Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
stoję przed dylematem, który projektor kupić: Optomę uhd30 czy Benq TK810. Z racji tego że są to dość nowe projektory mało jest recenzji. Może któryś z Szanownych forumowiczów mógłby się podzielić własnymi odczuciami z posiadania któregoś z ww. projektorów.

Za Optomą przemawiają następujące atrybuty:

- jest jaśniejsza (Optoma = ANSI 3400, BenQ = ANSI 3200) ,

- ma lepszy kontrast (Optoma: 500 000:1, BenQ = 10 000:1)

- i co dla mnie bardzo ważne, jest o wiele cichsza (Optoma w trybie ECO: 26dBA, BenQ w trybie ECO: 30 dBA).

Nie mogę znaleźć informacji czy Optoma posiada upłyniacz obrazu a sporo oglądam sportu. Na wysokim odświeżaniu ekranu mi nie zależy bo prawie nie gram.
Zdaję sobie sprawę, że podane wartości (np. kontrast czy głośność) są mierzone w warunkach laboratoryjnych ale czy mogą być aż takie duże różnice np.: w kontraście?

Za BenQ przemawia fakt że jest projektorem typu SMART i to jest strasznie fajne (używam KODI i DLNA do odtwarzania filmów z HDD)
Ale bardzo mi zależy na tym, żeby projektor miał super obraz (odpowiedni kontrast i jasność) i był w miarę cichy. Poprzednio testowałem Espona TH EW5650 (w trybie ECO: 27 dBA) to jednak był głośny. Projektor głównie będzie używany wieczorem do oglądania sportu i filmów. Dzieci też lubią pograć w ciągu dnia na xboxie (są rolety, których można użyć do zaciemnienia pokoju).

Proszę o przedstawienie mi argumentów ZA zakupem BenQ TK 810 lub też Optomą UHD30

Pozdrawiam,
Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na czym staneło? JA coprawda zastanawiam się nad epsonem tw7000, ale teraz rozważam również tego uhd30... chetnię się dowiem czy wygrał i jak wrażenia? Bo akurat o nim wiele nie ma..

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

kupiłem BenQ TK810, testuję go od kilku dni... w porównaniu  z poprzednim Epsonem eh Tw5650 jest jaśniejszy, mam wrażenie że i ma lepszy kontrast. Zdecydowanie jest cichszy, a na tym mi zależało. Jako projektor typu Smart ma fajne bajery: bezprzewodowe przesyłanie z komórki na projektor obrazu, sterowanie komórką jako pilot, wgrany android 6.0 i oprogramowanie Aptoid tv (jest sporo apek ale niestety nie wszystkie się uruchamiają np. Kodi, Player TVN). Ma bluetooth do podłączenia np. zewnętrznych głośników, port usb 3.0 do bezpośredniego  odtwarzania filmów z pendriva.

Obraz 4k wgniata w fotel, wygląda to naprawdę super. Ale bez dobrego kabla  zapomnijcie o rozdzielczości 4K. Ja mam odległość ok 12 m od projekora do dekodera 4K i niestety muszę zainwestować w kabel optyczny bo zwykłe hdmi nie przenoszą obrazu. Kupiłem za ok. 150 zł kabel hdmi, który w opiniach użytkowników miał się sprawdzić w 4K i na takiej długości kabla, a tu kicha. Przy takich odległościach musi być już optyk.

Z drobnych niedoskonałości to co już zauważyłem, to brak automatycznego źródła sygnału hdmi. Trzeba z pilota potwierdzić że na danym porcie hdmi chcemy aktualnie coś oglądać. W Epsonie był automatyczny wybór źródła sygnału.

Być może powyższe problemy znikną wraz z updatem systemu, bo mogą one wynikać z z tzw. "problemów wieku dziecięcego" każdego sprzętu który jest wypuszczany na rynek jako nowość.

Pozdrawiam, Arek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info....

A jak z certyfikacja tych aplikacji instalowanych na projektorze? Youtube wyswietla w 4k hdr(jest ikona HDR?)? Podobnie netflix? Wspiera wyjscie dolby atmos? To widać po ikonach w filmach czy pojawia się atmos... że dekoduje.

Swoją droga przy tym ile było ze optoma ma lepiej nie spodziewałbym się wyboru TK... ::)

Osobiście po doświadczeniem z TV i jego funkcjami smart bardziej uważam że lepiej miec port hdmi do którego włoży się dobrą przystawke niż kaprysne funckje smart zaimplementowane w urządzeniu... łątwiej je wymeniać niz całe urządzenie. bo niby mam tv 4k, niby z androidem ale ani YT nie działa w 4k hdr, ani netflix nie oferuje wyjscia dolby atmos... tu akurat Beng mi zbytnio nie plusuje, szczególnie że głośniejszy, gorszy kontrast i trochę ciemniejszy chociaż na ile to robi rożnice... brakuje mi porządnego testu uhd30, bo jak na coś dostępne na rynku od dwóch miesięcy panuje dziwna posucha w tym temacie!

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Obecnie śmigam na optomie hd27e  jestem z niej bardzo zadowolony i jedyny mankament na tę chwilę to świetlista ramka wokół faktycznego obrazu. Niweluje to ciemną ścianą i delikatnym podświetleniem ledowym mojego stanowiska medialnego pod ekranem, ale zawsze jest. Od dłuższego czasu rozważam przejście na projektor z wsparciem 4k, niestety na natywne mnie nie stać bo za takowe trzeba zapłacić 15 tys + jak nie lepiej. Pozostaje więc udawane 4k z sziftingiem  i z tego co pamiętam w tej technologi nie ma mocniejszego rozwiązania niż epson-TW9400 który można wyrwać już poniżej 10 tys. Tak czy inaczej  jestem bardzo zadowolony z obecnej optomy, ale jednak to wsparcie dla filmów 4k, które coraz częściej lądują na mojej półce z filami by się przydało. Nie ukrywam że Optoma UHD30 spełnia moje oczekiwania a przynajmniej na papierze: 
- brak świetlistej ramki wokół ekranu ( poprawiony chip DLP )

- wsparcie 4k z HDR

- kontrast  ale tutaj to nie ma co kierować się opisem od producenta

Teraz pytanie warto będzie upgrejdować HD27e do UHD30, naprawdę zobaczę różnicę w obrazie w materiałach SDR i UHD ? Czy 4k na tym modelu to będzie tylko pusta nazwa nie mająca nic wspólnego z doznaniami jakie powinny wiązać się z tym formatem ?. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...