Jump to content
Sign in to follow this  
didser

Sony KDF-E50A11E problem z obrazem

Recommended Posts

Witam, jestem posiadaczem telewizora Sony KDF-E50A11E, kupiłem go w kwietniu 2006 roku. Telewizor do połowy marca działał idealnie - jednak po tym okresie zauważyłem lekkie jednak denerwujące migotanie obrazu - szczególnie dobrze widoczne przy jasnych stabilnych tłach. Problem występuje prze każdym źródle obrazu, a nawet - co sprawdziłem - jest zauważalny po odłączeniu wszystkich źródeł i wyświetleniu menu telewizora (wyświetlone menu pulsuje).
W zaistniałej sytuacji zwróciłem się z tym problemem do autoryzowanego centrum serwisowego SONY aby w ramach gwarancji usunąć usterkę - pod koniec marca serwisant przyjechał do mojego domu -usterki nie był jednak w stanie usunąć (chociaż efekt migotania widział) i telewizor został zabrany do serwisu do naprawy.
Podczas rozmowy telefonicznej serwisant zajmujący się moim TV zrzucił winę migotania na załączoną przesłonę lub/i załączone autokorektę zakłóceń, ja jednak starałem się go przekonać że sprawdzałem wszelkie możliwe konfiguracje i nic to nie dawało - zarówno z włączoną przesłoną czy bez niej, z załączonomi innymi funkcjami czy wyłączonymi obraz na telewizorze pulsował i pulsuje nadal.
Po 2 tygodniach w serwisie telewizor wrócił do mnie, jako sprawny z opisem KONTROLA DZIAŁANIA -SPRZĘT SPRAWNY.
Proszę o pomoc - czy ktoś wie gdzie może leżeć przyczyna migotania??

Proponuję natychmiast iść z tym do sprzedawcy i zażądać wymiany telewizora na nowy ze względu na tak zwaną niezgodność towaru z umową, powołując się na ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego.

Ja osobiście miałem podobny problem z serwisem Samsunga (również nie chciano tam uznać ewidentnej wadliwości mojego telewizora).

O szczegółach dotyczących dochodzenia swoich praw w tym trybie najlepiej poczytać tu: [url="http://www.federacja-konsumentow.org.pl/"]http://www.federacja-konsumentow.org.pl/[/url]

W razie czego służę radą (priv).

[quote name='didser' post='47139' date='12.05.2007, 22:05 ']Witam, jestem posiadaczem telewizora Sony KDF-E50A11E, kupiłem go w kwietniu 2006 roku. Telewizor do połowy marca działał idealnie - jednak po tym okresie zauważyłem lekkie jednak denerwujące migotanie obrazu - szczególnie dobrze widoczne przy jasnych stabilnych tłach. Problem występuje prze każdym źródle obrazu, a nawet - co sprawdziłem - jest zauważalny po odłączeniu wszystkich źródeł i wyświetleniu menu telewizora (wyświetlone menu pulsuje).
W zaistniałej sytuacji zwróciłem się z tym problemem do autoryzowanego centrum serwisowego SONY aby w ramach gwarancji usunąć usterkę - pod koniec marca serwisant przyjechał do mojego domu -usterki nie był jednak w stanie usunąć (chociaż efekt migotania widział) i telewizor został zabrany do serwisu do naprawy.
Podczas rozmowy telefonicznej serwisant zajmujący się moim TV zrzucił winę migotania na załączoną przesłonę lub/i załączone autokorektę zakłóceń, ja jednak starałem się go przekonać że sprawdzałem wszelkie możliwe konfiguracje i nic to nie dawało - zarówno z włączoną przesłoną czy bez niej, z załączonomi innymi funkcjami czy wyłączonymi obraz na telewizorze pulsował i pulsuje nadal.
Po 2 tygodniach w serwisie telewizor wrócił do mnie, jako sprawny z opisem KONTROLA DZIAŁANIA -SPRZĘT SPRAWNY.
Proszę o pomoc - czy ktoś wie gdzie może leżeć przyczyna migotania??[/quote]
posiadam taki sam telewizor jak Ty Sony KDF-E50A11E i u mnie wszystko gra radze odstawic do serwisu jest jakas usterka techniczna.U mnie wszystko gra mam N kę i C+.Obraz w Hd jest oki.Pozdrawiam

lcd driver w menu serwisowym
200
32
190
32
8
10
39
5
Wszystkie wartosci w trzech kolumnach sa takie same oprocz ostatniej pozycji w trzeciej kolumnie jest 3 zamiast 5 . parametr w ktorym wartosc jest 39 odpowieda za drganie bialego pixela w pionie, u kolegi sie to objawialo pojaiweniem sie przy ruchomych obrazach np twarz efektem widocznych poziomych lini parametr 39 w 2 czesci zmeinil na 37 i wszytko pieknie teraz gra

udało ci sie rozwiazac ten problem? u mnie chyba zaczyna sie dziac to samo...