Skocz do zawartości
ImageX7

OLED - LG 65" C9 czy QLED - Samsung 75" Q70R?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym lub następnym miesiącu planuje zakup nowego TV, na oku mam dwa modele: OLED - LG 65" C9 i QLED - Samsung 75" Q70R, jeden kusi matrycą - OLED, a drugi kusi calami - 75". Obecnie mam TV 55" które bardzo zmalało w moich oczach przez 3 lata użytkowania - przyzwyczajenie wzroku. Chciałbym odczuć różnicę po przesiadce i teraz nie wiem który TV sprawi większy opad szczęki.


Więcej informacji:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 9m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Na wprost, czasami też bokiem, ale rzadko. Kąty są ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z lewej strony, ale są rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor? SONY BRAVIA KD-55XD9305
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wszystko co najlepsze do oglądania filmów/sportu i grania na konsoli.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: CANAL+ 4K, a w przyszłości konsola nowej generacji - PS5/XSX.

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? CANAL+ 4K, a w przyszłości konsola nowej generacji - PS5/XSX.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Około 8 godzin.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętnie - nie wiem która będzie lepsza.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Czasami tak, ale rzadko.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak - 40% gry, 60% filmy, sport.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie - 50%/50%.
17. Preferencje co do wielkości? Im większy tym lepszy - minimum 65".
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zacinanie systemu, nierówne podświetlenie matrycy, słaba jakość wykonania, słaba jakość obrazu, słaba jakość dźwięku itp.
19. Preferencje co do marki? Nie mam.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Może mieć, ale nie musi, jest to dla mnie obojętne.

Podsumowując, potrzebuje TV głównie do filmów, sportu i gry na konsoli. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki dylemat. 3 metry to dość sporo i dla 65 cali jesteś poza obszarem optymalnym dla 4K. Dlatego 75 cali sprawdziłoby się dużo lepiej w takim scenariuszu. Natomiast Q70R obrazowo nie ma czego szukać przy C9tce. Q70R to jest średni model Samsunga - finansowo opłacalny dla graczy, ale filmy, treści HDR będą lepiej wyglądać na C9. Poza tym to jest LCD, czyli wszelkie bolączki tej technologii, które Cię denerwują mogą się przydarzyć. OLEDy też mają swoje wady czyli banding i zafarb, ale występują one rzadziej i rzadko są na tyle duże, żebyś widział podczas normalnego korzystania ze sprzętu. Optymalną opcją byłby zakup 65 calowej C9 i przemeblowanie pokoju żeby siedzieć 2 metry od ekranu, wtedy uzyskasz najlepsze wrażenia z obrazu jakie obecna generacja telewizorów może dostarczyć. Dla PS5 C9tka też jest przyszłościowo lepiej przygotowana bo ma HDMI 2.1. Nie wiadomo czy będzie to miało duże znaczenie, bo to się okaże po premierze nowych konsol, ale masz kolejny argument.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel Przemeblowanie nic nie da, zawsze wyjdą te 3 metry jeśli chce oglądać TV na wprost. Zamówiłem uchwyt z "ramionami" w którym jest opcja odsunięcia TV od ściany, zawsze to 0,5m bliżej. Chyba nie ma co się pchać w tego Q70R bo to raczej nie ta półka co C9, lepiej już pokombinować z odległością niż brać na siłę słabszy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ImageX7 napisał:

Chyba nie ma co się pchać w tego Q70R bo to raczej nie ta półka co C9, lepiej już pokombinować z odległością niż brać na siłę słabszy sprzęt.

Raczej też tak uważam, 3 lata temu miałem podobny dylemat: brać średniopółkowego LCD 65 cali, czy OLEDa 55 cali. Wybrałem OLEDa, przysunąłem kanapę bliżej i nie żałuję. Opad szczęki zaliczony.  Teraz oczywiście 55 cali już za mały i będę zmieniał na 65 pod koniec roku, szczególnie że ceny OLEDów poszybowały mocno w dół przez ostatnie lata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel Właśnie zauważyłem, że w moim mieście nigdzie nie ma dostępnego C9 i nie wiedzą kiedy będzie dostępny. Jak wybiorę Q70R to dużo stracę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega [mention=157608]efel[/mention] odpisał Ci parę postów wyżej. Widać masz słabą pamięć lub na siłę próbujesz szukać pocieszenia. Możesz tez zrobić tak jak ja... poczekać jeszcze z rok na OLED 77”, szacuję że spadnie do ok 15 tys (tak bym chciał) default_smile.png 65” tanieją jak lód na wiosnę to i na 77” przyjdzie czas.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ImageX7 napisał:

Jak wybiorę Q70R to dużo stracę? 

C9 jest jednym z najlepszych telewizorów jakie można obecnie kupić, w dodatku jest 'przystępny' cenowo. Telewizory z tej samej półki co C9 innych producentów są wyraźnie droższe. Q70R to średniak, warto go kupić w zasadzie tylko jeżeli:

  • masz ograniczony budżet
  • jesteś graczem i zależy Ci na Samsungowej funkcji Game Motion Plus
  • boisz się wypaleń

Ja na Twoim miejscu bym poczekał aż dostępność wróci do normy. Nie ma co się spieszyć tydzień, dwa, trzy a później przez 5 lat żałować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...