Skocz do zawartości
Kyvaith

Zestaw audio do TV 3.1 na potrzeby odsłuchu dzieł Polskiej Szkoły Dźwiękowej

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

  1. Nie od dzisiaj wiadomo, że polskie filmy mają niezrozumiałe dialogi (https://www.filmweb.pl/forum/filmy/Polska+szkoła+dźwiękowa,2980832)
  2. Fajnie by było w końcu obejrzeć polski film bez napisów
  3. Mam TV Samsung UE55KS7000
  4. Do tej pory miałem Soundbar Samsung HW-K950 z obsługą dolby Atoms
  5. Oczywiście (!) Soundbar Samsunga z dolby atmos nie obsługuje telewizorów Samsung do obsługi dolby atmos. Co wiadomka, Samsung zaleca telewizory Sony lub LG do tego celu. Clear?
  6. Próba odsłuchu filmów z TV (Netflix, kanały filmowe typu HBO..) z rzeczonego soundbara była przykrym doświadczeniem głównie z uwagi na brak dźwięku przestrzennego (tyle głośniki były praktycznie atrapą)
  7. Moje wspomnienia z dzieciaka to zestaw 5.1 Logitech X-540, który - cholera - działał świetnie, szczególnie z Foobar2000 i odpowiednim zestawem wtyczekStwierdziłem, że coś zakombinuję ze starymi głośnikami samsunga, kupiłem skrzynkę 1 (DAC toslink -> 5.1 jack), skrzynkę 2 ("kartę dźwiękową" USB zgodną z Tizen), skrzynkę 3 (ustawienie głośności audio toslink za pośrednictwem pilota IR), skrzynkę 4 (5-pasmowy korektor graficzny).
  8. Jestem zmęczony tym wszystkim. Żadna z wymienionych konfiguracji nie zapewnia komfortowego odsłuchu filmów i muzyki.
  9. Marzy mi się zestaw, dzięki któremu będę słyszał delikatny, acz masujący i selektywny bas, ultra wyraźne dialogi i muzykę które będzie mnie okalać gdzieś tam w tle
  10. Nie chcę już się bawić w 5/7/21 kropka jeden. Mamy nowy salon 21m2 w którym intencjonalnie nie zaplanowaliśmy już gniazd w ścianie dla tylnych głośników
  11. Jedyny zestaw który mnie zauroczył w życiu to Bose Lifestyle/Acoustimass
  12. Ale nie mamy na to budżetu
  13. Szukamy czegoś do odsłuchu. Głośniki aktywne/pasywne, amplituner, komputer PC, Raspberry PI, customowe procesory dźwięku... Cokolwiek co...
  14. Będzie niedrogie (na prawdę nie drogie)
  15. Głośniki będą jak najmniejsze i najlepiej białe
  16. Wyleczy mnie ze zmęczenia dotychczasowym odsłuchem
  17. Da mi swobodę ustawienia parametrów audio które z łezką w oku wspominam z czasów głośników podłączonych do PC
  18. Idealnie by było, żeby to COŚ wspierało HDMI ARC, aby móc zarządzać głośnością z poziomu pilota TV

Fajnie, że się Wam poda mój wpis, ale proszę - pomóżcie.

Edytowane przez Kyvaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...