Skocz do zawartości

Pytanie

Na wstępie chciałym zaznaczyć, że szukałem po forum podobnego wątka, ale albo jedno, albo drugie się wyśtwietlało, więc nie znalazłem podobnego tematu za co z góry przepraszam, jeśli był ów wątek omawiany.

 

Mam bardzo duży dylemat co powinienem kupić do PC. Aktualnie mam laptopa z 144Hz i czuję różnice między 60Hz, tzn. Monitor 2k 120-144Hz VA/IPS z lagiem 1-4ms czy Telewizor Oled 4K 120Hz+ z iput'lagiem poniżej 10ms.Gram sporadycznie 3-4 razy w tygodniu po 1-3h. 60% mojego czasu w grach to z gatunku FPS ( Warface / R6Siege), reszta to przygodówki z dobrą grafiką (Trine, Wiedźmin). Głównie oglądam seriale/filmy lub buszuję w internecie. 

Z racji tego, że wyszedł nowy standard HDMI 2.1, a wygodne łóżko mam na wprost stołu, więc zacząłem się rozglądać za telewizorami. W  moje oko wpadł min: Samsung QLED Q70T 55″.

Przechodząc do sedna sprawy: Przeczytałem w jakiejś recenzji, że telewizor przy złączu HDMI może maksmyalnie zejść do 8ms, przez odgórne ograniczenie zlącza HDMI.  1. Czy to samo jest w monitorach przy użyciu HDMI/Displayport? 2. Jeżeli telewizor ma te 10ms input laga, a złącze HDMI ma ograniczenie 8ms, to w porównaniu z monitorem wychodzi,ze telewizor ma wg. "normy monitorów"* 10-8 = 2ms? Mam na myśli, porównując suche dane techniczne monitora i telewizora, czyli monitor ma powiedzmy 2ms w specyfikacji, ale pójdzie na złączu HDMI, czyli maksymalnie zamknię się w opóźnieniu 8 lub 10 ms, a telewizor w tych podanych wg. specyfikacji 10 czy 18ms?

* - każdy producent monitorów inaczej pisze swoją specyfikację i ciężko się połapać, czy chodzi o rzeczywista, spodziewaną oraz czy wliczają ograniczenie złącza. Ja miałem na myśli spodziewaną.

Najlepiej by było, aby ktoś mi dokładnie wytłumaczył tą zależność, między ekranami a input lagiem po kablach.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...