Skocz do zawartości
Markcox

CYFRA+ problem z sygnałem (chyba) :/

Rekomendowane odpowiedzi

mam wyprowadzający mnie już z równowagi problem z Cyfrą. Może od początku...
Posiadam Cyfrę+ z najprostszym dekoderem Philips'a (ówczesnego dekodera Wizji TV). Podpięty jest pod antenę zbiorczą, umieszczoną na dachu bloku, z której mają możliwość korzystania wszyscy lokatorzy.
Mój problem polega na tym, że czasami (z bardzo różną częstotliwością) zanika obraz. Wygląda mi to na chwilowy zanik sygnału, ale specjalistą w tej dziedzinie nie jestem Objawia się to przycinaniem obrazu i dzwięku, pojawianiem "monobloków", czasem całkowitym zanikiem obrazu. Wtedy muszę zmienić kanał i jest wszystko okej...
Gnębiłem administratora budynku, rządając od niego wezwania fachowca, który sprawdziłby poprawność działania całej instalacji. Fachowiec stwierdził, że ustawienie anteny jest w porządku, natomiast brak jest wzmacniacza.
Pomyślałem, że nie obejdzie się bez założenia własnej anteny na balkonie,a le przed tem zrobiłem mały test... Mianowicie podpiąłem dekoder pod inny TV w dużym pokoju, na krótszym koncentryku i......... przez kilka godzin oglądania zanik sygnału nie wystąpił ani razu

Pomyślałem że 20m kabla pociągniętego do mnie do pokoju zostało w którymś miejscu uszkodzone, więc wydawało mi się że wymiana kabla wystarczy. Po dwóch godzinach rzeźbienia udało mi się zastąpić kable i efekt........niestety pozostał taki sam, z tą zmianą że zanik nie występuje aż tak często.
Dodam że poziom sygnału wykazywany przez dekoder wynosi po 30% dla obydwu wartości (sygnał precyzyjnie i sygnał zgrubienie)

Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną takiego zachowania?? Bo ja już powoli zaczynam wariować.

Ps. posiadacze takiego samego dekodera - prośba o podanie wartości jakości sygnału, jakie u Was występują. Z góry śliczne dzięki

Pozdrawiam

Markcox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, ze to wina slabego sygnalu. Gdy mialem ten dekoder poziom siegal chyba 50 % i nie przeywal. Natomiast jakosc obrazu jest bardzo slaba. O ile pamietam to ten dekoder nie ma nawet wyjscia S-video tylko wszystko idzie przez kompozyt (na jednym kabelku cala wizja).
Czy nie myslales o wymianie dekodera na nowszy na dowolnej platformie ? Obraz bedzie od razu lepszy w wyniku podlaczenia przez S-video albo RGB (o HDMI albo komponencie nie wspomne). Chyba, ze odbierasz na tym dekoderze troch wiecej programow niz jest w abonamencie ? :)
Dla pewnosci podepnij go u jakiegos kolegi do prawdziwej anteny, ale moim zdaniem ten dekoder nie daje rady na tej zbiorczej antenie przy tym poziomie sygnalu...Czy gdy uzywales krotszego kable poziom sygnalu byl wiekszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='43799' date='03.04.2007, 15:53 ']podejrzewam, ze to wina slabego sygnalu. Gdy mialem ten dekoder poziom siegal chyba 50 % i nie przeywal. Natomiast jakosc obrazu jest bardzo slaba. O ile pamietam to ten dekoder nie ma nawet wyjscia S-video tylko wszystko idzie przez kompozyt (na jednym kabelku cala wizja).
Czy nie myslales o wymianie dekodera na nowszy na dowolnej platformie ? Obraz bedzie od razu lepszy w wyniku podlaczenia przez S-video albo RGB (o HDMI albo komponencie nie wspomne). Chyba, ze odbierasz na tym dekoderze troch wiecej programow niz jest w abonamencie ? :)
Dla pewnosci podepnij go u jakiegos kolegi do prawdziwej anteny, ale moim zdaniem ten dekoder nie daje rady na tej zbiorczej antenie przy tym poziomie sygnalu...Czy gdy uzywales krotszego kable poziom sygnalu byl wiekszy ?[/quote]

tzn sam poziom sygnału był bardzo zbliżony (różnica może 1-go %) ale najśmieszniejsze jest to że w ogóle nie przerwał ani razu przez kilka godzin oglądania.
Czy taki wzmacniacz by wystarczył, żeby poprawić jakość nadawanego sygnału??

[url="http://allegro.pl/item179621140_wzmacniacz_sygnalu_sat_inline_amplifier_w_promocj.html"]http://allegro.pl/item179621140_wzmacniacz..._w_promocj.html[/url]

[url="http://allegro.pl/item180937496_wzmacniacz_sat_axing_svs_2_01.html"]http://allegro.pl/item180937496_wzmacniacz...g_svs_2_01.html[/url]

Ps. czy faktycznie zmiana dekodera, aż tak bardzo rzutowałaby na poprawę wyświetlanego obrazu?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, nie mam zadnego doswiadczenia ze wzmacniaczami i instalacjami zbiorczymi. Moze jest cos na forum, albo trzeba zalozyc nowy temat z pytaniem.
Zmiana wyjscia video z kompozytu (1 kabelek) na kazdy inny powoduje natychmiastowa i widoczna poprawe obrazu (to samo w odtwarzacza DVD lub Video). Kompozyt jest najgorszym rozwiazaniem, ktorego historia siega chyba lat 40-tych. Nawet jesli Twoj telewizor nie ma wejscia HDMI lub komponent (3 kable) to podlaczenie S-video lub RBG powinno wyraznie poprawic obraz.
Na Twoim miejscu sprobowalbym podlaczyc jakis dekoder nowej generacji (dowolnej platformy) do obecnej instalacji (przed probami ze wzmacniaczem). Mysle, ze Twoi sasiedzi odbieraja bez problemow i podejrzewam, ze wina lezy po stronie naprawde juz wiekowego Philipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...