Jump to content
Sign in to follow this  
Do Logowania

Zakup TCL QLED 65C815

Recommended Posts

Cześć,

mam nadzieję, że nie łamię tym tematem żadnego z postanowień regulaminu - chciałbym zasięgnąć waszej rady w kilku kwestiach dotyczących telewizora TCL QLED 65C815.

Zamówiłem go wczoraj w promocji w sieci Media Expert za kwotę 3 300,00 zł - i znając jego wady i zalety zastanawiam się, czy jest to optymalny zakup w tej półce cenowej, czy jednak warto dołożyć kilka stówek i zakupić ekran, łączący zalety TCL, niemający jednocześnie jego wad.

Wady, o których myślę to:

- bardzo niska jasność w hdr (średnio nawet mniej niż 350 nitów)

- brak portów hdmi 2.1

- 3 porty hdmi (przydałyby się 4 do 2x konsola, tv i laptop)

- słaby procesor, ścinający i zaliczający dropy przy materiałach 4k6fps

O każdej z tych wad chciałbym z wami porozmawiać:

- czy w związku z tym, że jasność ekranu jest niska, efekt hdr nie jest przypadkiem wyłącznie chwytem marketingowym, pozostającym na papierze? Słyszałem, że obsługa Dolby Vision daje nieco lepszy efekt nawet przy ciemniejszych ekranach - czy jednak jest na tyle zadowalająca, że hdr będzie w tym tv rzeczywistą funkcją, czy tylko nabijaniem klienta w butelkę?

- skoro brak w tv portów hdmi 2.1, to w jaki sposób dostarczyć można do tv sygnał wykorzystujący rzeczywiśte 120 hz? Czy w codziennym użytkowaniu (tv, ps3, ps4, filmy z komputera, yt, netflix) natywne odświeżanie będzie rzeczywiście widoczne? Czy jednak producenci (podobnie, jak w przypadku hdr) poszli jedynie w liczbę, by omamiać klientów?

- czytałem, że możliwe jest dokupienie przejściówki, która rozdziela jeden hdmi = 2 hdmi. Czy niezależnie od jej ceny - a zaczynają się od 10 zł, będą te przejściówki działały poprawnie, czy mogą być problemy z sygnałem?

- kwestia dropów w 4k60fps jest rozpisywana w przypadku tego tv powszechnie, pytanie, czy ta przypadłość to kwestia hardware i nic nie da się z tym zrobić (pozostaje oglądanie np. przez konsolę albo mi box), czy jest realna szansa, że w przyszłości aktualizacja androida zoptymalizuje działanie procesora? Wygląda to bowiem trochę podobnie jak w przypadku hdr i 120 hz - rzućmy ludziom funkcję, której w praktyce nie wykorzystają.

Wszystkie te bolączki sprawiają, że zastanawiam się nad zrezygnowaniem z zakupu i czekaniem na bf. Pytanie jednak, czy w tej cenie (lub tym segmencie) jest coś, co będzie ciekawszym wyborem? :)

Z góry dzięki za podpowiedzi :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...