Skocz do zawartości
  • 0
BitTornado

Prośba o pomoc

Pytanie

Mam zamiar kupić kino domowe, posiadam obecnie zwykły dvd player z progressive scan, ale bez przetwornika wideo 108MHz/10-bitów, mam zamiar kupić panasonic DVD-S33EG-K ale niewiem czy to coś zmieni pomiędzy takim wykłym dvd bez przetwornika a takim z przetwornikem.
Druga sprawa to mam zamiar kupić wzmacniacz 5.1 panasonic SA-HE40E ale jego moc wyjściowa to 540 watt
(2 x 150W + 3 x 80 W) ja posiadam już zestaw głośników, ale niewiem czy te moje głośniki się nadają,
dane techniczne moich głośników:

Front - Music Power 180 watt
Sinus Power 80 watt
4-8 ohm

Center- Music Power 100 watt
Sinus Power 60 watt
4-8 Ohm

Rear- Music Power 90 watt
Sinus Power 60 watt
4-8 Ohm Edytowane przez BitTornado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bardzo bym prosil o pomoc :P mysle ze jest duzo osub na tym forum kturzy orientuja sie w tym tamacie

Edytowane przez BitTornado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='BitTornado' post='43089' date='27.03.2007, 15:25 ']Bardzo bym prosil o pomoc :o mysle ze jest duzo osub na tym forum kturzy orientuja sie w tym tamacie[/quote]
Siema ja mam t? zasade ?e lepiej zeby kolumna mia?a o ko?o 50wat wi?cej a co do omów to musz? by? takie jakie podaje producent

Edytowane przez żerard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='żerard' post='43113' date='27.03.2007, 20:36 ']Siema ja mam t? zasade ?e lepiej zeby kolumna mia?a o ko?o 50wat wi?cej a co do omów to musz? by? takie jakie podaje producent[/quote]
to znaczy ze nienadawaja sie te moje glosniki albo przeciwnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po pierwsze. Nie napisałeś jakie to są głośniki.
Po drugie. Różnice w oporze wewnętrznym przetworników powodują zmianę ich charakterystyki. Teoretycznie im mniej Omów ma przetwornik tym głośniej zagra, ale zniekształcenia harmoniczne pojawią się wcześniej. Można podłączyć głośniki o mniejszym oporze do źródła o zalecanym oporze większym, ale nie odwrotnie.
To znaczy do źródła które zaleca 8omów, podłączysz głośniki 8mio, 4ro i 2omowe. Ale już nie 16omowe bo to spowoduje zbyt duże obciążenie podzespołów i może doprowadzić do spalenia wzmacniacza.
Po trzecie. Moc wzmacniacza to podana w instrukcji to maksymalna moc jaką może wyprodukować, teoretycznie można podłączyć 4 watowy głośnik do 100 watowego wzmacniacza. Przy podkręceniu głośności zmieni się w farelkę :) Ale można :) Inna sprawa to fakt że podałeś moc całkowitą. Moc każdej końcówki tego wzmacniacza wynosi od 50 do 75W. Jeśli zatem moc znamionowa głośników które podałeś jest prawidłowa (a założę się że tak nie jest) wzmacniacz poradzi sobie z nimi i nie spali przetworników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...