Skocz do zawartości
Jarek Skrzypek

Wybór tv 55" do 4tys., kilka modeli, jaka technologia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Wszystkim, 

Chciałbym Was prosić o opinie na temat kilku tv, nad którymi się zastanawiam. Mam możliwość zakupu w budżecie 4100 i nic więcej - nie ma opcji 

Zależy mi na sprzęcie 2019, 2020 ze względu na wsparcie softwarowe, być może też zakupię PS5. Akurat poniższe modele są w pełni zgrane z nowym PS. Tv ma być spokojnie na kilka lat. 

Poczytałem trochę na rtings, również testy na forum HDTV i oto lista:

- LG Nanocell 913NA

- LG OLED 55B9SLA lub 55B9PLA, nie wiem jaka jest różnica 

- Sony 55XH9096, 55XH9077 - koleś w sklepie mówił, że to są te same modele, tylko końcówka inna dla media Markt, expert itp. Jednak widzę, że rtv i expert mają te same oznaczenie, tylko media inne. Nie wiem ile w tym prawdy. 

Dotychczas używałem lg nano sk8100pla i byłem zadowolony. Zależy mi na lepszych parametrach, Dolby Vision (netflix) i wsparcie dla Atmos. 

Powiem tak Sony w testach wypadł całkiem całkiem, ale nie miałem styczności z matrycą VA, odstrasza mnie trochę pilot i Android. W LG webos i pilot magic to bajka. 

Nanocell ma Dolby Vision IQ, Atmos i wszystko co do szczęścia potrzeba. Jednak... trochę słabo z HDR, taki trochę przestój technologiczny. 

OLED trochę się tego boję... Może się wypalić, a nie musi. Nie chciałbym jednak, że po 2 latach coś się stanie i stracę 4k bo nikt tego nie kupi ode mnie. LCD jednak statystycznie jest trwalsze.

Widziałem też Hisense 55U8QF, który niby ma wszystko, ale jest sobie w opakowaniu więc trudno cokolwiek ocenić czy znaleźć jakieś info. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...