Skocz do zawartości
wozio

seria R71: 50 Hz czy 60 Hz przez hdmi z kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam maly problem z podlaczeniem kompa przez hdmi do mojego 37r71 i prosze o pomoc. U mnie jest tak ze tv przez hdmi przyjmuje poprawnie tylko 720p w 50 Hz. Obraz jest wtedy calkiem niezly, co prawda wystepuje overscan ale w przypadku filmow jest to do zaakceptowania. Problem jest kiedy probuje przelaczyc kompa na 60 Hz zeby na przylad ogladnac amerykanskie dvd, wtedy obraz jest fatalny, nie wypelnia calego ekranu, ma inne kolory, jest rozmyty.

Czy ktos moglby to potwierdzic u siebie? Nie wiem czy to jest sprawa firmware telewizora czy moze problemu nalezy szukac gdzie indziej.

Pozdrawiam
wozio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wozio' post='47773' date='17.05.2007, 08:54 ']Witam,

Mam maly problem z podlaczeniem kompa przez hdmi do mojego 37r71 i prosze o pomoc. U mnie jest tak ze tv przez hdmi przyjmuje poprawnie tylko 720p w 50 Hz. Obraz jest wtedy calkiem niezly, co prawda wystepuje overscan ale w przypadku filmow jest to do zaakceptowania. Problem jest kiedy probuje przelaczyc kompa na 60 Hz zeby na przylad ogladnac amerykanskie dvd, wtedy obraz jest fatalny, nie wypelnia calego ekranu, ma inne kolory, jest rozmyty.

Czy ktos moglby to potwierdzic u siebie? Nie wiem czy to jest sprawa firmware telewizora czy moze problemu nalezy szukac gdzie indziej.

Pozdrawiam
wozio[/quote]


Podłącz komputer za pomocą wejścia D-SUB. Znikną wszelkie Twoje problemy. TV będzie wtedy traktowany przez komputer jak każdy inny monitor, zniknie problem overscanu i otrzymasz idealny obraz piksel w piksel, bez skalowania. Docelowa częstotliwość odświeżania będzie stała i będzie wynosić 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='47777' date='17.05.2007, 09:26 ']Podłącz komputer za pomocą wejścia D-SUB. Znikną wszelkie Twoje problemy. TV będzie wtedy traktowany przez komputer jak każdy inny monitor, zniknie problem overscanu i otrzymasz idealny obraz piksel w piksel, bez skalowania. Docelowa częstotliwość odświeżania będzie stała i będzie wynosić 60Hz.[/quote]
No tak mam na stale. Problem w tym, ze 60 Hz nie nadaje sie do ogladania europejskiej telewizji i europejskich dvd (50 Hz obraz na 60 Hz tv wyglada tragicznie, ruch jest bardzo malo plynny).

Dziwne jest dla mnie to ze na dsub 60 Hz jest obslugiwane doskonale a 50 Hz w ogole. Przez hdmi 50 Hz jest dobrze a 60 zenujaco...

Jak dla mnie wyglada to na bug w firmwarze bo w instrukcji jest napisane wyraznie ze hdmi obsluguje na hdmi 720p 50/60 Hz.

Pozdrawiam
wozio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten sam problem występuje w toshibie. Po HDMI tylko 50Hz wygląda dobrze 1:1. Przy DSub 60Hz też ale nie ma FullHD i byłem zmuszony po HDMI 1080p w 50Hz. Nie znam rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozwiązanie jest takie - zostań przy 50Hz a filmy z sieci (23,976 czy ile to tam było) przyspieszaj sobie reclockiem do 25.

Problem zostaje tylko z materiałami zgranymi z amerykańskiej i japońskiej tv w 60i - np koncert Metalliki. Wtedy dobrze by było się przełączyć na dsub i 60Hz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='47795' date='17.05.2007, 11:43 ']Rozwiązanie jest takie - zostań przy 50Hz a filmy z sieci (23,976 czy ile to tam było) przyspieszaj sobie reclockiem do 25.

Problem zostaje tylko z materiałami zgranymi z amerykańskiej i japońskiej tv w 60i - np koncert Metalliki. Wtedy dobrze by było się przełączyć na dsub i 60Hz...[/quote]

Filmy z sieci nie stanowia problemu, ale oryginalne amerykanskie dvd juz tak, one sa zawsze odtwarzane w 60 fps (z zaaplikowanym 3:2 pulldown i wynikowym 24) wiec tez sie przycinaja. Tak samo jak zrodla telewizyjne, wspomniany na przyklad koncert.

Kurde co za dziadostwo, przeciez nie bede przepinal kabelkow albo mial podlaczonych dwoch i przerzucal sie miedzy ekranami przelaczajac zrodlo w tv.

Nikt nie ma nowego lcd samsunga ktore dobrze przyjmuje zarowno 50 jak i 60 Hz na hdmi? Przeciez jakbym podpial amerykanskie dvd do tego to tez bym mial ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogole to jak sie zachowuje te nowe samsungi full hd ktore przyjmuja 1080p z mappingiem 1:1? Przyjmuja tak samo 50 jak i 60 Hz? Czy tez sa jakies problemy? Dalby to rade ktos sprawdzic?

Najgorsze jest w tym wszystkim to ze w specyfikacji jest wyraznie napisane ze 720p w 50/60 Hz...

Sprawdze dzisiaj jeszcze 1080i, moze lepiej bedzie w 25i i przelaczac na 30i. Jesli bedzie obslugiwal obydwa dobrze to bedzie oznaczalo ze to jest blad software dla 720p60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wozio' post='47832' date='17.05.2007, 14:05 ']oryginalne amerykanskie dvd juz tak, one sa zawsze odtwarzane w 60 fps (z zaaplikowanym 3:2 pulldown i wynikowym 24) wiec tez sie przycinaja.[/quote]

No właśnie - wynikowo masz 24 które można by przyspieszyć do 25 ;) Ale masz rację - sprawdz jeszcze 1080i60. Tym bardziej że jakość obrazu powinna być deczko lepsza niż przy 720p. A może przyjmie on 1080p60?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='47844' date='17.05.2007, 14:52 ']No właśnie - wynikowo masz 24 które można by przyspieszyć do 25 :_beczy: Ale masz rację - sprawdz jeszcze 1080i60. Tym bardziej że jakość obrazu powinna być deczko lepsza niż przy 720p. A może przyjmie on 1080p60?[/quote]

Na komputerze niestety nie jest to 24 klatki. Jest to zawsze 60 klatek tylko odpowiednie klatki sa wyswietlane po kilka razy zeby w efekcie dac tak jakby 24. Tak samo w palu wyswietla 50 klatek na sekunde tyle ze kazda klatke dwa razy i dostajemy 25. Caly czas mowimy o dvd :-)

1080p60 na pewno nie przyjmie, nie ta epoka ;-)

Ale na pewno jest nowsza wersja firmware'u. Sprawdzilem jaka mam ja (z czerwca 2006, wersja 1016) a pozniej poszukalem po internecie i znalazlem ze na pewno jest wersja 2008 z grudnia. Ciekawe co powie serwis na ewentualna prosbe o aktualizacje :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...