Skocz do zawartości
  • 0
viteck

Le32r72b

Pytanie

Witam
Jak w temacie, mam ten model Samsunga od tygodnia i na poczatku albo z wrazenia nie zauwazalem,albo nie bylo, od okolo 3 dni zauwazylem podswietlenie matrycy w lewym gornym rogu,bylo dosyc male, a dzis rano powiekszylo sie w promieniu ze 2cm,po kilku godzinach zmniejszylo sie ale ciagle jest widoczne, szczegolnie na czarnym tle. W zwiazku z tym mam pytanie czy ktos tez mial lub ma podobny problem,czy da sie temu zaradzic czy walczyc ze sprzedawca?
Blagam o pomoc bo mysle ze jeszcze mi sie uda go wymienic, bo przeciez po tygodniu tv nie dam do serwisu,a poza tym boje sie ze dostane z jeszcze "lepszymi" wadami...bo juz czytalem o roznych wojnach z serwisem samsuga,poradzcie cos! Edytowane przez viteck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

witaj
mam samsunga od grudnia. około 2 miesiące temu pojawiło mi sie delikatne rozświetlenie prawego i lewego górnego rogu. około 2 cm. zanika w 100% po około 20-25 minutach pracy. zapewne ma na to wpływ rozgrzanie panelu do około 35-40 stopni. zastanawiam sie czy zgłaszać to w serwisie. nie lubie lcdka zciągać ze ściany. a poza tym w serwisach nie dbają o czyjś sprzęt (rysy, otarcia zabrudzenia). tyle sie nasłuchałem o serwisie samsunga że... poczekam czy ta wada sie pogłębi. napisze do samsunga ciekawe czy cos napiszą:P
ps. moze ktos ma instrukcje serwisową do le32r72b?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
witaj
mam samsunga od grudnia. około 2 miesiące temu pojawiło mi sie delikatne rozświetlenie prawego i lewego górnego rogu. około 2 cm. zanika w 100% po około 20-25 minutach pracy. zapewne ma na to wpływ rozgrzanie panelu do około 35-40 stopni. zastanawiam sie czy zgłaszać to w serwisie. nie lubie lcdka zciągać ze ściany. a poza tym w serwisach nie dbają o czyjś sprzęt (rysy, otarcia zabrudzenia). tyle sie nasłuchałem o serwisie samsunga że... poczekam czy ta wada sie pogłębi. napisze do samsunga ciekawe czy cos napisząsmile.gif
ps. moze ktos ma instrukcje serwisową do le32r72b?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='viteck' post='44298' date='09.04.2007, 19:49 ']Witam
Jak w temacie, mam ten model Samsunga od tygodnia i na poczatku albo z wrazenia nie zauwazalem,albo nie bylo, od okolo 3 dni zauwazylem podswietlenie matrycy w lewym gornym rogu,bylo dosyc male, a dzis rano powiekszylo sie w promieniu ze 2cm,po kilku godzinach zmniejszylo sie ale ciagle jest widoczne, szczegolnie na czarnym tle. W zwiazku z tym mam pytanie czy ktos tez mial lub ma podobny problem,czy da sie temu zaradzic czy walczyc ze sprzedawca?
Blagam o pomoc bo mysle ze jeszcze mi sie uda go wymienic, bo przeciez po tygodniu tv nie dam do serwisu,a poza tym boje sie ze dostane z jeszcze "lepszymi" wadami...bo juz czytalem o roznych wojnach z serwisem samsuga,poradzcie cos![/quote]

Zjawisko najprawdopodobniej związane jest z naprężeniami pomiędzy matrycą LCD, a ramką telewizora. Naprężenia te powstają pod wpływem temperatury i rozszerzania się materiału, następuje wygrzewanie panela i ostateczne spasowanie elementów.

Nie wiem na ile intensywne i upierdliwe jest to zjawisko, ale oddawanie TV do serwisu z tego powodu jest wątpliwym pomysłem na dziś. Można też oczywiście próbować go wymienić u sprzedawcy. Przy czym nie mamy żadnej pewności, że w kolejnym egzemplarzu nie będzie tak samo, albo i jeszcze gorzej. Szczególnie, że jak napisałeś, zjawisko nie jest stałe tylko zmienia się w czasie, co może świadczyć o tym że ramka "pracuje" z panelem cały czas i przypadłość może całkowicie ustąpić po kolejnych kilku dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
dzięki za odpowiedz. zastanawiam sie czy nie ma na to wpływu to że tv wisi na ścianie. może naprężenia przenoszą sie na panel. chyba zrobię test i ustawie go na stopie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

[quote name='janpat1970' post='48413' date='24.05.2007, 14:47 ']dzięki za odpowiedz. zastanawiam sie czy nie ma na to wpływu to że tv wisi na ścianie. może naprężenia przenoszą sie na panel. chyba zrobię test i ustawie go na stopie:)[/quote]

Znam analogiczne przypadki ze zwykłych monitorów komputerowych. Otóż po tym jak panel się już wygrzał po około miesiącu i okazywało się że któryś z rogów lekko świeci, wystarczyło poluzować śruby mocujące matrycę aby wszystko od nowa się spasowało, już na wygrzanej matrycy. Zjawisko zazwyczaj ustępowało wtedy całkowicie. Oczywiście takie metody należy stosować z rozmysłem, musimy brać pod uwagę uwarunkowania gwarancyjne przy rozkręcaniu czegokolwiek.

Z tego wynika, ze każde działanie na obudowę może mieć wpływ na efekt końcowy, także przełożenie TV na stojak. Więc spróbować nie zawadzi, szczególnie że nie wiąże sie to ze zbyt dużym nakładem pracy, a już na pewno z mniejszym jak oddawanie TV do serwisu :P.

Pozdrawiam

Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...