Skocz do zawartości
gotham

Problem z Philips 29PT9521

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka miesięcy temu czytałem różne fora między innymi i to każdy zachwalał model Philips 29PT9521 jako świetny do odtwarzania tv i telewizji HD, po kilku miesiącach i dwóch serwisach mogę powiedzieć że mogłem wybrać lepszy TV moi znajomi tez maja problem tylko kupili Dobry LCD bo ich na to stać.

Sprawa ma się tak obraz z kablówki przy włączeniu funkcji 100 Hz spoko nic nie migocze, przy pixel plus widać lekkie migotanie obrazu w jaśniejszych miejscach i oczy sie szybko meczą, przy opcji podwajania lini efekt ten sam.

Obraz Hd przez wejścia hdmi Ypbr jest dobry poza tym uporczywym migotaniem ja rozumiem ze jest wtedy te 60 Hz ale litości miałem przez 17 lat Sanyo i tam było 50Hz i nic nie migało.

Telewizor był 2 razy wysyłany do centrali Philips i miałem całkowicie inny egzemplarz dalej to samo, philips twierdzi ze to normalne w tych telewizorach, moi znajomi maja ten sam problem tylko ze z plamami na kineskopie ( zabawy z kontrastem można sobie miedzy bajki włożyć).

Chciałem to napisać żeby inne osoby nie dały się załapać na te telewizory Philipsa. Koleś z serwisu powiedział ze maja kilka telefonów dziennie w sprawie też Tv i każdemu muszą to samo mówić.

Najśmieszniejsze jest to że od dawna są 21" monitory crt całkowicie płaskie i takiego defektu tam nie ma i nie było a rożdzielczości i odświeżanie jest o wiele wiekrze.

Pozdrawiam
Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='gotham' post='47293' date='14.05.2007, 13:00 ']Witam,

Kilka miesięcy temu czytałem różne fora między innymi i to każdy zachwalał model Philips 29PT9521 jako świetny do odtwarzania tv i telewizji HD, po kilku miesiącach i dwóch serwisach mogę powiedzieć że mogłem wybrać lepszy TV moi znajomi tez maja problem tylko kupili Dobry LCD bo ich na to stać.[/quote]

Hmm, w większości przypadków zachwalany jest model panoramiczny 9551 szczególnie jeśli mówimy o sygnale HD, o 9521 faktycznie opinie są raczej rozbieżne.


[quote name='gotham' post='47293' date='14.05.2007, 13:00 ']Sprawa ma się tak obraz z kablówki przy włączeniu funkcji 100 Hz spoko nic nie migocze, przy pixel plus widać lekkie migotanie obrazu w jaśniejszych miejscach i oczy sie szybko meczą, przy opcji podwajania lini efekt ten sam.[/quote]

Dość ciekawe zjawisko, zważyszy że przy Pixel Plusie też działa 100Hz. Przy Pixel Plusie zdarzaało mi się siedzieć i 1 metr od TV i nie odczuwałem zmęczenia, ale faktem jest że 9551 to inny model.

[quote name='gotham' post='47293' date='14.05.2007, 13:00 ']Obraz Hd przez wejścia hdmi Ypbr jest dobry poza tym uporczywym migotaniem ja rozumiem ze jest wtedy te 60 Hz ale litości miałem przez 17 lat Sanyo i tam było 50Hz i nic nie migało.[/quote]

Przy wejściach HD nie działają żadne polepszacze więc nie dziwne że jest maks 60Hz. Dla wrażliwych na to zjawisko oczu, może to być oczywiście wadą. Co do Sanyo, jeśli miał 50Hz to na pewno migotało też, cudów nie ma. Może po prostu nie zwracałeś na to uwagi wtedy :).

[quote name='gotham' post='47293' date='14.05.2007, 13:00 ']Telewizor był 2 razy wysyłany do centrali Philips i miałem całkowicie inny egzemplarz dalej to samo, philips twierdzi ze to normalne w tych telewizorach, moi znajomi maja ten sam problem tylko ze z plamami na kineskopie ( zabawy z kontrastem można sobie miedzy bajki włożyć).

Chciałem to napisać żeby inne osoby nie dały się załapać na te telewizory Philipsa. Koleś z serwisu powiedział ze maja kilka telefonów dziennie w sprawie też Tv i każdemu muszą to samo mówić.[/quote]

No cóż, może warto było najpierw poczytać opinie choćby na Skąpcu, tam jest sporo na ten temat jeśli chodzi o 9521, więc pewnie faktycznie coś jest na rzeczy.

[quote name='gotham' post='47293' date='14.05.2007, 13:00 ']Najśmieszniejsze jest to że od dawna są 21" monitory crt całkowicie płaskie i takiego defektu tam nie ma i nie było a rożdzielczości i odświeżanie jest o wiele wiekrze.[/quote]

Akurat nie ma w tym nic śmiesznego, nie można porównywać 21 calowego monitora z dawnych czasów, choćby Della P1110, z tradycyjnym dzisiejszym telewizorem. Chciałem zauważyć że dawne ultratopowe monitory 21 calowe to były dzieła sztuki kineskopowej. Zresztą kosztowały też jak dzieła sztuki. Taki Dell przykładowo kosztował tyle co 4,5 Philipsa 9521, ciągnął 2,5 raza więcej prądu z racji masakrycznego zasilacza zdolnego sprostać odświeżaniom na poziomie 160Hz i ważył tyle co obecny 29 calowy telewizor 9521.

Tego naprawdę się nie da porównać, gdyby 9521 był zrobiony w takiej technologi jak dawne najlepsze monitory, to ważyłby 140kg, brał z 500W z sieci i kosztowałby lekko licząc 15 tys. zł. Sądzisz że ktoś zaakceptowałby takie parametry?

Pozdrawiam również
Sławek

PS
Rozumiem Twoje rozdrażnienie, ale generalnie lepiej chyba nie uogólniać jednego modelu na całą markę. Wrzucanie wszystkich modeli, na podstawie jednostkowego przypadku, do jednego worka nie jest chyba dobrym pomysłem.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...