Skocz do zawartości
  • 0
sdk20

Problem z filmem HD 1080p x264

Pytanie

Witam wszystkich.

Ostatnio zainteresowałem sie filmami HD więc postanowiłem ściągnąć parę sampli i zobaczyć jak działają. Myslalem ze kompa mam raczej szybkiego ale jednak cos nie do konca...

Moj sprzet : procek Core2Duo T7400 2.0GHz, ATI X1700, 2GB ram'u.

Na poczatek sciagnalem pare sampli z strony microsoftu. Zarowno 720p jak i 1080p graly bez problemu. WMV HD smigaja bez problemu, obciazenie procka 50-60%.

Nastepnie cos zakodowane w x264. Zaopatrzylem sie kodeki tj. AC3Filter, MediaSplitter, no i FFDShow.

Pobralem z netu Avril.Lavigne.Exclusive.720p.x264. Odtwarzalem w SubEdit i MediaPlayerClassic w obydwu chodzili dobrze. Zuzycie procka 50-60%.

Chcialem przetestowac jeszcze wyzsza rozdzielczosc : Open.Season.2006.1080p.PLDUB.BluRay.x264-ESiR. I tutaj mam problem. Strasznie powoli chodzi a co jakies 30s sie zacina i przeskakuje obraz. Zuzycie procka 60-70 procent.

Nie wiem co jest grane, czy sprzet nie wyrabia czy dekoder jest trefny.

Ze stronki z ktorej to probralem czytalem ze osoby z gorszym sprzetem nie maja problemow z odtwarzaniem tego.

Przeczytalem gdzies na sieci o dekoderze CoreAVC. Podobna dla osob ze slabszybmi maszynami. Pobralem go i odziwo wszystko zaczelo smiagac. Szybkosc odtwarzania i przewijania bylo naprawde dobra.

Mozna powiedziec ze problem sie rozwiazal ale caly czas nie wiem czemu przy kodeku FFDShow sie cielo przy uzyciu 60-70% procent procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...