Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Moi rodzice od dłuższego czasu zastanawiają się nad wymianą telewizora, a ja co jakiś czas robię przegląd i zapisuje sobie różne modele. Oczywiście po jakimś czasie wchodzą nowe modele, tych, które sobie zapisałem spadają ceny albo wycofują je z produkcji, więc trzeba rozglądać się za czymś nowocześniejszym w rozsądnych granicach cenowych. Obecnie w domu - jako główny telewizor - jest kineskopowy TRILUX 28 cali. Lat ma tyle samo, co cali. Rodzice chcą zmienić na telewizor o przekątnej 2 razy większej, bo 55 cali. Niedawno znowu się do mnie zwrócili, bym poszukał sensownych modeli. Dali mi nawet gazetkę z elektromarketu z zaznaczonymi modelami, które by wchodziły w grę.

Jest to SONY KD-55XG8596 oraz PHILIPS PUS7334. Z tym PHILIPS-em zetknąłem się już wcześniej - właśnie na HDTV Polska, robiąc przegląd modeli, czytając ich testy i zapisując sobie symbole producentów. KD-55XG8596 od SONY to dla mnie niewiadoma, mimo że przejrzałem nieco forum. Jako, że TRILUX przez te lata spełniał swoją rolę z nawiązką (nawet jak na obecne czasy jest dobrze wyposażony - ma PIP, w sumie 4 wejścia AV, wyjście stereo i możliwość przekierowania dźwięku z kanału AV na słuchawki) chciałbym kupić sprzęt wszystkomający, który przez najbliższych (przynajmniej) 10 lat nie będzie odstawał technicznie, ale jestem też w stanie pójść na kompromisy jeśli okaże się, że bez tego, czy tamtego w telewizorze da się żyć.

Telewizję oglądają z kablówki VECTRA z tunerem HD. Podłączyłem im również przystawkę NVIDIA Shield TV przez przejściówkę HDMI na Euroscart.

Technicznie lepiej wyposażony jest SONY: nowszy procesor, więcej gniazd USB (w tym 3.0), pełne złącze komponent, WiFi w standardzie ac, DLNA po sieci, HDCP 2.3 z eARC, gniazdo CI+ w wersji 1.4. Okupione jest to wyższym zużyciem prądu (według tabelki porównawczej SONY KD-55XG8596 z PHILIPS PUS7334 w serwisie displayspecifications.com) 110W dla SONY w stosunku do 90 PHILIPS-a w normalnym trybie i nawet ponad 150W dla SONY'ego w pracy przy maksymalnej wydajności.

Za to jeśli chodzi o obsługiwane formaty (również według wspomnianej tabelki) to lepiej wypada PHILIPS. Więcje formatów plików wideo, dźwięku i obrazu. No i ma HDR10+. I fajny pilot sterowania ;) O ile widziałem w artykułach pochwały HDR10+ to na żywo nie wiem jak to się prezentuje. Najlepiej wypadało Dolby Vision - więcej szczegółów. Ale skoro i SONY to ma to chyba podobnie wyświetla? Z takich nieprzyjemnych rzeczy na temat SONY to pamiętam historię, że blokowali w Android TV możliwość instalowania niektórych aplikacji. Mam nadzieję, że im przeszło. No i że przez HDMI nie da się popchnąć obrazu z wyższym odświeżaniem ze źródeł zewnętrznych.

Serce jest za PHILIPS-em, ale rozum podpowiada: SONY. Ciężki wybór. Czy jakość obrazu jest porównywalna? Warto dokładać te 500-600 złotych więcej do SONY?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Niezłe promo - łączona oferta. Niestety, mówiąc kolokwialnie - nie ja jestem płatnikiem i jeszcze nic nie jest przesądzone, więc nie zdążę skorzystać z promocji. Dzisiaj (a w zasadzie to już wczoraj) otrzymałem informację, że w rozpatrywaliby jeszcze jeden model. Też SONY - KD-55XF9005, czyli są w stanie dorzucić nieco więcej. Czy ten XF9005 byłby lepszym wyborem, niż 55XG8596, jeśli w grę wchodziłyby jedynie modele SONY - bez PHILIPS-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony. Tv tej firmy zawsze w recenzjach są chwalone za upscaling ze słabszych źródeł sygnału oraz za upłynniacz ruchu (nie sypie tak bardzo artefaktami obrazu jak inne marki). Do tego fabryczna kalibracja koloru też jest jedną z lepszych spośród tv (lepiej wypada tylko Panasonic ale tam system jest aż nazbyt prosty z kolei).

Jest DTS i gniazdo słuchawkowe z czego inni producenci co raz częściej  kastują swoje tv obecnie. 

Najważniejsza jednak kwestia to taka, że Phillips to jest tylko znaczek/licencja a producent już nie ten sam i to niestety przekłada się na awaryjność tych tv (a także ponoć słabszy serwis gwarancyjny). Sporo jest tutaj na forum o tym i generalnie się odradza tę markę choć pewnie są bardziej i mniej udane modele. TP Vision który jest faktycznym producentem tych tv ma gdzieś błędy w oprogramowaniu bo niektórych od lat nie naprawia z tego co ludzie tutaj na forum pisali.  

Sony też nie jest zapewne ideałem i robi co rok słabsze tv LCD ale nadal dosyć rozsądne pod względem funkcji i obrazu. Ja mam model z serii XD od kilku lat i nic złego się z nim nie dzieje (katuje go intensywnie jako monitor i do gier, czasem BD UHD). Jestem z niego zadowolony pomimo pewnych wad typu wolny SoC (w XG chyba już znacznie szybciej śmiga Android na pokładzie). 

Model Sony XF 9005 jest udanym tv i z lokalnym wygaszaniem FALD więc lepszy obrazowo niby od XG 8596 jednak ten drugi ma chyba szybszy procesor i zapewne dłużej będzie wspierany (czyli prędzej/raczej powinien dostać Android TV 9 jak starszy XF, a może już go ma nawet). Choć to gdybanie bo niedawno nawet niektóre modele z 2015 roku dostały niespodziewanie aktualizację do 8.0.

Generalnie dobrze poczytać/obejrzeć testy na YouTube, a najlepiej na żywo w sklepie oba modele bo może brak FALD w XG nie będzie przeszkadzać (listwa LED za tv albo lampka gdzieś obok pomoże na gorszy kontrast i blooming) a ważniejsze okaże się aby tv mniej ospale reagował na komendy z pilota?

https://hdtvpolska.com/nie-ma-lepszego-120hz-telewizora-55-do-sygnalu-4k-ultra-hd-w-cenie-do-3599-zl/

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...