Skocz do zawartości
  • 0
Pabloe65@wp.pl

Problem z telewizorem kupionym na firmę Oled LG B8

Pytanie

Panowie podepnę się do tematu bo jestem w podobnej sytuacji zakupiłem w sierpniu 2019 na firmę nowego oleda 55 B8 za dobre pieniądze bo się trafiła okazja.  Gwarancja w moim przypadku jest tylko na 12 miesięcy producenta bo zakup na firmę i rekojmi brak chyba 😕 Podczas zamknięcia nas w domach  miałem więcej czasu na oglądanie tv i w okolicach marca kwietnia 2020 zauważyłem banding na swoim telewizorze. Usterki nie mogłem zgłosić do sklepu bo były zamknięte wiec zgłosiłem telefonicznie do serwisu LG i na początku maja 2020 została mi wymieniona matryca. Lecz zauważyłem że znowu problem się pojawia z bandingiem. Czy w moim przypadku przysługuje mi prawo do wymiany na nowy telewizor skoro jest to drugi raz ta sama usterka w ramach trwającej już gwarancji na nowa matryce którą mam od maja 2020 mimo tego że gwarancja na telewizor była do sierpnia 2020? CZy znowu mi zostaniewymieniona nowa matryca ? Rozumiem że w moim przypadku gwarancja jest znowu tylko na nią na 12 miesięcy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kupienie na firmę nie zmienia warunków gwarancji, wynosi ona 24 miesiące od zakupu. Po wymianie matrycy gwarancja na TV pozostaje bez zmiany natomiast na matrycę dostajesz nową gwarancję 24 miesiące od daty jej wymiany.

 

Pozdro

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
8 godzin temu, pmcomp napisał:

Kupienie na firmę nie zmienia warunków gwarancji, wynosi ona 24 miesiące od zakupu. Po wymianie matrycy gwarancja na TV pozostaje bez zmiany natomiast na matrycę dostajesz nową gwarancję 24 miesiące od daty jej wymiany.

 

Pozdro

Nadal uważam że mam racje tzn każdy zakup na firmę skraca okres gwarancji na 12 miesięcy proszę doczytać temat bo myśle ze mam racje. Zakup na osobę prywatna gwarancja wynosi normalnie 24 miesiące 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
10 minut temu, Pabloe65@wp.pl napisał:

 Zakup na osobę prywatna gwarancja wynosi normalnie 24 miesiące 

chyba jednak nie masz racji

gwarancja to świadczenie dobrowolne - może być - a może nie być dostępne jak producent oleje

i długość zależy od konkretnego producenta - jedni dają 12 miesięcy (np. apple) inni 2 lata a jeszcze inni np. 3 (np. karty graficzne)

jedni różnicują gwarancję na firmę i na osobę fizyczną - inni dają tyle samo

kiedyś jak się pytałem to LG miał 2 lata niezależnie jak kupowane

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...