Skocz do zawartości
  • 0
tajzon

Biała plama na środku ekranu Philips 58PUS8535/12

Pytanie

Hej,

Wczoraj kupiłem TV Philips 58pus8535/12. Złożyłem go wieczorem po pracy z racji, że jeszcze nie dotarł do mnie wieszak to postanowiłem postawić go na biurku. Poza drobnymi lagami w działaniu (stwierdziłem, że są lekko irytujące, ale pewnie się skończą po krótkim użytkowaniu. Użyłem polecanych w internecie ustawień, odpaliłem serial i zasnąłem. Rano z racji pracy przy tym biurku przełożyłem TV na łóżko po czym dziś po pracy znów postanowiłem go postawić na uprzednim miejscu i dziś moją uwagę przykuło podświetlanie matrycy z racji, że przy kolorach jest niezauważalne to śmiem sądzić, że mogłem go wczoraj po prostu nie zauważyć. 

 

Moje pytanie jest następujące. Czy to jakaś wina ustawień etc. Czy lepiej oddać ten TV w ramach 14 dni (zakupiony online, odebrany w sklepie) i kupić coś innego w tej cenie? Jeśli nie znajdę nic lepszego to jak wygląda ewentualna naprawa w tym przypadku? Nie ukrywam, że nie jest to lekka zabawka, aby bawić się w pakowanie i odsyłanie do serwisu etc.

 

film oraz fotki problemu pod linkiem - link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
W dniu 7.12.2020 o 10:26, abramQ napisał:

Cześć, właśnie planuję zakup tego modelu, czy mógłbyś podzielić się wrażeniami z jego działania? Spotkałem się z wpisem, że ktoś miał fatalne gubienie detali w czerni, czy faktycznie takie coś występuje? Dla mnie kluczowe jest czy ten Android nie sprawia problemów i czy kąty patrzenia, gdy się siedzi lekko z boku są akceptowalne.

Z góry dziękuję za wszelki odzew!

 

21 godzin temu, RAFALKABATY2019 napisał:

Witam

 

i jak wrażenia z użytkowania, bo poluję ne dokładnie ten sam model, mój stary samsung 8 letni właśnie powoli traci matryce 🙂 więc zbliża sie dzień wymiany.

 

Siedze od 2 tygodni i porownuje, szperam, sprawdzam i doszedłem do wniosku że kolejny samsung nie ... bo nie, sony odpada bo szwagierka ma wypasiony więc ja nie chce, LG ma fatelne opinie i tak doszedłem do: 58PUS8535/12.

Pytanie Tajzon czy warto ???

nie gram, jedynie filmy, netflix, you tube i telewizja śniadaniowa plus oferta kablowa.

Wybaczcie za brak odpowiedzi, ale niestety nie zauważyłem powiadomień. 

Po ponad miesiącu stwierdzam, że jest to idealny telewizor do smart, prime, rakuten, netflix, youtube. Wszystko śmiga mega płynnie ;) Testowałem TV również z Xbox Series X i sądzę, że jak za tą cenę jest to idealne połączenie ceny do jakości dla osób używających sporadycznie konsoli, oglądających codziennie Netflix/yt ;)

 

Co do kątów widzenia. Nie mam za bardzo okazji z racji na mały pokój ich testować, głównym kątem jest to, że telewizor mam sporo wyżej od głowy jak go standardowo oglądam i wtedy naprawdę jest fenomenalnie. Jeśli chodzi o patrzenie z boku to na tyle ile mogę sprawdzić - nie ma tragedii, jest akceptowalnie (nawet bardzo).

ps. zakochałem się w ambilight, mega fajne wrażenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, koralgool napisał:

Położyłeś telewizor na łóżko na płasko?

nieeee, na szeroką ramę na łóżku tj. stał na podstawie i czekał na swoją chwilę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
16 minut temu, tajzon napisał:

nieeee, na szeroką ramę na łóżku tj. stał na podstawie i czekał na swoją chwilę :D

A no to dobrze bo kładąc na płasko szczególnie na całą noc można uszkodzić telewizor 🙂 Wstaw zdjęcia jak to wygląda, bez zdjęć nieda się nic doradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 minutę temu, koralgool napisał:

A no to dobrze bo kładąc na płasko szczególnie na całą noc można uszkodzić telewizor 🙂 Wstaw zdjęcia jak to wygląda, bez zdjęć nieda się nic doradzić

w pierwszym wpisie na dole jest "link" na nim jest video i dwie fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
38 minut temu, tajzon napisał:

w pierwszym wpisie na dole jest "link" na nim jest video i dwie fotki

Moim zdaniem to kwalifikuje się do wymiany ponieważ raczej jest to nienaprawialny wada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam lepszy hit, a konkretnie taki, że biała plama zniknęła sama z siebie i telewizor znów ma piękną matryce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć, właśnie planuję zakup tego modelu, czy mógłbyś podzielić się wrażeniami z jego działania? Spotkałem się z wpisem, że ktoś miał fatalne gubienie detali w czerni, czy faktycznie takie coś występuje? Dla mnie kluczowe jest czy ten Android nie sprawia problemów i czy kąty patrzenia, gdy się siedzi lekko z boku są akceptowalne.

Z góry dziękuję za wszelki odzew!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

 

i jak wrażenia z użytkowania, bo poluję ne dokładnie ten sam model, mój stary samsung 8 letni właśnie powoli traci matryce :-) więc zbliża sie dzień wymiany.

 

Siedze od 2 tygodni i porownuje, szperam, sprawdzam i doszedłem do wniosku że kolejny samsung nie ... bo nie, sony odpada bo szwagierka ma wypasiony więc ja nie chce, LG ma fatelne opinie i tak doszedłem do: 58PUS8535/12.

Pytanie Tajzon czy warto ???

nie gram, jedynie filmy, netflix, you tube i telewizja śniadaniowa plus oferta kablowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

kąty widzenia i konsola nie są akurat dla mnie wyznacznikiem, najważniejsze żeby filmy i codzienne użytkowanie na hgtv czy discovery było miłe i przyjemne dla oka 🙂

 

Dzięki za ocenę !!! 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 7.12.2020 o 10:26, abramQ napisał:

Cześć, właśnie planuję zakup tego modelu, czy mógłbyś podzielić się wrażeniami z jego działania? Spotkałem się z wpisem, że ktoś miał fatalne gubienie detali w czerni, czy faktycznie takie coś występuje? Dla mnie kluczowe jest czy ten Android nie sprawia problemów i czy kąty patrzenia, gdy się siedzi lekko z boku są akceptowalne.

Z góry dziękuję za wszelki odzew!

Odradzam Philipsa. Serwis to jakiś żart, wsparcie obsługiwane przez ameby. Tv sam w sobie idealny ale pojawiły się plamy tzw clouding. I wszyscy je widzą oprócz "techników" Philpsa. Poprosili o dokładne zdjęcia a limit na skrzynce email maja ... 15 MB. Dokładne zdjęcie przekracza ten rozmiar, więc zaproponowali żebym wysyłał przez ... img hosta z ameryki (rejestracja, pozwolenia na spam i śledzenie itp). Żenada. W końcu udało się wysłać okrojone, to kobieta na infolini mówi że wyraźnie widać plamy, po czym dostaję email do techników że plam nie widzą. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...