Skocz do zawartości
Michal Kolendo

SONY XG9505 65' VS SAMSUNG Q85

Rekomendowane odpowiedzi

No i stalo sie - z pomocą kolegów na forum wyeliminowałem OLED ze względu na cenę przy 65' i z racji faktu, że dużo gram na konsoli.

Po prostu się boję, to będzie mój główny TV i to ma być TV wszechstronny a nie coś na co mam non stop uważać.

Nigdy nie byłem fanem samsunga ale wczoraj miałem okazję zobaczyc Q85 w 55' u przyjaciela. Q85 zrobił na mnie świetne wrażenie.

Kolory bez kalibracji były lepsze niż się spodziewałem, Obraz piękny, HDR widoczny a Tizen szybki.

Niestety brakuje mi w nim dolby vision (co de facto zmniejsza ilość potencjalnych filmów w HDR, bo nie wszystkie są oferowane w HDR10 i DV).

Słyszałem też, że samsung lubi wywalać apki z tizena nawet w 4 letnich TV - co IMO jest niedopuszczalne.

 

XG9505 widziałem tylko w SONY CENTER, pięknie się prezentował. Android wydawał się może mniej bajerancki od Tizen, ale nie ustępował mu jakoś szybkością.

Martwi mnie natomiast wypominany często na forach blooming - czy jest on aż tak denerwujący?

Jak z dostępnością apek w android? czy są dostępne cały czas, czy mogą być wycofane dla danego tv po kilku latach?

Dźwięk w obu TV mnie nie interesuje. Będę używał soundbar'a.

 

Co ogólnie sądzicie - Q85 można wyrwać za 6999PLN czyli ~500PLN drożej niż SONY- Czy warto?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Michal Kolendo napisał:

No i stalo sie - z pomocą kolegów na forum wyeliminowałem OLED ze względu na cenę przy 65' i z racji faktu, że dużo gram na konsoli.

Po prostu się boję, to będzie mój główny TV i to ma być TV wszechstronny a nie coś na co mam non stop uważać.

Nigdy nie byłem fanem samsunga ale wczoraj miałem okazję zobaczyc Q85 w 55' u przyjaciela. Q85 zrobił na mnie świetne wrażenie.

Kolory bez kalibracji były lepsze niż się spodziewałem, Obraz piękny, HDR widoczny a Tizen szybki.

Niestety brakuje mi w nim dolby vision (co de facto zmniejsza ilość potencjalnych filmów w HDR, bo nie wszystkie są oferowane w HDR10 i DV).

Słyszałem też, że samsung lubi wywalać apki z tizena nawet w 4 letnich TV - co IMO jest niedopuszczalne.

 

XG9505 widziałem tylko w SONY CENTER, pięknie się prezentował. Android wydawał się może mniej bajerancki od Tizen, ale nie ustępował mu jakoś szybkością.

Martwi mnie natomiast wypominany często na forach blooming - czy jest on aż tak denerwujący?

Jak z dostępnością apek w android? czy są dostępne cały czas, czy mogą być wycofane dla danego tv po kilku latach?

Dźwięk w obu TV mnie nie interesuje. Będę używał soundbar'a.

 

Co ogólnie sądzicie - Q85 można wyrwać za 6999PLN czyli ~500PLN drożej niż SONY- Czy warto?

 

Blooming jest widać to w szczególności w nocy gdy oglądamy tv z podkręconą jasnością ekranu , ale po chwilowej zabawie z jasnością i zmniejszeniu jej  i Gammą np na -2  da się ten efekt ładnie zredukować i będzie on  mało widoczny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Damian gurazda napisał:

Blooming jest widać to w szczególności w nocy gdy oglądamy tv z podkręconą jasnością ekranu , ale po chwilowej zabawie z jasnością i zmniejszeniu jej  i Gammą np na -2  da się ten efekt ładnie zredukować i będzie on  mało widoczny .

Dzięki! 

Masz moze jeszcze jakies uwagi co do tego TV? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Michal Kolendo napisał:

Niestety brakuje mi w nim dolby vision (co de facto zmniejsza ilość potencjalnych filmów w HDR, bo nie wszystkie są oferowane w HDR10 i DV).

Jeżeli film ma Dolby Vision to zadziała na każdym TV, bo zawsze taki film ma również 'ścieżkę' HDR10. 

3 godziny temu, Michal Kolendo napisał:

Jak z dostępnością apek w android? czy są dostępne cały czas, czy mogą być wycofane dla danego tv po kilku latach?

Odpisałem Ci w tym innym wątku. Wycofywane raczej nie są, po prostu przestają działać i szukaj wiatru w polu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Michal Kolendo napisał:

Dzięki! 

Masz moze jeszcze jakies uwagi co do tego TV? 

Spoko . Mam model niższy XF 90 i teraz pytanie jest takie czy warto Tobie dopłacać do XG bo różnią się tylko tym , że XG obsługuje airplay i Apple TV jeśli nie używasz sprzętu Appla to przemyslalbym czy nie warto uderzyć w XF . Oba Tv są świetnie i nie mają konkurencji w kwestii jakość - cena. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, efel napisał:

Jeżeli film ma Dolby Vision to zadziała na każdym TV, bo zawsze taki film ma również 'ścieżkę' HDR10. 

Odpisałem Ci w tym innym wątku. Wycofywane raczej nie są, po prostu przestają działać i szukaj wiatru w polu. 

Dzięki za INFO - o DV nie wiedziałem - rozumiem, że osobiście byś brał Q85?

11 minut temu, Damian gurazda napisał:

Spoko . Mam model niższy XF 90 i teraz pytanie jest takie czy warto Tobie dopłacać do XG bo różnią się tylko tym , że XG obsługuje airplay i Apple TV jeśli nie używasz sprzętu Appla to przemyslalbym czy nie warto uderzyć w XF . Oba Tv są świetnie i nie mają konkurencji w kwestii jakość - cena. 

Dzięki - wezmę to pod uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Michal Kolendo napisał:

Dźwięk w obu TV mnie nie interesuje. Będę używał soundbar'a.

Jeżeli to będzie soundbar jakiś wypasiony z dodatkowymi głośnikami tylnymi to powinieneś wiedzieć, że z dźwiękiem po ARC lepiej radzi sobie Sony i raczej nie będziesz miał problemu z przesłaniem 5.1 i więcej w dobrej jakości do soundbara. Na Samsungach nie zawsze wszystko działa jak oczekujesz - w zasadzie masz gwarancję że tylko Dolby Digital 5.1 zadziała bez problemów. O jakiś gęstszych i lepszych formatach możesz zapomnieć. Dla niektórych osób to bardzo duża wada. 

7 minut temu, Michal Kolendo napisał:

rozumiem, że osobiście byś brał Q85

Ja tak, ale tylko ze względu na to, że Samsung ma lepsze ficzery dla graczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, efel napisał:

Jeżeli to będzie soundbar jakiś wypasiony z dodatkowymi głośnikami tylnymi to powinieneś wiedzieć, że z dźwiękiem po ARC lepiej radzi sobie Sony i raczej nie będziesz miał problemu z przesłaniem 5.1 i więcej w dobrej jakości do soundbara. Na Samsungach nie zawsze wszystko działa jak oczekujesz - w zasadzie masz gwarancję że tylko Dolby Digital 5.1 zadziała bez problemów. O jakiś gęstszych i lepszych formatach możesz zapomnieć. Dla niektórych osób to bardzo duża wada. 

Ja tak, ale tylko ze względu na to, że Samsung ma lepsze ficzery dla graczy. 

Soundbar raczej standardowy, bez kosmosów - SONY HT-CT800 (listwa + sub), wiec na pewno Samsung da rade. Zależy mi, by się tylko włączał razem z TV i zmieniał źródło kiedy trzeba.

Grać na nim zamierzam - no cóż chyba czas sie wybrać do sklepu i pobawić sie dla odmiany SONIACZEM.. Q85 bawiłem sie wczoraj i był nawet efekt WOW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Damian gurazda napisał:

 pytanie jest takie czy warto Tobie dopłacać do XG bo różnią się tylko tym , że XG obsługuje airplay i Apple TV

a XG95 nie ma szerokich kątów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klaus71 napisał:

a XG95 nie ma szerokich kątów?

A faktycznie ma zapomniałem o tym bo sam oglądam tv na wprost bo mam uchwyt który pozwala mi obracać tv. Dzieki za uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma też pewnie mocniejszy procek i więcej RAM więc na szybkości też pewnie zyskuje

mi się też wydaje że seria XG ma bardziej lustrzaną matrycę - XF to taka specyficzna półsatyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, klaus71 napisał:

a XG95 nie ma szerokich kątów?

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x950g

Cytat

In the larger 75’’ and 85’’ models Sony has added the 'X-Wide Angle' technology that we initially saw on the Z9F to help improve viewing angles. 

Wynika z tego że szerokie kąty nie są dostępne w XG95 w rozmiarach dla mas.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, efel napisał:

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x950g

Wynika z tego że szerokie kąty nie są dostępne w XG95 w rozmiarach dla mas.

Heh no widzę, że prostych wyborów nie będzie

Dziś widziałem x950g i też się super prezentował - natomiast żonie najbardziej się podobał OLED, który stał obok (w tym wypadku AG8).

No cóż. zobaczymy jak z budżetem za miesiąc, choć wciąż się boję "wypaleń" i wybroczyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Michal Kolendo napisał:

Heh no widzę, że prostych wyborów nie będzie

Dziś widziałem x950g i też się super prezentował - natomiast żonie najbardziej się podobał OLED, który stał obok (w tym wypadku AG8).

No cóż. zobaczymy jak z budżetem za miesiąc, choć wciąż się boję "wypaleń" i wybroczyn

Jeśli będziesz się z telewizorem obchodził ostrożnie dokonywał kompensacji obrazu , nie oglądał 8 h dziennie TVP  to wypalenia tak szybko się nie pojawią . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Damianos19932 napisał:

Jeśli będziesz się z telewizorem obchodził ostrożnie dokonywał kompensacji obrazu , nie oglądał 8 h dziennie TVP  to wypalenia tak szybko się nie pojawią . 

No Informacyjne to tak może 1-2h dziennie. Czasem konsola. tak 3h dziennie średnio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Michal Kolendo napisał:

No Informacyjne to tak może 1-2h dziennie. Czasem konsola. tak 3h dziennie średnio. 

To się nie masz czego bać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok chyba podjąłem decyzje.

NeoNet juz nie wystawia Samsunga q85 za 6999PLN także po obejrzeniu poniższego materiału stwierdziłem, że nie ma sensu dopłacać 2k PLN względem XG65.

Poza bloomingiem, który można zminimalizować, Procek X1 Ultimate praktycznie daje przewagę we wszystkim innym tańszemu Soniaczowi. Soniacz ma parę funkcji mniej, ale nie są one dla mnie ważne.

Dlatego Wybiorę prawdopodobnie XG95, no chyba, ze znowu spadnie cena q85. Zakupu będe dokonywał pod koniec marca, wiec możne już SONY XH się zacznie pojawiać? (jak budżet pozwoli to go rozważę)

LINK

W każdym razie dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...