Skocz do zawartości
dukez69

następca Sony HW55

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

proszę o propozycje, projektor z założenia na następnych parę lat dla filmów TV z UPC/Netflix orax do grania w PS4 a wkrótce PS5 (4K). PLayera BD nie mam i nie planuję.

Użytkowany z założenia sporadycznie - parę/parenaście godzin na tydzień zimą, latem praktycznie wcale. 

Obraz ok. 120", rzucany spod sufitu z ok 5m, pomieszczenie średnio dostosowane - zwykły, przytulny salon. 

Biały sufit ale długa czarna rozbiegówka, brak białych ścian po bokach, dużo czerni,  mało odbić, ciemnoszare zasłony, ciemny dywan, rozwijany z sufitu biały ekran Aveo (o ile dobrze pamietam...)

 

Co mi się w Sony HW55 podoba:

- cichy

- ladna plastyka obrazu

- wystarczajaca jasność

- czerń tez OK (powiedzmy na dobry minus)

- mały input lag

 

Co mi się w HW55 NIE podoba:

- miękki obraz. Darbee w Oppo trochę poprawial sytuację ale musiałem się pozbyć ze względu na brak miejsca (rozbudowany system stereo). Bez Darbee "mydło"  trochę teraz dokucza...

- słaba regulacja płynności ruchu, na średnim zbyt duży efekt teatru, na OFF trochę szarpie.

- brak 4K

 

Szukam DUŻEGO przeskoku jakościowego, budżet do określenia ale mam nadzieję, że w ok 30k PLN za nowy projektor się wyrobię?

Jakie modele warto brać pod uwagę? NIe mam bladego pojęcia o rynku projektorów szczerze mówiąc, kiedyś liczyło sie tylko Sony i JVC. Czy tak jest wciąż?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest nadal.
Ja mogę Ci polecić model JVC X7900 lub jak kto woli, RS 540.
Nie jest to natywne 4k ale nowsze modele z natywnym 4k, póki co mają gorszy kontrast.

Jak nie będziesz długo zwlekał, to może jeszcze nówkę kupisz, bo już ich nie produkują chyba, tylko sprzedają, co mają na magazynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, raf7705 napisał:

Tak jest nadal.
Ja mogę Ci polecić model JVC X7900 lub jak kto woli, RS 540.
Nie jest to natywne 4k ale nowsze modele z natywnym 4k, póki co mają gorszy kontrast.

Jak nie będziesz długo zwlekał, to może jeszcze nówkę kupisz, bo już ich nie produkują chyba, tylko sprzedają, co mają na magazynie.

dzięki, o JVC właśnie myślałem. Ale kiedyś one chyba nie bardzo nadawały się do grania, teraz jest OK?

Jaka jest różnica między tymi modelami? X7900 widzę sporo tańszy a w zasadzie to nawet TANI :)

Czy brak natywnego 4k widać? Czy nie będzie to przeszkadzało w grach 4k?

Czy Sony ma jakieś rozsądne alternatywy w podobnym lub trochę większym budżecie?

NO i najważniejsze - czy taka zmiana projektora, to będzie w codziennym użytkowaniu istotna róznica względem HW55, czy raczej mówimy o niuansach których trzeba wypatrywać z lupą na planszach testowych?

 

pytanie o różnice między Rs540 a X7900  juz nieaktualne, sam się dokopałem - żadne :)

Ale inne jak najbardziej.

 

Do tego czytam że JVC rządzi w kontraście i czerniach, SONY mają jednak wciąż lepsze odwzorowanie ruchu... Na ile lepsze?

Zakładając że to prawda i biorąc pod uwage jednak średnio zaadoptowane pomieszczenie, gdzie zalet JVC być może nie dojrzę, nie  lepszym rozwiązaniem było by jednak SONY z lepszą kompensacją ruchu?

Dodam jeszcze, że dla mnie to inwestycja na ładnych parę lat - to czy wydam teraz na projektor 16 czy 36 tys nie jest aż tak istotne, jak istotna będzie długofalowa satysfakcja z wymiany HW55...

Więc o ile taki X7900 to można powiedzieć okazja za te 16 tys, o tyle jeśli dla moich zastosowań natywne JVC N7 czy Sony VPL 5VW70 (oba za te ok 30tys) okazą się jeszcze trochę lepsze, to wydam takie pieniądze bez wachania..

Co sądzicie? Warto, czy dla tych 200-300h/rok lepiej "ostygnąć" i brać X7900 bez mrygnięcia okiem?

 

Edytowane przez dukez69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. 
 

Masz duży budżet. Nie wiem czy warto dla takich zastosowań i zimowej zabawy wydawać 30k bo poprawa względem tego Sony nie będzie tak ogromna. Ake jak bym miał taki budżet na projektor to tylko Rs2000 bo RS3000 jest Choro drogie, ake widziałem i jest to już przyzwoicie jasny obraz HDR. 
 

A nie lepiej poprawić dźwięk i kupić coś tańszego?. JVC 7900 to super projektor ake nie wiem czy w Twoich warunkach wykorzystasz całkiem jego zalety. Ja oczywiście znam ten projektor i nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak na wielu osobach na tym i innych forach z tym ze ja wyświetlam duży obraz i z 6m od ekranu.

Ja bym jeszcze próbował zobaczyć TW9400. Dużo jaśniejszy od obydwu powyższych JVC co docenisz w grach. Dodatkowo HDR lepiej na nim wypada od JVC moim zdaniem bo ma dużą jasność i dobry kontrast ansi i dzięki jasności kolory moim zdaniem wypadają lepiej. Ale to dyskusyjna kwestia. Na pewno bardzo ciemne sceny wyglądają lepiej na JVC ale w grach takich praktycznie nie ma. W filmach może 10%. Trzeba by się zastanowić. 
 

zalezy jak duży chcesz wyświetlać Ekran i z jakiej odległości oglądać. Epson ma więcej opcji ostrości i do gier można ustawić obraz żyleta w rozdzielczości 4K. Ake z bliska widać pikske. W JVC obraz nie na piksli z bliska (tylko taki szumik) ale w filmach troszkę detalicznej może wyglądać obraz. Dużo zależy od materiału. Raki Bladerunner 2049 w4k wyglada obłędnie na Epsonie. Z pewnością wyglada obłędnie na JVC. Generalnie najlepiej jak byś gdzieś zobaczył. 
 

Jak jesteś w Warszawy możesz zobaczyć u mnie bo ja mam podobne warunki i zastosowanie jak ty z tym ze mój media room jest duży i mam duży ekran.

 

Aha płynność. I jak chcesz grać to polecam co najmniej 50 fps. duży ekran nie lubi 30 FPS. Nie wiem czy konsola pociągnie taki klatkaż w 4K. W PC co najmniej RTX2080. Wtedy obraz jest miodzio przynajmniej w Epsonie bo na JVC przyznam ze Akurat nie grałem.  W filmach. Cóż żaden z powyższych projektorów nie jest idealny ale by niuansami na plus będzie wyróżniał się JVC. Sony tutaj wypadnie chyba najlepiej. Ake nie polecam nowych modeli 4K od Sony ze względu najsłabszy stosunek ceny do ogolnej jakości obrazu. Pozro. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z forumowiczem BIPO. On przerabiał zarówno Sony VW-270ES jak i JVC-RS540. Ostatecznie zmienił SONY na JVC i jest zadowolony. Robił gdzieś porównanie i wyszło, ze JVC ma lepszą czerń i znacznie wyższą jasność. Poprzednio posiadał właśnie SONY HW-55, więc nikt lepiej Ci tego obiektywnie nie oceni :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za rady. Chciałbym jednak pozostać z wyborem między JVC a Sony.

Głupie laickie pytanie - co będzie jak taki RS540/X7900 dostanie natywny sygnał 4k z chociażby PS5?

Sam go sobie jakoś przerobi do swoich możliwości z e-shift CZY będzie czarna plama?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W JVC nie masz natywnej matrycy 4K tylko fullHD co nie oznacza, że nie obsługuje 4K. Obsłuży sygnał natywny 4K bez problemu. System e-shift sprawi, że obraz będzie bardzo zbliżony do natywnego 4K. W mojej subiektywnej ocenie najistotniejszą rzeczą w technologii 4K jest HDR. Gdyby chodziło tylko o samą rozdzielczość to wielkiego przeskoku z FHD na 4K nie uświadczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, zochu1 napisał:

W JVC nie masz natywnej matrycy 4K tylko fullHD co nie oznacza, że nie obsługuje 4K. Obsłuży sygnał natywny 4K bez problemu. System e-shift sprawi, że obraz będzie bardzo zbliżony do natywnego 4K. W mojej subiektywnej ocenie najistotniejszą rzeczą w technologii 4K jest HDR. Gdyby chodziło tylko o samą rozdzielczość to wielkiego przeskoku z FHD na 4K nie uświadczysz

dzięki, to świetna wiadomość. Nie martwiłem się o ewentualnie niewielkie różnice miedzy e-shift a natywnym 4k, a o kompatybilność.

Nie mam żadnych urządzeń pośredniczących typu amplituner, które mogły by natywny sygnał 4k obniżyć do 1080p, tylko po to żeby przyjął go projektor....

To w takim razie chyba w ogóle nie ma sensu dopłacać prawie 2x żeby kupować natywny projektor 4K, który w dodatku będzie miał dużo gorszy kontrast niż taki X7900 z E-shift?

Jakie są realne ale też i  praktyczne zalety natywnych projektorów 4k? 

 

 

Pytanie z innej beczki, bo nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu na forum. Nie mogę się doczekać Netflixa w UPC Horizon -  jaką przystawkę do NEtflix pod ten projektor byście polecili?

Z maksymalnie dobrą jakością obrazu, najchętniej też z analogowym wyjściem audio - co bym lampowego Daca do kina nie musiał odpalać...

Jak takich nie ma, w ostateczności MUSI być wyjście z cyfrowym audio - AES, Coax lub Toslink...

 

Mam po prostu tylko system stereo, równoległego systemu do kina nie zamierzam budować...

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem o przykładzie BIPO, który natywnego Sony 270 zamienił na JVC RS540 z Eshift :)

Prawda jest taka, że nawet na 150 calach dobrze wydany film na bluray (niepamięć, szybcy i wściekli 7-8, mroczny rycerz powraca, interstellar itd.) odpalony na dobrym projektorze Full HD spowoduje opad szczęki. A jak dodasz do tego jakiś procesor obrazu typu: detail clarity/darbee to będziesz myślał, że oglądasz natywne 4K. Jedynie HDR'u nie uzyskasz :)

Jeśli chodzi o przystawki to do wyboru masz kilka opcji. Poniżej 1000 zł masz np. Apple TV/Nvidia Shield/Mi box TV s. Apple i Nvidia obsługują dolby vision i atmosa.Xiaomi nie obsługuje DV i atmosa chyba też nie wypuści (nie jestem pewny).

Niestety żaden nie będzie miał DAC'a wbudowanego, więc musiałbyś kombinować. W przypadku TV nie ma problemu bo podłączasz box do tv i wypuszczasz dźwięk przez toslink, ale w przypadku projektora już będzie trudniej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma wyjścia, trzeba będzie chyba nad tym JVC się mocniej i w miarę szybko pochylić:)

 

Co do Netflixa - właśnie obczajam temat i widzę że te wszystkie, powiedzmy firmowe, przystawki mają tylko wyjście HDMI :(

Już nawet pal licho wyjścia analogowe ale one nawet nie mają cyfrowego! Masakra!

Ja po prostu nie mam miejsca na dodatkowy amplituner... dwa potężne monobloki, dzielone dwuczęściowe PRe, dzielony dwuczęściowy DAC, źródła... No igły już nie wcisnę..

 

Teraz kino z UPC Horizon oglądam w ten sposób, że z dekodera wizję po HDMI wypuszczam prosto do projektora, a fonię po analogu prosto do PRE.

Ale jak w ten prosty system AV, zaprząść Netflixa w max jakości? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z ciebie meloman, ale wiesz, że filmy nie są stereo tylko posiadają dżwiek przestrzenny - jak ty chcesz je oglądać ? W stereo ? Chociaż nie wiem na jakim świetnym sprzęcie to będzie to błąd - stereo do muzyki, do filmów tylko wielokanałowy dts hd , truehd czy atmos/ dts:x. Ale tu musi być ampli z tymi dekoderami.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy taki błąd? Nie przykładam za dużo uwagi do dźwięku w filmie, no i sam film to u mnie sprawa dość poboczna.

Dobry system stereo musi jakoś wystarczyć, filmy z UPC Horizon na HW55 oglądam teraz właśnie w ten sposób od paru lat i zaspokaja to w miarę moje potrzeby :)

Lamp w monoblokach i w PRE tylko trochę szkoda (komplet nowych dobrej klasy, to do moich klocków jakies 8-10 tys pln) , ale cóż... nie ma wyjścia, jakoś z tym żyję :)

 

NO chyba, że mi powiecie że jakaś lepsza listwa (ale bez tylnych głośników) zagra wyraźnie lepiej w filmie niż HiEndowe stereo, to nie ma problemu - powieszę ją pod TV na ścianie.

Tylko czy to rozwiąże problem dźwięku z dongle z Netlixem ale bez amplitunera?

https://www.sony.pl/electronics/listwy-glosnikowe/ht-st5000

 

Edytowane przez dukez69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie mają wyjścia dźwięku cyfrowego jak masz amplituner to przecież masz dźwięk po hdmi albo spdif - nawet Xiaomi mi box ma te wyjścia. Co byś chciał jeszcze? Przecież to lepsza opcja niż analogowe w przypadku takiej małej plastikowej przystawki.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem,, przeciez pisze wlasnie ze nie posiadam amplitunera.
Jedyne WEJSCIE na audio to cyfrowe aes/ebu, coax, usb lub toslink w DACu, albo analogowe w Pre - cinch lub balanced...

Ten Xiomi ma wyjscie analogowe przez minijack? Czy to dobrej klasy dongle zapewniajace dobra jakosc i plynnosc obrazu? Czytam rozne, niezbyt pochlebne opinie....

Moze lepszym rozwiazaniem bylby zakup bardziej firmowej przystawki z wyjsciem hdmi, a do tego jakis dobry splitter w stylu hdfury?

 

 

 

Edytowane przez dukez69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem że masz amplituner a chcesz na siłę analogiem podpiąć. Xiaomi ma wyjście analogowe połączone z toslink. Nie wiem jak gra ale zakładam że kiepsko ;) jak masz toslink to powinno być lepsze rozwiązanie. Co do jakości to do netflixa, hbo go, youtube, vimeo spoko wystarcza, tidal i spotify też dobrze na tym działają. Za niecałe 3 stówy to fajny i przydatny sprzęt.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł. Ustawiłem i wszystko działa fajnie. Z ciekawości sprawdziłem jak z tymi wyjściami jest.

 

No i faktycznie, jest optyczne i zwykły jack 3.5mm w jednym.

Tylko jaki to kabel musi być, żeby do optyka się połączyć. ..7283b77467362510039f9b8776c6b60d.jpg&key=20d006e294584436cb5a0298cf45356d009e64d120e51396650608aaa37f9e81

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2020 o 13:05, raf7705 napisał:

Wczoraj przyszedł. Ustawiłem i wszystko działa fajnie. Z ciekawości sprawdziłem jak z tymi wyjściami jest.

 

No i faktycznie, jest optyczne i zwykły jack 3.5mm w jednym.

Tylko jaki to kabel musi być, żeby do optyka się połączyć. ..7283b77467362510039f9b8776c6b60d.jpg&key=20d006e294584436cb5a0298cf45356d009e64d120e51396650608aaa37f9e81

 

 

 

 

O, a co to za klocek jest???? Ja tu optycznego wyjscia nie widze, ale Cyfrowy spdif i analogowe wyjscie z jednego gniazda? Troche dziwne, ale jak dziala...

Chwilowo z problemem poradzilem sobie tak, ze przytargalem PS4 do salonu i jade z jej aplikacji Netflix - bezposrednio po hdmi obraz do projektora, a rownolegle po Toslinku dzwiek do DACa...


Tylko że to chwilowe rozwiaznie jest, bo raz ze ps4 wypusci max jakosc HD a ja mysle jednak o projektorze 4k...

no i dwa, jakies to niekoszerne sie wydaje - czy taka konsola do gier vs. dedykowana przystawka - zapewni max jakosci z Netflixa nawet w zwyklej HD? Nie mam pewnosci ale nie mam jak tego sprawdzic..

Edytowane przez dukez69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

a OK. wszystko jasne, dzięki.

Ale skoro to samo gniazdo wypuszcza tez analog przez mini-jack, mógłbym chyba ominąć DACa i puścic sygnał analogowy prosto do PRE przez kabel mini jack-cinch?

 

Jak z treściami 4k z Netflixa? Nic się nie dławi? Różne opinie są w sieci..

Już sam fakt braku wejścia Ethernet jest niepokojący, połączenie WiFi jest przynajmniej u mnie kilkukrotnie wolniejsze...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że mógłbyś dac ominąć.
Mam tego boxa w sypialni podłączony do tv FHD, to nie wiem jak z 4k ale pewnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko wtedy używasz dac który jest w tym xiaomi. Są takie przelotki do kabli optycznych na mini toslink - takiej używam i jest wporzo.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...