Skocz do zawartości
Misiiek86

Telewizor 55 cala za około 3000zł - LG LED 55SM8600 czy SAMSUNG QLED QE55Q64R?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam TV 55 cala w cenie 3000 zł (plus minus 200zł). Wybralem dwa modele (LG LED 55SM8600 / Samsung qled qe55q64r) , które uważam, że w tej cenie będą najlepszym wyborem chyba, że mnie poprawicie. Głównie będzie grany Netflix, Konsola PS4, czasem zwykła naziemna. Zależy mi na dobrym smarcie, żeby się wygodnie korzystało- słyszałem, że LG pod tym kątem działa super, pilot magic świetny. O co chodzi z tym lokalnym wygaszaniem w LG? ponoć jak się to wyłączy to poprawia to sytuację i już obraz całkiem ok wygląda. TV głównie będzie oglądany prosto, rzadko pod kątem. Który model ma funkcję przeniesienia obrazu z laptopa na tv bezprzewodowo przez WIFI? wiem, że coś takiego jest możliwe ale nie wiem jak się ta funkcja nazywa.  Co byście polecili w tej cenie? Można znaleść coś lepszego niż te modele co zaproponowałem? jak nie to który z tych tv?

 

pzdr i proszę o pomoc w wyborze :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podczepić się pod temat. Również jestem zainteresowany 55SM8600, który obecnie najtaniej znalazłem za 2899 zł. Drugi model, który rozważa Misiek86 ( qe55q64r ) kosztuje 3599 zł więc różnica jest spora. Ja natomiast rozważam alternatywnie do 55SM8600 model Samsunga UE55RU8002, który można dostać za 2440 zł, więc sporo taniej. Zamierzam oglądać sport, Netflixa i kablówkę z UPC (ze sportu wolniejsza koszykówka oraz szybki tenis) więc wydaje mi się że powinienem wybrać matrycę 120 hz, która jest w obu modelach. Telewizę będę oglądać pod kątem 30 stopni - nie wiem czy to na tyle dużo aby matryca VA w samsungu nie dała rady. Ponadto mam jasny pokój (okna od zachodu i południa) a samsung ma ponoć bardziej odblaskową matrycę (mam jednak dość mocne zasłony więc okna zachodnie zasłaniam jak oglądam w dzień). Samsung nie ma ponadto dolby vision ale przy tej kategorii cenowej nie wiem czy to ma znaczenie (część filmów z Netflixa wspiera tę technologię). Przy LG czytałem też więcej pozytywnych opinii co do dźwięku więc nie wiem czy można stwierdzić że ma lepszy czy są porównywalne (nie zamierzam kupować soundbara). Przy LG ludzie narzekają na czerń. Widziałem tego LG w sklepie i moim zdaniem nie było tak źle jednak w sklepie było jasno, a filmy raczej będę oglądać nocą. Obecnie mam samsunga 46EH5300 ale nie mogę znaleźć info czy jest to matryca VA czy IPS. Jeśli jest to matryca VA tą kąty przy moim oglądaniu z 30 stopni są ok. Dodatkowo UE55RU8002 zużywa więcej prądu od LG co też ma dla mnie znaczenie. Gdyby nie ta czerń to brałbym LG, a tak mam spore wątpliwości a dodatkowo cena przemawia na korzyść samsunga. Ponadto nie jestem bardzo wymagającym odbiorcą i nie wiem czy ta czerń zrobi mi to różnicę. Doradzicie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...