Skocz do zawartości
et42

Telewizor do 11k 75 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję nowego telewizora do sporego salonu, z dużą ilością okien (dużo światła naturalnego w dzień). Obawiam się OLEDów, mimo krzepiących wieści o coraz lepiej zwalczających efekt wypalania algorytmach nie mam zaufania do tej technologii - topowy 2 letni model LG u znajomego ma już paski z TVN24, fakt widoczne tylko przy planszach testowych, ale jednak. Nie mówiąc o tym, że sama "kompensacja" to po prostu de facto zapewnienie by ekran "psuł się" równomiernie, a nie tylko na "paskach". Są to dla mnie poważne minusy OLED, ale nie wykluczam tej technologii.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 60m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? od 1 do 5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost, ale ważne jest też możliwość "podglądnięcia" z ostrego kąta 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Tak, także na wprost w telewizor (będą rolety)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Toshiba 46vl733 (zostanie do innego pomieszczenia)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? System operacyjny z działającym Netflixem i w miarę szeroką dostępnością innych apek VOD. Mile widziana współpraca z opensourcowym smarthomem w postaci Home Assistant w jak największym zakresie
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? CI+ UPC (no chyba że UPC wypuści w końcu dekoder 4k, bo zapewne na CI+ z 4k od UPC poczekamy 10 lat) PS4pro, PC, AVR Denona, BD Denona 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia, ważne żeby dało się oglądać w dzień z padającym światłem, czysto estetycznie wolę błysk.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix i inne VOD, programy informacyjne, edukacyjne, bajki dla dzieci
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Głównie Youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, przyjmijmy 2h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Więcej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 75 cali minimum, ze względu na ceny pewnie też maksimum
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wypalanie oledów, wieszające się OSy, nieaktualizowane aplikacje
19. Preferencje co do marki ? Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 11 000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak, jeśli cena będzie przystępna.

Wstępnie zamówiłem QE75Q80TATXX (zamówienie jeszcze nie zostało klepnięte przez sklep). Tutaj przeczytałem, że od Q85 różni się tylko brakiem connect-boxa (i dobrze, nie chcę connect boxa), ale w salonie Samsunga powiedzieli mi że w modelach 2020 Q85 też nie ma connect boxa. Przy okazji pytanie, czy te litery na końcu kryją serie wg roku? TAT to 2020, a RAT to 2019? Bo tak wynika z układu cen... Jak jest z tym HDR i Dolby Vision, czy ma to jakiekolwiek znaczenie przy tej klasy telewizorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkt 12
To jeśli ma być błysk to do 11k dostaniesz nawet 86" LG 86UN85003LA lub Sony KD-85XH8096 ale on 50hz jest tylko ale parę stówek droższy i można kupić to Sony85XH9096.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się jakość obrazu tych TV do Q80? Wiem, że porównywanie jakości obrazu w sklepie to żal.pl, ale to sony oraz nanocella (mniejszego 65 cali) patrzyłem i obraz nie był tak "vivid" jak w Q80. Poza tym dla mnie optimum to 75 cali, więcej może być, ale nie musi. To najmniej istotna kwestia, w przeciwieństwie do jakości obrazu. Jak z czernią w tych modelach (przy oglądaniu "po ciemku) vs. Q80?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XG9505 i nie narzekam na czerń, wiadomo nie jest to OLED. Jeśli bardzo zależy na jakości to tylko Oledy. Samsung z tego co wszędzie czytam to tylko serie Q9 są najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zrobiłem trochę więcej researchu i wygląda to tak:

XG9505 jest modelem zeszłorocznym (jak wszystkie "G") i powoli znika z rynku (można jeszcze złapać za 10k). Jego następcą jest XH9505 z podobno wyraźnie lepiej działającym podświetleniem, ale on kosztuje 14k - za dużo.

Z kolei Q80Tki są nastąpcą Q70R-ek (T jest z 2020, R z 2019). Tzn są ich ulepszonymi wersjami. Równocześnie Q90T to następca Q80R. Q80T ma mieć HDMI2.1, co jest dobrą opcją pod przyszły ewentualny upgrade konsoli.

Dobra widzę, że Ty mówisz o XH-9096.

Tutaj gość porównuje XH-9505 z Q80T, wnioski są niejednoznaczne. Widać, że w kwestii HDR Sony jest tyci lepsze (ale nie zawsze). Z kolei Samsung jest wyraźnie lepszy w czerni, choć pewnym kosztem detalu w ciemnych scenach (oczywiste). Wydźwięk jest taki, że oba telewizory (Q80T i XH9505) są bardzo zbliżonymi rywalami. Niestety 9096 jest na tyle nowy, że nie mogę znaleźć jego testów. Ale jednak jest to niższy model niż 9505, z tym wyjątkiem, że ma HDMI 2.1 (co już wzbudziło gniew posiadaczy droższych 9505). Ktoś jest w stanie realnie ocenić jakość obrazu w 9096 w kontekście Q80T?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie tegoroczne modele mają max. ceny . ja kupowałem swój 75XG9505 bez ciśnienia . (m-c temu za 9,5 k w MM). Jak nie masz parcia i chcesz tegoroczny model samsunga czy sony to lepiej poczekaj na po wakacje. Będzie więcej info o nowych modelach i testów. Rozmiar ma znaczenie 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie prawdopodobnie kupię Q75Q90R który złapałem za 8k zł w stanie nowofabrycznym (nie-z-ekspozycji). Jedyne co mnie boli, to brak pełnego HDMI2.1 pod PS5 w przyszłości... Ale może bez sensu się tym przejmuję? :D Choć gdybym miał nieskończony budżet to zapewne byłoby OLED LG. Dlaczego powyżej 65" ceny OLEDów tak odlatują w kosmos w porównaniu do reszty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...