Skocz do zawartości
gradiso

Dysk Twardy w LG 42PC1RR

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Witam,
Drodzy Panowie i pewnie Panie
jestem już prawie zdecydowany na plazmę LG 42PC1RR z twardym dyskiem. No to będzie mega kompromis pomiędzy mną (jakość w stosunku do ceny) a żoną (wygląd zewnętrzny), ponieważ nie dała przekonać się do Panasonica (brak srebrnych elementów). OK , ale nie oto mi chodzi. Mój mały niepokój wzbudza dysk twardy. Z tego co wiem nie przechodzi on po jakimś czasie bezczynności (podczas oczywiście pracy telewizora) w stan czuwania tylko kręci cały czas. Proszę o opinie na ten temat użytkowników, ponieważ podczas oglądania wieczorem czy nocą przy minimalnej głośności zaczyna go być słychać i podobno przeszkadza.
Mam starego JVC 29 cali którego chyba transformator podczas zmiany kontrastu wyje jak by go obdzierali ze skóry, dlatego jeżeli nowy LG za ponad 4000 zł także będzie jęczał (napewno mniej ale ......będzie) to najpierw on a później ja wylecimy na kopach z mojego przytulnego rodzinnego gniazdka.
Proszę o opinię na ten temat. Edytowane przez gradiso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gradiso' post='46797' date='09.05.2007, 09:08 ']Witam,
Drodzy Panowie i pewnie Panie
jestem już prawie zdecydowany na plazmę LG 42PC1RR z twardym dyskiem. No to będzie mega kompromis pomiędzy mną (jakość w stosunku do ceny) a żoną (wygląd zewnętrzny), ponieważ nie dała przekonać się do Panasonica (brak srebrnych elementów). OK , ale nie oto mi chodzi. Mój mały niepokój wzbudza dysk twardy. Z tego co wiem nie przechodzi on po jakimś czasie bezczynności (podczas oczywiście pracy telewizora) w stan czuwania tylko kręci cały czas. Proszę o opinie na ten temat użytkowników, ponieważ podczas oglądania wieczorem czy nocą przy minimalnej głośności zaczyna go być słychać i podobno przeszkadza.
Mam starego JVC 29 cali którego chyba transformator podczas zmiany kontrastu wyje jak by go obdzierali ze skóry, dlatego jeżeli nowy LG za ponad 4000 zł także będzie jęczał (napewno mniej ale ......będzie) to najpierw on a później ja wylecimy na kopach z mojego przytulnego rodzinnego gniazdka.
Proszę o opinię na ten temat.[/quote]
Na Twoim miejscu bardziej bym się przejmował buczeniem tej plazmy niż twardym dyskiem. Problem buczenia występuje często w plazmach SAMSUNGA i LG, ale nie tylko w tych. Już niejeden przeklinał swój TV z tego powodu. Przejrzyj konkurencyjne forum a dowiesz się więcej.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za podpowiedź, to kolejny temat do przemyślenia. Dla mnie to bardzo ważne aby telewizor grał w miarę cicho. JVC rozszargał mi nerwy do granic wytrzymałości.

Pozdr.
Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gradiso' post='46797' date='09.05.2007, 09:08 ']Witam,
Drodzy Panowie i pewnie Panie
jestem już prawie zdecydowany na plazmę LG 42PC1RR [...]
Proszę o opinię na ten temat.[/quote]

:P
Wg mnie - to komentarz od aktywnego użytkownika wwym. modelu po półrocznej eksploatacji konkretnego tj. MOJEGO egz. -[b][color="#FF0000"] ten wybór jest OK (zwłaszcza za cenę 4,5 k - w tym przecież przynajmniej 1,0 k to wartość wbudowanego DVR z HDD, nieprawdaż?![/color][/b]) [u][b][color="#00FF00"]a praca HDD jest wystarczająco cicha[/color], [/b][/u]choć nie jest to szczyt marzeń jeśli idzie o ergonomię użytkowania, np. z powodu 2-sek. opóźnienia ze startem nagrania, czy braku funkcji wznowienia nagrania po jego zatrzymaniu, które powoduje jego ewidentne zakończenie; i jeszcze parę małych zastrzeżeń...
Jednak pomimo poprzednich minusów funkcja TIME SHIFT (taki, maks. 60-minutowy bufor bieżąco oglądanego źródła) przebija wszystko i sprawia, że ta heLGa jest warta swojej ceny na 110% - odkąd ją mamy W NASZYM DOMU NIE ISTNIEJĄ JUŻ PROBLEMY typu: Cicho! Znowu niedosłyszałem co tam powiedział X czy Y z trelewizji polskiej czy innej...
powtórzenia bieżącego programu w jednej sekundzie to już nie MI (misssion impossible) to miła codzienność :P
Oczywiście żałuję, że już dzisiaj nie mogę:
:rolleyes: 1. zgrywać materiałów z HDD na inne nośniki...
:P 2. mieć większej pojemności HDD...
:D 3. odtwarzać zawartości bezpośrednio z zewnętrznego dysku...
:lol: -No, cóż; tego na razie się nie da, ale prace trwają i pewnie już niebawem się to poprawi (patrz zapowiedzi dot. nowszych i droższych modeli LG... - na forach: naszym i "naszych inaczej" :rolleyes:

Mam jednak świadomość, że te dobrodziejstwa BĘDĄ KOSZTOWAĆ ZNACZNIE DROŻEJ, a ja już dzisiaj jestem wśród pionierskich użytkowników prawdziwej technologii przyszłości, która dopiero sie rodzi, więc jeszcze jest w powijakach - to dla mnie zrozumiałe i w pełni akceptowalne...
Ale czy każdy z nas tak samo pomyśli i zadziała? [pytanie retoryczne przecież] Oczywiście, że nie!
Masz swój rozum i wolną wolę, więc wybieraj sam, ALE NAJPIERW DOKŁADNIE SPRAWDŹ W SWOJEJ PRAKTYCE (najlepiej w domowym zaciszu, a przynajmniej w porównywalnych warunkach sklepowych) JAKIE WADY i ZALETY POSZCZEGÓLNYCH EGZEMPLARZY ZNAJDĄ UZNANIE lub DEZAPROBATĘ ___W___T_W_O_I_M___S_U_B_I_E_K_T_Y_W_N_Y_M___O_D_CZ_U_CI_U___ - bo jedynie ono jest dla Ciebie o niebo ważniejsze od wyników wszelkich testów, porad ekspertów i koneserów. No, i oczywiście tzw. ZDANIE TWOJEJ LEPSZEJ POŁOWY... ;)
[Pewnie to wszystko już wiedziałeś, ale inni jeszcze nie to niech czytają! - i stąd ten truizm, WYBACZ!]

Raz jeszcze do rzeczy:
[u][b][color="#FF0000"]LG 42PC1RR dla mnie jest OK (mój egz.) więc Ci go polecam z czystym sumieniem, bo WARTO![/color]
[/b][/u]
Ponownie pozdrawiam bardzo wiosennie!
;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...