Jump to content
Sign in to follow this  
Do Logowania

Zakup TCL QLED 65C815

Recommended Posts

Cześć,

mam nadzieję, że nie łamię tym tematem żadnego z postanowień regulaminu - chciałbym zasięgnąć waszej rady w kilku kwestiach dotyczących telewizora TCL QLED 65C815.

Zamówiłem go wczoraj w promocji w sieci Media Expert za kwotę 3 300,00 zł - i znając jego wady i zalety zastanawiam się, czy jest to optymalny zakup w tej półce cenowej, czy jednak warto dołożyć kilka stówek i zakupić ekran, łączący zalety TCL, niemający jednocześnie jego wad.

Wady, o których myślę to:

- bardzo niska jasność w hdr (średnio nawet mniej niż 350 nitów)

- brak portów hdmi 2.1

- 3 porty hdmi (przydałyby się 4 do 2x konsola, tv i laptop)

- słaby procesor, ścinający i zaliczający dropy przy materiałach 4k6fps

O każdej z tych wad chciałbym z wami porozmawiać:

- czy w związku z tym, że jasność ekranu jest niska, efekt hdr nie jest przypadkiem wyłącznie chwytem marketingowym, pozostającym na papierze? Słyszałem, że obsługa Dolby Vision daje nieco lepszy efekt nawet przy ciemniejszych ekranach - czy jednak jest na tyle zadowalająca, że hdr będzie w tym tv rzeczywistą funkcją, czy tylko nabijaniem klienta w butelkę?

- skoro brak w tv portów hdmi 2.1, to w jaki sposób dostarczyć można do tv sygnał wykorzystujący rzeczywiśte 120 hz? Czy w codziennym użytkowaniu (tv, ps3, ps4, filmy z komputera, yt, netflix) natywne odświeżanie będzie rzeczywiście widoczne? Czy jednak producenci (podobnie, jak w przypadku hdr) poszli jedynie w liczbę, by omamiać klientów?

- czytałem, że możliwe jest dokupienie przejściówki, która rozdziela jeden hdmi = 2 hdmi. Czy niezależnie od jej ceny - a zaczynają się od 10 zł, będą te przejściówki działały poprawnie, czy mogą być problemy z sygnałem?

- kwestia dropów w 4k60fps jest rozpisywana w przypadku tego tv powszechnie, pytanie, czy ta przypadłość to kwestia hardware i nic nie da się z tym zrobić (pozostaje oglądanie np. przez konsolę albo mi box), czy jest realna szansa, że w przyszłości aktualizacja androida zoptymalizuje działanie procesora? Wygląda to bowiem trochę podobnie jak w przypadku hdr i 120 hz - rzućmy ludziom funkcję, której w praktyce nie wykorzystają.

Wszystkie te bolączki sprawiają, że zastanawiam się nad zrezygnowaniem z zakupu i czekaniem na bf. Pytanie jednak, czy w tej cenie (lub tym segmencie) jest coś, co będzie ciekawszym wyborem? :)

Z góry dzięki za podpowiedzi :)