Skocz do zawartości
Myroonb

Duży TV do dużego pokoju dla dużego

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Zarejestrowałem się na forum, ponieważ mój leciwy już telewizor ma problemy z matrycą, wyświetla rozmyte kolory na połowie ekarnu. W związku z tym, postanowiłem, czas na zmianę. 
Przeglądam różne fora i tematy, i im więcej czytam tym bardziej jestem skołowany. Budżet średni, 4500zł obecnie i wolałbym go obniżać ale oczywiście plus minus 500zł to oferta do rozważenia. 
Jak widać z załączonego planu w pokoju spokojnie mógłby wylądować nawet 82calowy TV, niestety jest to zdecydowanie poza budżetem i rozsądkiem. Skłaniam się do 65" bo choć wiem, że będzie mały i ubolewam nad tym to wydaje się, że w tym przedziale cenowym mogę liczyć na minimalny wybór tylko schodząc z rozmiarem. 

Poczyniłem kilka spacerów po marketach i z modeli, które widziałem podwzględem wykonania podobały mi się dwa Sony 65XF9005 i Samsung QE65Q70R. Nie miałem okazji obejrzeć nic od LG, Panasonica, TCL etc. W internecie czytałem też o modelu TCL C815, obecnie w dobrej promocji, ale wystraszyłem się negatywnych komentarzy o szybkości funkcjonowania oprogramowania. 

Pytania jakie mnie nurtują i na które poszukuję odpowiedzi to:
a) Czy powinenem bardziej myśleć o matrycy IPS czy VA? 
b) Czy to dobry moment na zakupy, czy lepiej wstrzymywać się i myśleć o zakupie w listopadzie? Jak wyglądają trendy z poprzednich lat?
c) Do osób siedzących na bieżąco w temacie, jakie modele warto śledzić i upatrywać w promocji?
d) Na jakie technologie, wyposażenie należy w szeczególności zwracać uwagę?
 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 7x4 = 28m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.5-4.5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? - Tak, są istotne, kanapa w postaci narożnika, załączam plan.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Domyślnie telewizor ma być zamocowany do ściany. 
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  Jest słońce ale nie jest męczące. Wydaje mi się, że nie wpływa bardzo na tv.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 12letni Sony 46cali Full HD LCD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Nie wiem.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k, 1080P; PS3, Cyfrowy Polsat
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?  PS3 + PS5 kiedyś; dekoder Cyfrowgo Polsatu, Laptop, dodatkowy soundbar dokupiony w późniejszym czasie
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-8 godzin / dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? TV Satelitarna (Filmy, Bajki, Informacje) > Filmy, Seriale: Netflix > dostępne w sieci
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? YouTube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Tak, około 4h tygodniowo
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pół na pół
17. Preferencje co do wielkości? 65/75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Długość zmian kanałów, wolne działanie interfejsu, blade kolory.
19. Preferencje co do marki ? SONY, Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie potrzebuję 3D.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500 - 5000 max
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Prawdopodobnie tylko jeśli byłaby świadczona bezpośrednio podczas zakupu, więc za pewne raczej się to nie wydarzy. 

image.png.68fa0a1dfac5d330e4c2d79d802b549c.png

Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Edytowane przez Myroonb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Samsung QE65Q70R chyba muszę skreślić podzwoniłem po sklpach i albo mają poekspozycyjny model albo całkowicie brak. Niby Covid i ekspoyzcja grała mniej ale dalej to ekspozytcja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, budżet ostatecznie max 4kzł. Stwierdziłem, że przy moich zastosowaniach to i tak spokojnie będzie aż nad w stosunku co chcę oglądać w większości czasu. 65% cyfrowy polsat, 30%netflix, 5% yt.
Teoretycznie kupiłem 65XH90 równo mieszcząc się w budżecie, ale zgłaszane problemy z restartami, problemami z synchronizacją dźwięku trochę mnie niepokoją.

Rozważam, też kupienie już zupełnie po taniości TCLc815(będą świadom problemów z trzeszczeniem i wolnym softem), ale przyszedł mi tez pomysł na Samsunga UE75TU8002K. Pokój jest wystarczająco duży, komfort oglądania myślę wzrósłby.  W budżecie do 4kzł to jedyna 75' jaką można kupić. 

Czy ktoś wie coś więcej o modelu TU8002k? Rzetelna recenzja może? Czy jest jakaś różnica względem TU8502?

Edytowane przez Myroonb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...