Skocz do zawartości
Lolek007

Przejściówka DisplayPort - HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie, jest to mój pierwszy post.
Napisze najpierw co posiadam i co potrzebuje.
PC z GTX 970 Displayport 1.2  i Hdmi 2.0
Monitor Philips Momentum 326M6VJRMB/00 4K HDR HDMI - 3 szt. DisplayPort - 1 szt.
Kino domowe 7.1 ONKYO
Wiec tak, mam monitor 4k HDR vesa 600 podpięty przez DP niestety nie mogę przez ten port włączyć HDR gdyż działa tylko przez HDMI
Kino wykorzystuje port HDMI w karcie graficznej do przesyłania obrazu FHD(na razie stary telewizor później będzie coś 4k) i dźwięku 7.1, kabel idzie do kina i później z niego kolejny do TV pod obraz.
I teraz co potrzebuje: Kabel/Adapter ale mam dwie opcje i nie wiem czy da rade tak zrobić mianowicie albo kupić adapter display port > hdmi do kina domowego ale z tym słyszałem ze może być problem gdyż DP nie obsługuje dźwięku zwrotnego czyli chyba chodzi o to ze nie da rady przesłać wszystkiego do kina a później sam obraz do TV ? czy chodzi o to ze nie da rady wysłać Audio/Video  do kina i A/V do TV? Mi wystarczy tylko żeby dźwięk szedł do kina 7.1 a obraz do TV tylko tyle potrzebuje i jeśli to może działać np na takim Adapter to byłoby super
No ale myślałem o drugiej opcji aby kupić przejście z DP 1.2 do hdmi 2.0*  czyli coś jak tamten adapter tylko nie wiem czy to obsłuży wtedy 4K i HDR na monitorze.  Nie chce się bawić w przepinanie kabla gdyż często jest tak ze na TV leci netflix z kompa a ja np gram net itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z Dsiplay port 1.2>(i adapter do HDMI) wyśle obraz full HD i dźwięk 7.1 do kina i obraz z  kina do TV?

Edytowane przez Lolek007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...