Skocz do zawartości
Fuzbal

Projektor do domu (max 2.5 tys zl, film + os4)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mam w sypialni kawałek pustej białej ściany 180x150. Nie chce tu montować telewizora więc wymyśliłem projektor, który stałby na zagłówku łóżka 3m od ściany. Pomieszczenie nie jest idealnie zaciemnione w ciągu dnia ale jest opcja uzyskania ''półmroku''. Tak czy siak będę korzystał głównie wieczorem/w nocy. Zależy mi przede wszystkim na dobrej jakości wyświetlanego obrazu, druga i trzecia sprawa to jakość obrazu, oczywiście jakość na miare możliwości finansowych... później dopiero umilacze dla wygodnickich typu wifi. Nie chcę na to wydać kupy kasy bo to tylko dodatek na wieczór coby od kanapy się odkleić i w łóżku coś obejrzeć do snu. Celuje w okolice 2 tys zł lub mniej jeśli trafi się coś sensownego. Póki co na oku mam 2 typy: ViewSonic PX701HD lub Optoma HD143X
Ewentualnie jakieś inne alternatywy warte uwagi? Nie wrzucam tu np epsona bo słyszałem z kilku źródeł raczej średnie opinie.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być projektor? ok. 10m2
2. Jak daleko siedzimy od obrazu projektora? docelowo ok. 3m
3. Ile osób zasiada przed projektorem ? 1 lub 2
4. Czy siedzimy na wprost obrazu czy również bokiem do obrazu- czy kąty są ważne ? na wprost
5. Projektor ma stać czy ma wisieć ? będzie stał na zagłówku łóżka
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  okno (na całą ścianę) na zachód z prawej strony obrazu
7. Jaki masz obecnie projektor? nie mam
8. Co chcemy aby projektor posiadał ? dobrej jakości obraz, HDMI,  jako umilacz ale niekonieczny - WIFI
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do projektora:  Full HD (laptop i ps4)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do projektora? Laptop, konsola, może głośniki
11. Ile godzin dziennie będzie pracować projektor? powiedzmy 4h/doba
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy oraz gry
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie projektor? może sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50% 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po południu/wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? raczej mały
18. Co Cię denerwuje w projektorach? nie wiem 😮
19. Preferencje co do marki ? bez różnicy, chociaż od paru osób słyszałem, żeby odpuścić epsona
20. Czy projektor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie potrzebuje
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeśli jest to do zrobienia we własnym zakresie to tak

23. jasność/ciemność pomieszczenia - białe matowe ściany, możliwość zrobienia ''półmroku''

24. ekran - brak

Edytowane przez Fuzbal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...