Skocz do zawartości
Martinn

Telewizor 50-55' do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nie dotyczy
7. Jaki masz obecnie telewizor ? UE50J6240
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 50-55', 2 wejścia HDMI, przyjazny soft pod Youtube, Netflix
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? dekoder Ultrabox 4K od NC+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder Ultrabox 4K od NC+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ~6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? oglądam dużo piłki i tenisa ale zdaję sobie sprawę, ze przy moim budżecie to raczej pod to nic nie dopasuję. Także skupiamy się na standardzie.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? youtube, netflix od czasu do czasu. przeglądarka nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie gram
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? nie dotyczy
17. Preferencje co do wielkości? 50-55'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? powolne działanie (reakcja na pilot, włączanie smart TV)
19. Preferencje co do marki ? od zawsze mam LG i Samsung i nigdy mnie nie zawiodły ale jestem otwarty.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej nie

Witam,

aktualnie posiadam Samsunga UE50J6240, którego kupiłem w 2017 roku na podstawie poleceń z tego forum 🙂 Miał być 100Hz ale jestem jednym z tych pechowców, którym trafiła się wersja 60Hz.

Teraz szukam czegoś podobnego do kolejnej lokalizacji. Nie mam wielkich oczekiwań. 80% to oglądanie z dekodera NC+. 20% to Netflix i Youtube. Budżet do 2000zł

Dziś trafiłem na Samsung UE55TU8002K za 1950zł w jednym ze znanych sklepów.

Co polecacie?

 

 

Edytowane przez Martinn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio tego tu8002 i od razu mówię do netflixa moim zdaniem się nie nadaje z powodu bardzo ciemnego obrazu, ok czerń jest niezła ale obraz dla mnie jest nieakceptowalny zbyt ciemny i brak szerokiej palety barw oraz DV dyskwalifikuje go

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, koralgool napisał:

Kupiłem ostatnio tego tu8002 i od razu mówię do netflixa moim zdaniem się nie nadaje z powodu bardzo ciemnego obrazu, ok czerń jest niezła ale obraz dla mnie jest nieakceptowalny zbyt ciemny i brak szerokiej palety barw oraz DV dyskwalifikuje go

i tego nie da się skorygowac w ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Martinn napisał:

i tego nie da się skorygowac w ustawieniach?

Dzwoniłem do Samsunga bo myślałem że to jakaś wada telewizora ale otrzymałem tylko info że tak mają ich telewizory z niższej półki. Jedyne co nieźle wygląda na tym tv to bajki dla dzieci ale np włączyłem Lucyfera na netflixie to jak dla mnie obraz był marny do tego gubił sygnał wi-fi, działa poprawnie dopiero jak router postawisz przy samym tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Martinn napisał:

a patrzyłeś jak to wygląda na innym egzemplarzu?

Tak mam w domu jeszcze Sony ale dużo droższy i obraz jest nieporównywalnie lepszy niż na tym tu8002 Między tymi telewizorami jest przepaść, mam jeszcze porównanie z panasonikiem kilku letnim i na panasie też jest lepszy obraz. Tylko wiesz to jest moje zdanie ty możesz mieć inne preferencje i może ci się spodoba. Ja mam w domu tv wysokiej klasy i może mam już spaczone wymagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Martinn napisał:

chodziło mi o inny egzemplarz tego samego modelu

Nie nieporownywałem, infolinia mówi że tak ma być. Drugi raz bym chyba nie kupił, wymieniłem starego LG na tego Samsunga i jak dla mnie stary LG miał lepszy obraz. Tylko wiesz ja mówię swoje odczucia, może tobie podpisuje 

Edytowane przez koralgool
Blad
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjadę jutro do sklepu i zoabaczę jak to wygląda. U mnie sytuacja awaryjna. Od 2 tygodni jadę na pozyczonym 32' AKAI i trochę mam dosyć. 😛

Widzę ze na znanym portalu ma być Samsung UE55TU7172 za 1399 warto brać to pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mielibyście wskazać najlepszy telewizor w tej kwocie ale ograniczając się jedynie do funkcji wyświetlacza obrazu z Ultrabox NC+?

Nie będzie konsoli, komputera czy częstego oglądania Netflix. Smart TV byłby sprawą 2-rzędną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2020 o 21:28, Martinn napisał:

Widzę ze na znanym portalu ma być Samsung UE55TU7172 za 1399 warto brać to pod uwagę?

Na jakim to jest portalu?

 

Ktory byscie wybrali: UE55RU7172 czy UE55TU7172?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Bliz napisał:

Na jakim to jest portalu?

 

Ktory byscie wybrali: UE55RU7172 czy UE55TU7172?

był na allegro w ramach smartweek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...