Chociaż Q80T generalnie jest odrobinkę lepiej ocenianym TV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tego że Sony ma DV? jak matryca w Q80T ogarnie netflixa tak samo, jak nie lepiej

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, krzysiojaworzno napisał:

i co z tego że Sony ma DV? jak matryca w Q80T ogarnie netflixa tak samo, jak nie lepiej

przy jasności matrycy tylko 700nitów to chyba nie do końca brak DV nie ma znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Robert D. napisał:

Witam.Jak tytule co wybrać.Każdy z nich ma wady (Samsung brak DV) i zalety ciężko się zdecydować.Głównie oglądam Netlifx , dużo sportu, nie gram na tv.Matryca VA mi odpowiada bo siedzę na wprost .Oba tv mają bardzo podobne parametry więc ciężko podjąć decyzje.Jeśli chodzi o wielkość to 55' i kalibracja obowiązkowa.

Robercie patrząc po Twoim avatarku nie masz wyjścia, musisz kupić oba i sam ocenić, bo Twoje własne oko będzie zapewne bardzo dobrym doradca. Gorszy oddasz - w Media Markt do niedawna nie było z tym problemu. Osobiście raczej Q80 - bardziej efektywny system wygaszania w HDR, Sony (jeśli nie naprawili tego softem) miało z tym ewidentnie problem.

15 minut temu, klaus71 napisał:

przy jasności matrycy tylko 700nitów to chyba nie do końca brak DV nie ma znaczenia

Cóż po DV jak tv nie ogarnia w HDR poprawnego wygaszania w strefie ? :) Chyba, ze ma ktoś info, ze Sony po wielu latach wypuściło skuteczna latke. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Xisiek napisał:

tv nie ogarnia w HDR poprawnego wygaszania w strefie ?

tzn? nigdzie w testach nie wspomniano o tym - a w game mode to sony wręcz górą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, klaus71 napisał:

tzn? nigdzie w testach nie wspomniano o tym - a w game mode to sony wręcz górą

Jeśli pamietam to na jutjubie widziałem. W testach o takich rzeczach zazwyczaj jest Grzegorz Turnau 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Xisiek napisał:

Jeśli pamietam to na jutjubie widziałem. W testach o takich rzeczach zazwyczaj jest Grzegorz Turnau 😉

dziwne - Vincent chyba porównywał w game mode - nic nie było o jakichś problemach - w zasadzie na Horizon ZD to sony lepiej ogarniał local dimming

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klaus71 napisał:

dziwne - Vincent chyba porównywał w game mode - nic nie było o jakichś problemach - w zasadzie na Horizon ZD to sony lepiej ogarniał local dimming

Musza być pasy kinowe, na pełnym ekranie tego nie będzie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zdania są podzielone.A co koledzy sądzą o Philips 55PUS9435, co prawda nie mogę znależć szczegółowych testów , ale z ogólnych opinii wynika ze to dobry tv. Ma DV , DA, Ambilight,  fakt matryca 50hz ale to mogę przełknąć.no i oczywiście dżwięk za który ten tv jest szczególnie chwalony.Może ktoś z forumowiczów ma ten model i coś o nim napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo wybierałem między Q80T a XH90. Ostatecznie wybrałem ten, który aktualnie był w korzystniejszej promocji.
Padło na XH90 (przeznaczenie, kilka dni wcześniej przegapiłem promocje na Q80T).
Czekania dostawę wiec jeszcze nie testowany.
Tak jak ktoś napisałem w moim temacie - to są podobne TV i z obu będziesz zadowolony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...