Skocz do zawartości
Robert Klebaniuk

Pomoc w w wyborze telewizora do 3000zlł

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Maksymalnie 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Siedzimy przodem, kąty mało ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Nie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? samusung nie znam modelu ale na pewno ma 10 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? -
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Laptop,  PlayStation 4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3 godziny 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Co do matrycy nie mam wymagań 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy z netflixa z PlayStation 4
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie, będę miał podłączone PlayStation 4 albo laptopa
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % 1h dziennie 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? bliżej wieczora, nocy 
17. Preferencje co do wielkości? 49 cali, maksymalnie 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie robi to żadnej róznicy
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 +/- drobne widełki

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie

Witam wszystkich na forum.

Proszę o pomoc. 

Mam zamiar kupić pierwszy telewizor w mom życiu. Wprowadzam się do nowego mieszkania i chce kupić jakiś ciekawy model, dlatego szukam waszej pomocy . Do tej pory oglądałem telewizje na jakimś 32 calowym 10 letnim samsungu więc nie mam żadnego porównania odnośnie nowych modeli i tego jaki telewizor bardziej przypasuje moim gustom. Tak bardzo ogólnikowo szukam telewizora do  do 3000zł. Najbardziej zależy mi na jakości obrazu, telewizor używany w 70% do oglądania seriali bądź filmów na netflix bądź hbo  (przez podłączoną konsole ps4 dlatego nie zależny mi na rożnych aplikacjach i bajerach w tv czyli włączam tv odpalam ps4 szukam ciekawego filmu i to wszystko).  W 30% telewizor będzie używany do gier ( ps4 w przyszłości ps5)   ale nie będą o jakieś fps tylko gry przygodowe typu Wiedźmin dlatego przydałby się jakiś dobry hdr . Jeżeli uważacie że opłaca się dołożyć parę stówek i zainwestować w coś lepszego zastanowię się nad tym. Najlepiej gdyby to był telewizor między 49 a 55 cali. Lubię też dobra jakość dźwięku dlatego w przyszłości planuje też zakup jakiś głośników/kina domowego dlatego chcę też żeby nowy telewizor nie miał problemów z obsługą/podłączeniem zestawu głośnikowego/kina domowego.

Chcę zamówić telewizor jak najszybciej bo wprowadzam się od przyszłego tygodnia i nie wyobrażam sobie mieszkania bez telewizora:)

Dlatego proszę wszystkich  forumowiczów o pomoc. 

Dziękuję i pozdrawiam. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod ps4 myślę, że samsung będzie trochę lepszym wyobrem z racji tego, że jednak ma to 100hz odświeżania względem TCL poza tym Tizen to naprawdę jeden z lepszych smartów no i masz jednak qleda ( podstawowe, bo podstawowego ale wciąż), nie bardzo się orientuje co do TCLa ale skoro głównie będziesz potrzebował TV pod konsole plus jakieś netfily to android TV raczej Ci nie jest potrzebny wiec tutaj myślę, ze względu na system i tą matrycę 100 hz brałbym samsunga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...