Skocz do zawartości
Michal Kolendo

Telewizor do ~7000PLN (Filmy, Kablówka, PS4/5)

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  Różnie - czasem bokiem też
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać (a później wisieć)
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony KDL-40HX750
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDMI 2.1 pod PS5, może wbudowany Chromecast albo coś do streamingu. Dobry odczyt z USB, Netflx,HBO Go, Amazon
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? UPC,Netflix,Amazon, HBO Go
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Konsola PS4 (później PS5), Soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nvm
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix,Sport, Travel, muzyczne, czasem informacyjne. W zasadzie wszystko po trochu.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 3h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? rano i wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Zbyt jaskrawe nierzeczywiste kolory wypalające gałki oczne.
19. Preferencje co do marki ? Sony, Panasonic, ale rozważę też inne.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi mieć
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000 (choć jak coś będzie minimalnie droższe, to rozważę)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeżeli z pudełka kolory będą słabe, to tak.

 

Dodam jeszcze, że wszyscy polecali mi OLED Panasonica. I już w zasadzie byłem zdecydowany, ale poczytałem tutajsze forum i trochę się zmartwiłem, że do konsoli może się OLED nie nadawać. Stąd pytanie do fachowców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Michal Kolendo napisał:

Dodam jeszcze, że wszyscy polecali mi OLED Panasonica

Przecież Panasonic nie posiada HDMI 2.1, a napisałeś że chcesz to mieć. OLEDa sobie odpuść, jeżeli zamierzasz tłuc w jedną grę non stop np jakąś multiplayer. Dla statystycznego gracza konsolowego ogrywającego gry single player nie ma zbyt dużego zagrożenia i OLEDa można spokojnie polecać. Do 7 tys 65 calowego OLEDa raczej nie kupisz, a na pewno nie Panasonic. LG C9 który wydaje się optymalnym wyborem ze względu na najlepszy współczynnik cena/jakość kosztuje teraz koło 7.5 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, efel napisał:

Przecież Panasonic nie posiada HDMI 2.1, a napisałeś że chcesz to mieć. OLEDa sobie odpuść, jeżeli zamierzasz tłuc w jedną grę non stop np jakąś multiplayer. Dla statystycznego gracza konsolowego ogrywającego gry single player nie ma zbyt dużego zagrożenia i OLEDa można spokojnie polecać. Do 7 tys 65 calowego OLEDa raczej nie kupisz, a na pewno nie Panasonic. LG C9 który wydaje się optymalnym wyborem ze względu na najlepszy współczynnik cena/jakość kosztuje teraz koło 7.5 tys

W MP nie gram. Gram raczej w gry single player, ale jakis tam staly interface czasem widnieje.

Myślałem jeszcze o https://hdtvpolska.com/sony-kd-75xg9505-test-bravia-2019-lcd-z-podswietleniem-direct-led/19/ (tylko w 65 calach)

W zasadzie najchętniej bym szedł w OLED (nawet dopłacając), ale boje się wypaleń, więc szukam też LEDowych alternatyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Michal Kolendo napisał:

W MP nie gram. Gram raczej w gry single player, ale jakis tam staly interface czasem widnieje.

Myślałem jeszcze o https://hdtvpolska.com/sony-kd-75xg9505-test-bravia-2019-lcd-z-podswietleniem-direct-led/19/ (tylko w 65 calach)

W zasadzie najchętniej bym szedł w OLED (nawet dopłacając), ale boje się wypaleń, więc szukam też LEDowych alternatyw.

Żaden LCD w tej cenie nie zbliży się jakością obrazu do OLEDa. Jeżeli zastanawiasz się nad alternatywami do OLED to całkiem niezły jest też Samsung Q70R albo Q80R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Michal Kolendo napisał:

Samsunga niestety nie za bardzo lubię, ale przyjrzę się tym modelom. A Soniacz Bravia XG 9505?

Ten Soniacz też jest spoko, wymieniłem te Samsungi bo one są na podobnym poziomie i są rozsądnymi alternatywami. Q80RA jest ciut lepszym telewizorem od XG9505 głównie ze względu na szerokie kąty, funkcje dla graczy w stylu Game Motion Plus czy też FreeSync. Q70RA to jest generalnie ten sam poziom co ten Soniacz, ale ma ciut lepszy kontrast. 

Soniacze mają przewagę w postaci lepszego upłynniacza, czyli nadają się lepiej dla sportu. Natomiast ja nie jestem fanem Androida w telewizorach, bo doświadczenia jakie miałem w tej kwestii nie są najlepsze. Teraz mam TV na webosie i Tizenie i uważam te systemy za dopracowane i szybkie, czego nie mogę powiedzieć o Androidzie.

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę o Q80 - Przyjaciel ma to oblookam - tylko on ma obraz bez kalibracji, a w samsungach z pudła nie podoba mi się to, że świecą jak trawa w czarnobylu.

Tizen - mam mieszane uczucia - szybki, ładny, ale słyszałem, że kilkuletnie samsungi traciły apki pokroju Amazon Prime czy Netflix - a to już jest słabe.

Natomiast bawiłem się andrutem na tym soniaczu i zrobił pozytywne wrażenie - może nie był "bajerancki", ale na pewno nie wolny.

Mały update - kolega ma Q85, ale widzę go nawet za 6999 w sklepach. Mieści się w budzecie

Edytowane przez Michal Kolendo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Michal Kolendo napisał:

Tizen - mam mieszane uczucia - szybki, ładny, ale słyszałem, że kilkuletnie samsungi traciły apki pokroju Amazon Prime czy Netflix - a to już jest słabe.

Natomiast bawiłem się andrutem na tym soniaczu i zrobił pozytywne wrażenie - może nie był "bajerancki", ale na pewno nie wolny.

Platformy smart w telewizorach nie są niestety przewidziane na lata. Jak dla mnie w ogóle mogłoby nie być systemu smart w TV, bo to jest z mojego punktu widzenia strata pieniędzy: ktoś mnie zmusza żebym kupił coś razem z TV, co wiem że przestanie działać, albo będzie działać w niesatysfakcjonujący dla mnie sposób za parę lat. Jeżeli miałbym wybór - kupić TV bez smarta za powiedzmy 300 zł taniej to bez zastanowienia bym to zrobił i zainwestował w platformę smart która pożyje dłużej (apple TV, shield TV) albo co dwa lata kupował jakiegoś taniego chińczyka, żeby mieć najbardziej aktualny system i bebechy.

Sytuacja 'utraty' funkcjonalności występuje również w Androidzie - apki się aktualizują cały czas, ale system zostanie przez producenta TV podniesiony raz, góra dwa razy . Czasami dochodzi do sytuacji w której apka się wiesza, nie uruchamia, albo coś nie działa bo jej twórca nie przewidział, że ma działać na androidzie sprzed kilku lat, w dodatku na dziadowskim CPU z małą ilością RAMu. Takie sytuacje dotyczą nawet dużych apek typu Netflix albo Youtube. Miałem TV na Androidzie i przerabiałem to. Najgorsze jest to, że w telewizorach na Androidzie nie ma winnego. Jeżeli jesteś jeszcze na gwarancji, przestał działać Youtube, a Ty oglądasz przez 99% swojego czasu właśnie Youtuba to zależy Ci na tym i reklamujesz TV. Od razu dostaniesz odpowiedź, że to nie wina producenta, tylko Googla i reklamacja bezzasadna. Producent całą odpowiedzialność zrzuca na Googla, a Google prawnie nie odpowiada za żadne reklamacje, bo nie sprzedał Ci nic - TV kupiłeś od Sony. Taka pułapka o której nie zdaje sobie sprawy prawie nikt.  

Z zamkniętymi systemami (tizen, webos) jest inaczej, bo producent odpowiada za całość i bierze najczęściej odpowiedzialność za to co nie działa. Albo przynajmniej sprawdza dlaczego coś nie działa i czy wina jest po jego stronie, czy po stronie dostawcy treści. Już samo to wystarcza najczęściej i udaje się wypuścić łatkę. Oczywiście lipa jest, jak coś jest usuwane. W przypadku Samsunga tak było w przeszłości i to jest skandaliczne podejście. Ale przynajmniej jawnie o tym mówili, mogłeś się przygotować na to że wyłączą Ci coś w TV. Na Androidzie przestanie działać z dnia na dzień i będziesz z ręką w nocniku. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Michal Kolendo napisał:

Zawsze mozna dokupić Chromecast za 300 PLN i problem obejść. (no chyba, że dany model juz takowy ma - wtedy tym lepiej)

Wbudowany chromecast w Androida to jest dziadostwo. Działał mi do czasu. Po której aktualizacji zamiast normalnego obrazu, wyświetlał mi szachownicę - wideo leciało podzielone na kilkadziesiąt kwadracików, tylko że te kwadraciki były w losowej kolejności. Często też się nie chciał łączyć - z telefonu wskazywałem treść i dostawałem błąd połączenia. Od tego czasu mam sprzętowego chromecasta, który działa perfekcyjnie, natomiast nie wszystkie apki z telefonu go obsługują, więc jako pełnoprawny smart to się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...