Skocz do zawartości
dr_Fell

Benq w2000 w jasnym salonie - czy to koncepcja do uratowania?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Planuję zrobić sobie małe kino domowe w salonie, który z racji tego, że jego podstawowa funkcja jest inna niż bycie salą kinową, jest zupełnie nieprzystosowany do tego celu. Projektor na jaki się zdecydowałem to na 90% Benq w2000. Odległość projektora / oczu od ekranu to ok 300 cm. Chcę osiągnąć obraz o przekątnej w okolicach 100 - 110''. W oknach rolety / plisy zaciemniające, które bardzo ograniczą ilość wpadającego światła, ale pewnie nie zaciemnią pomieszczenia całkowicie. 

Ostatnio w ramach próby odpaliłem swojego starego Epsona, który w poprzednim mieszkaniu dawał nieźle radę i przeżyłem mały szok - obraz był fatalny, mydlany, bez kontrastu. Problemem jest prawdopodobnie to, że w poprzednim mieszkaniu sufit był na wysokości 3,5m, prawie 200cm nad górną krawędzią ekranu a podłoga była względnie ciemna. Tutaj od ekranu do sufitu i podłogi jest kilkadziesiąt cm, sufit jest biały, podłoga jasonszara. Farba na ścianach to magnat, który jest świetnie zmywalny ale opłaca to bardzo wysoką refleksyjnością. Podczas projekcji połowa salonu robi się właściwie jasna...

Ponieważ przemalowanie pomieszczenia nie wchodzi w grę, mogę jedynie rozłożyć coś ciemnego pod ekranem, co minimalnie zmniejszy problem, zastanawiam się, czy szary ekran (najchętniej DIY + jakaś  dobra mieszanka, np. oparta o folkart, może black widow, może zwykła tikkurilla) jest w stanie uratować sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogłoszeniach kolega sprzedaje jakieś amerykańskie płótno do naciągnięcia , za 150 pln .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem, tamten ekran jest już sprzedany, jest biały, więc i tak nie rozwiązywałby problemu. Ciągle potrzebuję odpowiedzi na moje pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten wątek i folkart wygląda bardzo obiecująco, to była moja pierwsza opcja. Czy on jest bardzo ciemny? Ma metaliczny odblask? Żona jest dość konserwatywna jeśli chodzi o to co mogę umieścić w salonie i jedna z opcji jest pomalowanie ściany, ale wyszłoby dość drogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...