Skocz do zawartości
Kitikonti

Ustawienie i dobór kina + stero w salonie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Proszę o pomoc w doborze i ustawieniu sprzętu.
W załączniku schemat salonu, którego sprawa dotyczy z propozycją umieszczenia sprzętu. Salon ma 32 metry, 
część centralna salonu ma 4metry wysokości, ale nad ekranem i nad kanapą są skosy, część nad schodami ma 6m wysokości.
Pewnie będzie pogłos. Na ścianę kombinuje panele 3d, które ponoć mają jakieś właściwości akustyczne.

Sprzęt narazie wersja komercyjna, ale z potencjałem na coś lepszego za 2-3 lata. Budżet na tą chwilę ~20-25tyś.
Sprzęt będzie się składał z (chyba, że coś trzeba dodać):

1. Projektor do kina domowego, oglądania tv, grania także w dzień, znajomy ma Optoma UHD51 i użytkuje w podobnych warunkach i jest ok, nie
wiem tylko jak z graniem na konsoli. Na początek wystarczy. Chyba, że Państwo zaproponują coś innego. 

2. Rzutnik elektryczny z naciągaczami, myślałem o szerokości ekranu ~250cm, ale na forum nie znalazłem jakieś super polecanej opcji.

3. Głośniki 5.1 ?(stereo) chociaż będzie problem z miejscem na głośnik centralny (chyba że jakiś lekki nad ekranem)
Głośniki w kolorze ciemnego drewna, marzą mi się Klipsch Reference Premiere RP-280FA Dolby Atmos. Reszta do kompletu? Znajomy ma i jest moc.
Muzyki jakiej słuchamy głównie to house, techno, klubowa, latino, klasyka rocka. Ja lubie bas, żona mniej. Głosniki do kina, grania i muzyki. 
House, techno - super na tych głośnikach, nie wiem jak z rockiem?

4. Konsola czekam na ps5
 
5. Elektronika do muzyki. Amplituner. Wydaje mi się, że muzykę będziemy odtwarzać głównie z internetu lub przez usb to sprzęt musi
mieć taką możliwość. Płyty cd,dvd, blue-ray z konsoli.

Zaznaczyłem miejsce projektora, ps4 i amplitunera.
Proszę o poradę i ewentualnie oferty na sprzęt jak ktoś ma dojścia.

salon multimedia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...