Skocz do zawartości
moaccu

TV 65 cali do mieszanego użytkowania budżet 8500zł

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? siedzimy na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okna mam na wschód także do południa bije niemiłosiernie ale potem jest już w miarę ok
7. Jaki masz obecnie telewizor ? w salonie mam 55 b8 a w sypialni 49ks7000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Ogólnie jestem zadowolony ze swojego b8 ale udało mi się namówić drugą połówkę na przesiadkę na 65. Chciałbym żeby miał bardzo dobry HDR, wspierał dolby vision, miło byłoby gdyby miał hdmi 2.1 pod nowe konsole. 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? kablówka hd, do tego netflix i konsola więc 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? obecnie kablówka + ps4 pro a poźniej ps5 lub xsx, jeszcze nie zdecydowałem
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? hmmm cieżko powiedzieć ale obstawiam coś koło 6-7
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? z kablówki leci na zmianę comedy central i tvn24. W dni meczowe premier league i liga mistrzów.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? konsola tak. Nie jestem jakimś pro graczem i nie gram bardzo dużo, ale jak już siadam to lubie mieć jakość obrazu możliwie jak najlepszą. Ogólnie powiedziałbym że kablówka to ok 50% ale tam nie zależy mi na jakości obrazu, konsola 40% i netflix 10%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zdecydowanie wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? obecnie zwracam uwagę ciągle drugiej połówce żeby nie oglądała non stop tego samego żeby mi się oled nie wypalił :P
19. Preferencje co do marki ? lg albo sony, z uwagi na upośledzony tryb gry w samsungach
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? chciałbym się zamknąć w 8500. Zastanawiałem się nad cx, b9 albo xh95. Przy cx musiałbym poczekać chwilę na jakieś promo a przy b9 albo xh95 zostałoby na soundbar ;)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak, w koncu chcialbym to miec za soba przy nowym tv ;)

 

Ze wzgledu na gamingowe funkcje skłaniam się raczej ku cxowi ale jednak ten HDR na poziomie 1000 nitów w xh kusi. Do tego nie musiałbym się martwić o wypalenie. Co sądzicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...