Skocz do zawartości
bzzt

Co wybrać ? TV do Konsoli i Netflix

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 7,22m x 4,75m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost ale kanapa bedzie L`ka 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stac
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Dobrze oswietlone pomieszczenie, slonce nie bedzie swiecic bezposrednio na TV. Sprzet uzywany bedzie zwykle po wieczorem.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam TV w tym pomieszczeniu, w innym SHARP 32`
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4 ? 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? jestem otwarty na obie opcje
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? tylko netflix
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? jesli tak to youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak - 2-3 max
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55-60 moze wiekszy
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie jestem zwolennikiem kamer w telewizorach
19. Preferencje co do marki ? Samsung/Sharp/Philips ale to bardziej dla tego ze takowe posiadam lub posiadalem. Jestem otwarty na propozycje. 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? zalezy od ceny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zastanawiam sie nad :

 

PHILIPS Ambilight 75PUS6754/12

 

PHILIPS Ambilight 65PUS6754/12

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philipsa odradzam: bardzo kiepska jakość, ponieważ te telewizory produkuje od 2014 chińska firma TP-Vision (kupili sobie markę Philips w telewizorach). Dramatycznie słabe oprogramowanie tam jest powodujące najróżniejsze problemy z TV, a jak zareklamujesz ten TV to dowiesz się jak bardzo kiepski serwis może być w XXI wieku. 

Za 4500 zł 65 cali nie da się kupić nic sensownego. Albo wybierzesz opcje bardziej budżetowe w rodzaju Samsung RU8002, albo dołóż trochę kasy. 

Najbliżej optymalnego wyboru byłby Samsung Q70RA za około 5 tys. Dobrym wyborem jest też Sony XF9005, albo XG9505 ale to już większy budżet. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po tygodniowej wycieczce po testach TV i przetestowałem TV praktycznie każdej marki. Spośród wielu do:

Netflix, Amazon Prime Video, HBO Go - 80% czasu

Gry stara konsola Xbox 360 19%

TVP :) - 1 % 

zostały ostatecznie 3: były to 58GX800/810/830, Samsung 55RU8002, Philips 65 PSU6754

Zdecydowanie polecam brać TV z matrycą 100/120Hz i tu wygrał Samsung. Do testów miałem  kilka filmów różnej jakość. Specjalnie też miałem film w 1080 ale  w słabej jakości (plik tylko około 2GB) i nie wiem jak to Samsung zrobił ale tylko na tym w nim nie było praktycznie różnicy między nim a innym bardzo dobrej jakości filmem FullHD -  na pozostałych TV widać było słabą jakość  filmu widocznie poprzez słabe przetwarzanie/obróbkę obrazu i nie pomogły tu przeróżne ustawienia.

Gry tu miłe zaskoczenie bo obraz z Xbox 360 na RU8002 świetny - płynność bez zarzutu wiec na innych nowszych konsolkach przypuszczam że będzie jeszcze lepiej.

Sygnał TVP w markecie też najlepiej sprawował się na  Samsungu.

Już w domu tu ciekawostka (TV z UPC te) nie widać różnicy  na innym telewizorze z matrycą FullHD i na tym 4K wiec znów duży plus.

 

Płynność / responsywność  menu, aplikacji Smart też najszybciej działające w Samsungu - największe takie może mało znaczące zaskoczenie  to TV uruchamia się bardzo mega szybko jak na TV tylko  2-3 sekundy.

Z uwag:  Panasonic pomimo mojej sympatii (świetne plazmy które posiadałem ) miał tylko jeden wyróżnik -  najjaśniejszy obraz oraz najszersze kąty widzenia ( co ciekawe w modelu z matrycą VA) ale obróbka obrazu bardzo przeciętna a najgorsze niestety to lustrzana  powłoka ekran  nie dość że to bardzo niepraktyczne to wygląda bardzo ... odpustowo.

TV Philips miał ciut za ciemny obraz i Smart działa wolno i czasami nie reagował lub opóźniał działanie ale miał szerokie katy widzenia (IPS) ale do pewnego kąta w Samsungu jest tez ok no i mamy  dobre kąty widzenia.

Patrząc na te wszystkie TV zdziwiłem się trochę że najtańszy Samsung za 2500zł deklasuje te droższe modele.

 

 

 

 

 

 

Sony 9005 był mega  jasny musiałbym oglądać w okularach przeciwsłonecznych 😎 ale dla mnie nie ta cecha nie miała dużego znaczenia. No może do HDR jest fajnie obejrzeć przez kilka minut ale natury nie oszukasz i  niestety wzrok się męczy.

Ogólnie co do efektów HDR itp to sorry ale nie kupuje tego, przy oglądaniu jest tak niewielka różnica w zysku, trzeba by było analizować każde ujęcie w filmie a nie do końca to chodzi w przyjmowaniu treści o oczywiście że jakość jest bardzo ważna  (sam mam jeszcze OLEDa w domu) ale nie dajmy się zwariować bo to też ma swoje granice  - HDR czy 8K to kolejne "nowinki" zmuszające do niepotrzebnej rotacji sprzętu. 

Edytowane przez vulkanwawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, vulkanwawa napisał:

Sony 9005 był mega  jasny musiałbym oglądać w okularach przeciwsłonecznych

Bez przesady. Tysiąc nitów z hakiem, które wyciąga ten telewizor to jest nic w porównaniu ze słońcem (milion nitów), albo nawet ze słonecznym dniem - odbite światło od domów samochodów itp to około 10 tys nitów. 

58 minut temu, vulkanwawa napisał:

Ogólnie co do efektów HDR itp to sorry ale nie kupuje tego, przy oglądaniu jest tak niewielka różnica w zysku, trzeba by było analizować każde ujęcie w filmie

Z tym się nie zgadzam. HDR na dobrym TV (szczególnie OLEDzie) daje dużo - obraz jest dużo bardziej plastyczny, naturalny i ma dużo więcej detali. Widzisz więcej nie tylko kolorów, ale szczegółów. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, efel napisał:

Bez przesady. Tysiąc nitów z hakiem, które wyciąga ten telewizor to jest nic w porównaniu ze słońcem (milion nitów), albo nawet ze słonecznym dniem - odbite światło od domów samochodów itp to około 10 tys nitów. 

Z tym się nie zgadzam. HDR na dobrym TV (szczególnie OLEDzie) daje dużo - obraz jest dużo bardziej plastyczny, naturalny i ma dużo więcej detali. Widzisz więcej nie tylko kolorów, ale szczegółów. 

Nie ma to jak porównać TV ze ... słońcem,   każdy TV trzeba "przyciemnić" do akceptowalnej wartości i do komfortu oglądania. Nie przeczę natomiast że ktoś potrzebuję jasnego TV do bardzo nasłonecznionego pomieszczenia czy  w dodatku naprzeciwko "jasnego" okna (w ogóle jaki sens jest tak oglądać TV) to nits się przydaję no i oczywiście do HDR 😆

Może inaczej napiszę: Mam OLEDa z HDR i co? obraz z każdego filmu czy to z czy bez HDR  jest i tak bardzo dobry a z HDR  niewielka różnica, ale każdy ma inne zdanie.

 

Wracając do tematu to do tak ogólnych zastosowań  to  LED będzie najlepszy i  polecam tego  Samsunga. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki sliczne za pomoc. 

zaczynam rozgladac sie za Samsungiem ! puki co znalazlem cos takiego SAMSUNG UE65RU8000UXXU 65 

ale szukam dalej Q70RA :D

 

puki cos 

SAMSUNG QE65Q70RATXXU i SAMSUNG QE55Q70RATXXU 55

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, bzzt napisał:

Dzieki sliczne za pomoc. 

zaczynam rozgladac sie za Samsungiem ! puki co znalazlem cos takiego SAMSUNG 

ale szukam dalej Q70RA :D

 

puki cos 

SAMSUNG QE65Q70RATXXU i SAMSUNG QE55Q70RATXXU 55

 

UE65RU8000UXXU 65 ma wg. testu ma smużącą matrycę http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsunga-65ru8002-test.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QE65Q70RA juz w moim domu. Dzieki ! 

 

Edytowane przez bzzt
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...