Skocz do zawartości
DDGo

Projektor mobilno stacjonarny + ekran za ~3500zł (może nawet4000)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

Planuję zakup projektora z ekranem na statywie. Budżet to około 3500zł (może uda się zwiększyć do 4000)
Projektor ma być "częściowo" mobilny, tzn. nie będzie noszony co tydzień w torbie na ramieniu, ale parę razy do roku może się zdarzyć, że będzie gdzieś zabrany. Więc waga ma znaczenie, ale nie największe. Głównie będzie wykorzystywany do wyświetlania multimediów (prezentacja zdjęć/filmów), więc kontrast chyba co najmniej 20 000:1. Dodatkowo, nie zawsze będą to idealnie ciemne pomieszczenia, więc jasność myślę co najmniej 3000 będzie potrzebna. Głośniki mogą być, ale ich jakość nie jest priorytetem. Myślałem nad możliwością podłączenia bezprzewodowego, ale modele z wbudowanym odbiornikiem są drogie/kiepskich parametrów, a dodatkowe moduły wcale nie tanie. Ostatnio znalazłem, że stosowane jest Chromecast i to chyba wystarczy do przesyłania prezentacji, tak? Złącze D-Sub nie jest koniecznie potrzebne, w razie czego można zastosować przejściówkę. Mile widziana  dobra regulacja stopek i obrazu (keystone, zoom, odchylenia optyczne pion/poziom).

W tej kategorii cenowej dużo, co znalazłem, to głównie modele Optoma. Nie udało mi się znaleźć wielu opinii czy recenzji na temat tego producenta, szczególnie tych nowszych modeli. Ktoś miał z nimi doświadczenia? Później przewijał się też czasami BenQ i Epson.
Jakiego producenta polecacie, lub może jakiś konkretny model. Może warto lekko zawyżyć cenę i dołożyć do czegoś lepszego?

Wstępnie myślałem nad:
- Optoma HD29e
- Epson TW5600
- Epson TW5650 (czy ten kontrast w porównaniu do 5600 jest "rzeczywiście" dwa razy większy, czy to tylko liczba marketingowa?)

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc :)

Poza jedną propozycją sprzedaży od prywatnej osoby, żadnych sugestii nie dostałem. Wybrałem Epsona TW-5650.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...