Skocz do zawartości
TomeksWro

LG c9 vs led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów
Staje przed kolejną rozterka przy wyborze nowego sprzętu. W ostatnim czasie byłem mocno przekonany na model LG c9 65 jednak w ostatnim czasie obudził się we mnie zdrowy rozsądek i zaczynam się nad jakaś alternatywa w postaci tanszego telewizora ledowego 65. W pierwszym wymienionym przeze mnie modelu przeszkadza mi dość mocno błyszcząca matryca, mam bardzo nasłoneczniony pokój. Oraz męczy mnie już temat wypadających się ledów, jedni mówią że problem już nie istnieje, inni wysyłają zdjęcia miesięcznych matryc z defektami. Co więcej? Proszę was o opinie

Poniżej wklejam link do mojego poprzedniego tematu:
https://hdtvpolska.com/forum/topic/51138-wybór-odpowiedniego-telewizora/

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2020 o 14:07, TomeksWro napisał:

męczy mnie już temat wypadających się ledów

he? Chodzi o temat wypalajacych się oledów?

Jeżeli tak to powiem tak: sam zdecyduj czy chcesz zaryzykować kupno OLEDa. Tutaj są takie czynniki które powinieneś wziąść pod uwagę:

  • to co oglądasz (tutaj wiadomo: śniadaniówki i kanały info są wrogiem OLEDa, gry multiplayer w które się gra bardzo długo też)
  • czy będzie Cię stać na to, żeby po gwarancji dajmy na to po 3 latach kupić nowy telewizor, jeżeli będziesz pechowcem i wypali Ci się ten OLED
  • to jaką masz psychikę - jeżeli jesteś paranoikiem i będziesz się non stop dręczył, czy program który właśnie oglądasz nie wypali Ci drogocennego TV, to OLEDa odpuść.

Każdy telewizor może się popsuć, od tego masz gwarancję i rękojmię. Na szczęście LG uwzględnia wypalenia na gwarancji póki co, więc przez 2 lata masz spokój. Pytanie czy będziesz użytkował TV w taki sposób, że po gwarancji te wypalenia będą problemem. To wiesz tylko Ty. Wymieniony LG C9 to jeden z najlepszych TV na rynku i jeżeli go nie zajedziesz nieodpowiedzialnym użytkowaniem to posłuży Ci na pewno parę dobrych lat oferując świetne wrażenia. 

Jeżeli chodzi o nasłoneczniony pokój, to OLEDy mają jedną z lepszych powłok antyodblaskowych. Ale nie może się ona równać z tym co oferuje Samsung w swoich najlepszych telewizorach - modele od Q80RA wzwyż mają super powłokę, która nie ma konkurencji póki co. Dla mnie nasłonecznienie pokoju to temat, którego nie rozumiem, bo nie ogarniam dlaczego nie można w czasie oglądania po prostu zasłonić okna zasłoną, roletą. Wtedy każdy TV będzie dobry i nie potrzeba super hiper powłok. Zresztą fizyki nie oszukasz i nawet Samsung wymięka, jeżeli słońce będzie akurat padało wprost na TV - wtedy nie ma zmiłuj i zasłonka to jest must-have nawet dla posiadaczy Samsungów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki efel za odpowiedź. Jak się ma wyżej przez ciebie wspomniany Q80RA w porównaniu z c9. Mocno odbiega jakością obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.  Ja użytkuje LG55C9 od 3 miesięcy i dosyć sporo gram ale i też dbam o sprzęt.  I powiem Ci że obraz to sztos. Jeszcze zamówię sobie kalibracje na odpowiednie źródła i będzie kosior. Mój kuzyn też posiada LG 55 tylko że model b9 od roku i nic mu się nie dzieje z tv. Pozdrawiam. A może macie pomysł na jakiś soundbar do lgc9? Ok3k-4k mogę wydać. Ma mieć dolby atmos. Heeeeelp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie od oledów co kupić panasonica czy lg ale te z największej półki a mam DX900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...