Skocz do zawartości
tzaalnali

Telewizor 75 cali głównie do ps4/5

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

w najbliższym chciałbym zakupić telewizor do mojego mieszkania. Maksymalnie zmieści mi się 75 cali i w taki telewizor celuję. Większą część czasu tv będzie mi służył do grania na ps4, a w niedalekiej przyszłości pewnie ps5 albo nowy xbox (80% czasu), a dodatkowo piłka nożna z C+/Eleven (15%), czasami jakiś film, czy serial z Netflixa/HBO (4%) i sporadycznie zwykłe tv (1%). Nie jestem specjalistą, ale prawdopodobnie będę potrzebował 120Hz (bo chyba nie ma tv 144hz?).

Nie będę korzystał z żadnych smarttv i tego typu głupot, tv nie będzie podpięty do internetu.

Jeżeli chodzi o budżet to nie mam specjalnych ograniczeń, natomiast nie chciałbym przepłacać. Poniżej wypełniona ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~60m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.95m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony są 3 duże okna; ekspozycja wschodnia; okna w razie potrzeby mogę zasłaniać, ale nie chciałbym tego robić przez 100% czasu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? obecnie gram na monitorze, chyba jest to Acer Predator XB271HU
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? nie jestem pewny, ale chyba

- 120Hz (chyba, że są jakieś 144Hz)

- porty HDMI 2.1

- porządne HDR
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k (Netfix, filmy, parę gier z ps4, miejmy nadzieję nowe konsole), HD (gry z ps4, część kanałów tv), SD (część kanałów tv)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, PS5/Xbox X, dekoder Netii, malinka z Kodi
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? różnie, natomiast średnio ok. 8-10h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? gry na konsolach (80%), piłka nożna (15%), filmy, seriale (4%), "zwykłe" tv (1%)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie, do tego będę miał malinkę
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 80%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? na ogół popołudnie i wieczór
17. Preferencje co do wielkości? maksymalnie zmieści mi się 75 cali, więc zakładam, że w taki rozmiar celujemy
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolno działające menu
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie ma znaczenia
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? nie mam jakiegoś konkretnego budżetu, spodziewam się wydać do 8k, ale jeżeli będzie warto jestem w stanie wydać nawet i 25k o ile faktycznie będzie warto

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wykluczam

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez tzaalnali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, podłączam się pod pytanie bo stoję przed takim samym wyborem. Ostatnio wpadł mi w oko nowy LG nano cell: https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-75nano913na , czy ktoś mógłby poradzić jak ma się on do Samsunga 75Q80T czy do Sony 75XF9005 które są w bardzo podobnej cenie? 

Alternatywą jest LG OLED77CX3 ale jest niemal dwa razy droższy - 20k zamiast 10k, więc pytanie czy warto aż tyle dopłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i pooglądałem trochę materiałów o tv z 2020 roku i na placu boju pozostały dwa modele:

Samsung QE75Q90TA
Sony 75XH9096

Który z nich będzie lepszy? Czy warto w ogóle kupować tv w tym roku? Czytałem wiele opinii o tym, że tegoroczne modele są kiepskie, więc może warto poczekać do przyszłęgo roku i upowszechnienia się hdmi 2.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...