Skocz do zawartości
stay.alive

dekoder Philips HD + monoblok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam problem, mam antene 85, monoblok i dekoder Philips HD, gdy probuje ustawic na HB (i kazda inna satelite) "aktywny" jest zawsze prawy konwerter (patrzac zza anteny - sprawdzalem zaslaniac szczotka jeden po drugim). Niestety tym konwerterem chce lapac Astre. Ustawiamiam wiec "aktywny prawy" konwerter na Astre, teorytycznie lewy powinien byc wtedy skierowany na HB, ale nie moge ogladac zadnego kanalu. Optymalnie byloby uaktywnic "lewy konwerter" i ustawic go na HB (na tym zalezy mi najbardziej).

Wiecie jak sobie z tym poradzic? (rozwiazania typu podmiana konwerterow singiel-monoblok po ustawieniu talerza nie wchodzi w gre bo antena umocowana do parapetu i nie da sie siegnac bez ponownego obracania). Podobny problem u rodzicow rozwiazalem zamieniajac kable LNB1 i LNB2 w przelaczniku diseqc, tutaj niestety mam monoblok :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrząc na antenę od strony konwertera , to prawa główka powinna być zamontowana w uchwyt , lewa wisi poza .
Konwerter zamocowany w uchwycie wycelować na Hot Birda , a Astra "znajdzie się sama" . No chyba , że masz
konwerter o "skoku" 3 stopnie , to wtedy lipa !

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='44291' date='09.04.2007, 18:05 ']Patrząc na antenę od strony konwertera , to prawa główka powinna być zamontowana w uchwyt , lewa wisi poza .
Konwerter zamocowany w uchwycie wycelować na Hot Birda , a Astra "znajdzie się sama" . No chyba , że masz
konwerter o "skoku" 3 stopnie , to wtedy lipa !

Pzdr.

BoDeX ®[/quote]


Tylko ze ta glowka ktora ma lapac Astre, (nie wiem jak to dobrze opisac) "jest aktywna" a ja zadna sila nie moge przelaczyc za pomoca dekodera, zeby lapac sygnal glowka znajdujaca sie w uchwycie i ktora ma lapac HB, moge ustawic Astre na tej drugiej glowce i wtedy prawdopodobnie druga glowka zalapie HB, ale ja wolalbym lapac sygnal na HB i niech Astra znajduje sie sama,

byc moze czegos nie kumam w dzialaniu diseqc, wszystkich zainteresowanych prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='stay.alive' post='44340' date='10.04.2007, 11:53 ']Tylko ze ta glowka ktora ma lapac Astre, (nie wiem jak to dobrze opisac) "jest aktywna" a ja zadna sila nie moge przelaczyc za pomoca dekodera, zeby lapac sygnal glowka znajdujaca sie w uchwycie i ktora ma lapac HB, moge ustawic Astre na tej drugiej glowce i wtedy prawdopodobnie druga glowka zalapie HB, ale ja wolalbym lapac sygnal na HB i niech Astra znajduje sie sama,

byc moze czegos nie kumam w dzialaniu diseqc, wszystkich zainteresowanych prosze o pomoc.[/quote]

zamienic porty diseqc-a
istnieja rozne konwertery - raz zez pada na hb a na innym na astre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sawosz' post='44349' date='10.04.2007, 13:08 ']zamienic porty diseqc-a
istnieja rozne konwertery - raz zez pada na hb a na innym na astre[/quote]


a w jaki sposob zamienic porty diseqc-a "chalupniczymi" metodami w monobloku? przypomne ze mam dekoder philips HD cyfry jesli to cos pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Diseq zmienisz w menu tunera . ( nie znam tego modelu )
Jaki masz konwerter ?


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='44559' date='12.04.2007, 12:17 ']Diseq zmienisz w menu tunera . ( nie znam tego modelu )
Jaki masz konwerter ?
Pzdr.[/quote]


Golden Interstar GI 205 MONOBLOCK

kupiony razem z antena na ponizszej aukcji

[url="http://www.allegro.pl/item182738721_czasza_85cmorginal_konw_monoblock_2_sat_5lat_gw.html"]http://www.allegro.pl/item182738721_czasza...at_5lat_gw.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='stay.alive' post='44570' date='12.04.2007, 14:24 ']Golden Interstar GI 205 MONOBLOCK

kupiony razem z antena na ponizszej aukcji

[url="http://www.allegro.pl/item182738721_czasza_85cmorginal_konw_monoblock_2_sat_5lat_gw.html"]http://www.allegro.pl/item182738721_czasza...at_5lat_gw.html[/url][/quote]

[size=3][font="Comic Sans MS"]Philips HD nie działa z DiSEqC 2.0, a jedynie 1.0.
Wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem jest wymiana tego konwertera na model z DiSEqC 1.0 albo zez z dwóch konwerterów z DiSEqC 1.0 albo zez z dwóch konwerterów z DiSEqC 2.0 + przełącznik DiSEqC 1.0.[/font][/size]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kslawin' post='44575' date='12.04.2007, 15:04 '][size=3][font="Comic Sans MS"]Philips HD nie działa z DiSEqC 2.0, a jedynie 1.0.
Wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem jest wymiana tego konwertera na model z DiSEqC 1.0 albo zez z dwóch konwerterów z DiSEqC 1.0 albo zez z dwóch konwerterów z DiSEqC 2.0 + przełącznik DiSEqC 1.0.[/font][/size][/quote]


niestety wezwalem speca i diagnoza zostala ostatecznie potwierdzona, wspolpraca z monoblokiem mozliwa tylko na jednej glowce, zamontowalem pojedynczy konwerter, byc moze inne monobloki wspolpracuja - moj nie, dekoder na pewno wspolpracuje z przelacznikiem diseqc 1.0 - sprawdzilem na innej antenie - wiec zez jest zdecydowanie lepsza opcja dla tych co chca ogladac kanaly hd z astry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam diseqca 4x1 w wersji 1.0 firmy viper, i niedziała na tym dekoderku, astre mam jako 1 a hotbird jako 2, jest szansa że to na nim ruszy, na innych sprzętach nie ma tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...