Skocz do zawartości
wasket

Sony 75ZH8 czy LG 77CX czy Samsung 75Q950

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Przyszedł czas na wymianę całego mego sprzętu na jeden TV, który będzie stał w salonie.
I jeszcze nadal mam dylemat - ja skłaniam się ku Sony.
Będę przechodził z Panasonica 65dx900 i samsunga 75nu8002 (Pamas do sprzedania niestety albo stety - śmieje się, że pokój "kinowy" zamieniam na syna :), a że dla starszej córki musi być większy pokój to sami wiecie :)).
Panasonic służył tylko do filmów i konsoli - zero telewizji - nowy ma już służyć do wszystkiego.
Bardzo bym był wdzięczny jeszcze o jakieś nakierowanie - może co odrzucić w pierwszej kolejności:)
Dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wasket tez mam podobny dylemat i osobiscie sklaniam sie do 77CX. Chociaz ja do filmow Netflix / UHD  95% i moze 5% gry nowe konsole. 

Mowie to jako posiadacz 65 OLeda poprzednich serii C8, na podstawie swojego uzytkowania, moge powiedziec ze przebil inne posiadane wczesniej modele LCD direct led z nawiazka i ustawil poprzeczke na takim poziomie, ze LCD/LED jako wybor dla mnie w zasadzie nie istnieje.

Czy oled do wszystkiego? Tu moze byc problem, ale jak jest to zrownowazone uzytowanie, to moze warto rozważyć. 

W kwestii jakosci obrazu Oled wg mnie nie ma konkurencji, chyba ze z innym Oledem. 

ZH8 na pewno swietny TV, ale czy wykorzystasz to 8K ? cena jakis kosmos za LED/LCD.

Daj znac co zdecydowales kupic.

Ja w piewszej kolejnosci odrzucilbym TV Samsunga ze wzgledu na brak obslugi Dolby Vision. 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szewi napisał:

Daj znac co zdecydowales kupic.

 

 

Podobno jutro ma już być u mnie ZH8 :) 
Użytkowanie tym razem (w odróżnieniu) bardzo zróżnicowane. Jasny salon, filmy UHD/PS5 - 50%,  reszta to normalne, codzienne używanie TV.

Mam ogromną nadzieję, ze się sprawdzi... PS. Tak, cena kosmos... Ale niesamowicie kusił mnie (tak cena KOSMOS) calarz 85 cali tego TV.
Ale stanęło na 75ZH8. Po kilku dniach użytkowania podzielę się moimi odczuciami :):)

 

Edytowane przez wasket
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...