Skocz do zawartości
Marcin Wójcik

TV do salonu do 9k (75-85")

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam tv na nowe mieszkanie, obecnie mam upatrzonego Sony h9096 85". dostepny ostatnio w mediaexpert za 9k. Z racji tego, ze bede bral caly sprzet agd/rtv do mieszkania, jego cena spada do 7,5k.

Zastanawiam sie czy sa jakies alternatywy dla tego modelu w podobnej cenie? czytalem, ze podobno zmaga sie ten model z problemami SW (potrafi sie zawiesic, wylaczyc)

Chetnie wyslucham waszych podpowiedzi. Zamieszczam pogladowe zdjecie pomieszczenia.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Glownie na wprost, maksymalne odchylenie to  25 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okna na przeciwko TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 48 Panasonic
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? kazdy
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS5, soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PS5
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 75-85
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez znaczenia
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 9k cena wyjsciowa

 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

Screenshot_20201116-123857_Planner 5D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 85" i w takiej cenie to tylko q80t, ewentualnie zejść o 10cali i brać najlepszego lcd w tym roku q90t 75 cali za 8,8k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, totinio napisał:

W 85" i w takiej cenie to tylko q80t, ewentualnie zejść o 10cali i brać najlepszego lcd w tym roku q90t 75 cali za 8,8k. 

Q80 w 85 calach kosztuje 12k. Jest to o 3k więcej niż Sony:)

Q90 w 75 calach to koszt 11k wyjściowo

Ceny mają się nijak do sonego

Edytowane przez Marcin Wójcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Marcin Wójcik napisał:

Q80 w 85 calach kosztuje 12k. Jest to o 3k więcej niż Sony:)

Q90 w 75 calach to koszt 11k wyjściowo

Ceny mają się nijak do sonego

q90t kupisz za 8800 75", a q80 85" kupisz za 10100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, totinio napisał:

q90t kupisz za 8800 75", a q80 85" kupisz za 10100

Jednak nadal sonego mam w zestawie z innym sprzętem za 7500 to dalej wielką roznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 7500 masz xh9096, który w porównaniu do q90t nie ma nawet startu. Sony ma 30 stref, brak powłoki refleksyjnej i poszerzającej kąty. Samsung ma 120 stref wygaszania, wszystkie powłoki, lepszy kontrast, czerń, prawie 3 krotnie większy hdr (1250 vs 450), lepszy algorytm sterujący strefami, dzięki któremu nie występuje blooming. Warto dołożyć 1300zł i mieć o dwie klasy lepszy tv, w promocji w każdym sklepie też dostaniesz drugi produkt  i samsunga...

Edytowane przez totinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba nie umiem szukać promocji, bo ja nie potrafię znaleźć sonego 85 xh90 za 7500, albo chociaż samsunga q80 w tym samym romiarze o 1.300 drożej. Proszę podzielcię się tą wiedzą. 

Nie wiem również czy uzasadnione jest porówywanie sonego xh90 do samsunga q90, raczej chyba powinien być porównywalny z q80, a sony xh95 z q90, chyba, że ja czegoś nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za 7500 masz xh9096, który w porównaniu do q90t nie ma nawet startu. Sony ma 30 stref, brak powłoki refleksyjnej i poszerzającej kąty. Samsung ma 120 stref wygaszania, wszystkie powłoki, lepszy kontrast, czerń, prawie 3 krotnie większy hdr (1250 vs 450), lepszy algorytm sterujący strefami, dzięki któremu nie występuje blooming. Warto dołożyć 1300zł i mieć o dwie klasy lepszy tv, w promocji w każdym sklepie też dostaniesz drugi produkt  i samsunga...
450 w HDR, hehehehe.
E no, super [beeep]er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ceek napisał:

ja chyba nie umiem szukać promocji, bo ja nie potrafię znaleźć sonego 85 xh90 za 7500, albo chociaż samsunga q80 w tym samym romiarze o 1.300 drożej. Proszę podzielcię się tą wiedzą. 

Nie wiem również czy uzasadnione jest porówywanie sonego xh90 do samsunga q90, raczej chyba powinien być porównywalny z q80, a sony xh95 z q90, chyba, że ja czegoś nie wiem. 

kilka dni temu 85xh90 byl w media expert przeceniony z 11k na 9k. do tego ja biore sprzet za 24k w sumie wiec dostaje dodatkowy rabat 4k a na samym tv wychodzi okolo 1500zl. Wiec wyjdzie mnie 7500. Tego budzetu nie chce przekracac, bo tak w kolo macieja mozna pisac, doloz jeszcze 500zl i wez lepszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Marcin Wójcik napisał:

kilka dni temu 85xh90 byl w media expert przeceniony z 11k na 9k. do tego ja biore sprzet za 24k w sumie wiec dostaje dodatkowy rabat 4k a na samym tv wychodzi okolo 1500zl. Wiec wyjdzie mnie 7500. Tego budzetu nie chce przekracac, bo tak w kolo macieja mozna pisac, doloz jeszcze 500zl i wez lepszy:)

Dziękuje za odpowiedź, ja też mam więcej zakupów niż sam tv, jednak nie 24k. Czyli jakiś mniejszy sklep nie media expert? i z ponad tydzień temu nawet był ten tv lekko poniżej 9k w promocji po dołożeniu np. tostera za 100zł,  ale nie zdążyłem go kupić, teraz się sam zastanawiam czy czekać ponad tydzień na szał zakupowy i może potencjalnie jakieś ciekawe promocje z okazji black friday, czy lepiej już nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Marcin Wójcik napisał:

kilka dni temu 85xh90 byl w media expert przeceniony z 11k na 9k. do tego ja biore sprzet za 24k w sumie wiec dostaje dodatkowy rabat 4k a na samym tv wychodzi okolo 1500zl. Wiec wyjdzie mnie 7500. Tego budzetu nie chce przekracac, bo tak w kolo macieja mozna pisac, doloz jeszcze 500zl i wez lepszy:)

Bądź poważny... pochwaliłeś się i chyba wystarczy. Nikt nie pyta o oferty TV przy wydatku rzędu 25 tysięcy !!!

Edytowane przez Jarex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jarex napisał:

Bądź poważny... pochwaliłeś się i chyba wystarczy. Nikt nie pyta o oferty TV przy wydatku rzędu 25 tysięcy !!!

Chyba nie kumam? 

Czytaj ze zrozumieniem. Dodatkowo, skoro nie masz nic sensownego do dodania to zachować swoje przemyślenia dla siebie:)

19 minut temu, ceek napisał:

Dziękuje za odpowiedź, ja też mam więcej zakupów niż sam tv, jednak nie 24k. Czyli jakiś mniejszy sklep nie media expert? i z ponad tydzień temu nawet był ten tv lekko poniżej 9k w promocji po dołożeniu np. tostera za 100zł,  ale nie zdążyłem go kupić, teraz się sam zastanawiam czy czekać ponad tydzień na szał zakupowy i może potencjalnie jakieś ciekawe promocje z okazji black friday, czy lepiej już nie będzie. 

Promka jak nie na BF to będzie jesZcze przed świętami i na początku roku. Więc liczę, że znowu się pojawi podobny deal.

Edytowane przez Marcin Wójcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...