Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 

  • ok. 20m2 - ok. 5m x 4m, TV będzię na węższej scianie.

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 

  • 1,95m (pod kątem) 1,2 do 1,5m na wprost, wszystko zależy od ustawienia kanapy i czy akurat siedzę w fotelu.

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 

  • Z reguły 2, chyba, że przyjdą goście, albo urodzi się jakieś :).

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? 

  • Różnie, zależnie od ustawienia kanapy, ale nie są to duże kąty, a TV zawsze można obrócić. Często siedzę na wprost, a żona delikatnie pod kątem.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? 

  • Raczej stać.

6. Jak słońce świeci w pokoju ? 

  • Duże okna od zachodu. TV stoi na ścianie południowej, w lato jest problem, ale od czego są zasłonki.

7. Jaki masz obecnie telewizor ? 

  • LG 32LG2000

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 

  • SmartTV    
  • Duże wsparcie dla dźwięku przestrzennego, na razie będę podłączał kino domowe LG HT762, stare, ale jakość mi odpowiada i jeszcze działa. Pod dźwięk przestrzenny muszę wykorzystać złącze OPTICAL, bo kino nie obsługuje HDMI IN.
  • Dobry obraz, wiem, że przy tym budżecie nie ma co wybrzydzać. Próbuję wycisnąć max. z tego, co posiadam.

9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 

  • UPC + Netflix i Youtube + Laptop/PC

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? 

  • Dekoder UPC, Laptop, Kino domowe, czasami PC, albo konsola (jak ktoś przyniesie).

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 

  • Różnie. Może się zdażyć, że 0, albo i cały dzień.

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 

  • Matową, słońce potrafi mocno świecić w lato, a że mieszkam na ostatnim piętrze, to świecić bezpośrednio aż do zachodu.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 

  • Youtube, Netflix, UPC. Ja preferuję Fantastykę i anime, a żona np. Ojca Mateusza i Googlebox.

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?

  • Np. Przeglądarka? To nie lepiej na telefonie? :) A tak, to poprzez streaming z Netflixa i Youtube.

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 

  • Sporadycznie, jak będzie mi sie chciało przenieść PC do salonu, albo kumpel wpadnie z konsolą.

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 

  • Wieczorami, ale jeżeli jest lato, to dzień jest długi. Nie da się czekać do nocy. ;) (Patrz. punkt. 6)

17. Preferencje co do wielkości? 

  • Wydaje mi się, że 55" będzie dobrym pomysłem, chociaż żona boi się, że będzie dla niej za duży.

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?

  • Za jasna czerń, smużenie, brak wsparcia dla dźwięku przestrzennego i widoczna zmiana podświetlenia ekranu widoczna przy zmianie sceny z jasnej na ciemną.

19. Preferencje co do marki ? 

  • LG, Philips, Samsung

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 

  • A to jest jeszcze wspierane? Jak już, to pasywne.

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?

  • 2200zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

  • A ile to kosztuje? :)

Cześć wszystkim. Szukam TV według powyższego schematu. Przeglądałem się Samsung UE55RU7102, UE55RU7472, ale boli mnie praktycznie nie działające HDR. Już myślałem nad Philips    50PUS6754/12 i 55PUS6754/12. W tym pierwszym jest VA, ale kosztem wielkości. Ten drogi wielkością jest OK, ale to IPS, czego się boję, bo lubię głębsze kolory. Podobnie 55UM7450PLA, ale to też IPS. I zgłupiałem, jestem w kropce. Poszukuję porady, dlatego piszę do Was. 

Z góry dziękuję za poświęcony mi czas.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz za 2200zł telewizor kompletny - to nierealne. Nie wybrzydzaj w kwestiach HDR, bo są i telewizory 2x droższe u których ten element kuleje. Jak dla mnie wybór prosty, brałbym matrycę VA i oglądał telewizję na wprost tak jak powinno się to robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, jak będzie wyglądała kwestia dźwięku przestrzennego? Wydaje mi się, że powinno działać z moim zestawem, ale to tylko "wydaje mi się". Dodatkowo w tych Samsungach brakuje też dts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Samsungi nie obsługują DTS. Ogólnie to polecam kupić soundbar, za 1000zł można wyrwać fajny od Samsunga. Osobiście mam model z oddzielnym subuferem, wszystko o mocy chyba 340W i jest mega, w filmach dialogi słychać idealnie, przy muzie też daje radę, tuba dobrze dmucha. Jedyne kable to zasilające i nic więcej. Myślę, że warto to przemyśleć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Samsunga UE55RU7472. Zobaczymy, jak się sprawuje za dnia, ale na razie podoba mi się. Sprawdziłem go z moim kinem i dźwięk przestrzenny w filmach z Netflixa działa. Dla mnie temat do zamknięcia, chyba, że ktoś chciałby skorzystać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...