Skocz do zawartości

Pytanie

Witam, w raz z żoną przymierzam się do zmiany mieszkania, co z za tym idzie nadszedł czas na zmianę  tez kina domowego, dotychczasowo używałem projektora Acer H6510Bd
z ekranem elektrycznym white matt od AVTEK. chyba 105" jest bez napinaczy i są zauważalne zagięcia po bokach, po za tym  0 problemów w ciągu ostatnio kilu la.
 Jasny salon Projektor obecnie podpięty do Deonona x2400h z dwoma wyjściami na tv sony bravia xe9005 (2017) i projektor Takie samo rozwiązanie planuje tez zrobić w nowym mieszkaniu, Jeśli chodzi o projektor padł wybór na epsona TW9400 (głównie do netflix, czasem ps4pro potem może ps5 :)  Oglądanie FHD  105" z 3m jest dla mnie komfortowe jeśli chodzi o filmy.

Salon nię będzie totalną jaskinią ze względu na to że będą się w nim znajdowały inne meble i ścian na pewno też nie będą pomalowane na czarno jak to w pokoju dziennym.. Seanse wieczorne, aczkolwiek pewnie i tak wskoczą rolety zaciemniające. 
Ekran w jaki mierzę to 100-120 cali max z górnym topem +ramki. Wtedy zostaje mi jeszcze po pół metra na kolumny obok ekranu. szerokość pokoju to 3.7m

 Ekran będzie się znajdował w odległości ok 3.5m  od widza.
 Dla lepszego kontrastu Lepiej  szary? ale czy szary nie zabije to  zabardzo efektu HDR? (lampa jest dosyć mocna w tw9400 aczkolwiek po zastosowaniu filtru jasność spada o połowę.) 

 Pewnie większość z Was zaaprobuje  KAUBERa sprawdzone itd.
 Jak myślicie  czy nie iść w 100"max 110 cali by zmniejszyć jego szerokość w celu oddalenia go od bocznych ścian? by odbicia były mniejsze?

 zastanawiam się nad tańszym ekranie z amazona z napinaczami i to tanim x5. Wiem że z jakością wykonania może być różnie ale czy ten  też spełni swoją funkcje jak inne markowe?
ten jest szary 120" Gain 0.9 elektryczny z napinaczami

  ""ESMART Professional TATENSO ekran enzyjny szary 266 x 149 cm (120") 16:9 ""
https://www.amazon.de/-/pl/gp/product/B00KNUN0PO/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A2DTQKZ92CUIYT&psc=1
 Najlepiej by ekran nadawał się do zabudowy sufitowej. aczkolwiek Jeśli nie będzie dedykowany myślę że uda mi się w jakiś sposób go schować w Suficie z regpisu

Jaki ekran byście polecili ?
ile cali? 
szary czy biały?
jaki GAIN ?
 

plan salon.jpg

wizualizacja salon.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...